Головна > Новини > Регіональні новини > Новини ТРЦ: Retroville, Нікольський, Arricano, нові об’єкти в Києві та Дніпрі та інше
Новини ТРЦ: Retroville, Нікольський, Arricano, нові об’єкти в Києві та Дніпрі та інше

Новини ТРЦ: Retroville, Нікольський, Arricano, нові об’єкти в Києві та Дніпрі та інше

Дата відкриття першої черги ТРЦ і БЦ Retroville, перенесення вводу в експлуатацію ТРЦ Нікольський, спроба рейдерського захоплення ТРЦ Французький бульвар, будівництво нових об’єктів у Києві та Дніпрі, та інші новини, пов’язані із комерційною нерухомісті під час карантину.

Цей текст доступний також російською мовою

ТРЦ і БЦ Retroville відкриється 29 травня

Офіційне відкриття торгово-розважального центру заплановано на 29 травня. Про це RAU повідомили представники ТРЦ і БЦ Retroville. Станом на початок травня ТРЦ Retroville заповнений брендами на 86%, а 68% орендарів проводять адаптаційні роботи.

29 травня відкриється перша черга торговельно-розважального центру. Зокрема, почнуть роботу або знаходяться на фінальній стадії ремонтних робіт продуктовий супермаркет Novus і DIY-гіпермаркет Leroy Merlin, магазини алкогольних напоїв та пива Litra і Tоscana wine bar, продавець техніки та електроніки Eldorado.

Відкриття ТРЦ Retroville пройде з дотриманням усіх необхідних норм безпеки: на вході відвідувачам будуть вимірювати температуру і контролювати наявність захисних масок; працівники ТРЦ і магазинів будуть забезпечені рукавичками, масками та санітайзерами, дезінфектори та докладні інструкції про вжиті заходи розмістять в санітарних вузлах і в ключових зонах ТРЦ і магазинів; посилять санітарний та клінінговий сервіс з використанням дезінфікуючих засобів; контролюватимуть дотримання безпечної дистанції всередині ТРЦ.

Офіційно: перша черга ТРЦ і БЦ Retroville відкриється 29 травня

Відкриття ТРЦ Нікольський перенесли на березень 2021 року

Про це в інтерв’ю RAU розповів голова УРТЦ і операційний директор девелоперської компанії Budhouse Group Максим Гаврюшин. “Незважаючи на карантин, ми не зупиняли роботи зі зведення ТРЦ Нікольський, проте через затримки з поставками обладнання з Китаю і оздоблювальних матеріалів з Італії будемо змушені перенести терміни відкриття. Якщо раніше планували запустити об’єкт в роботу вже в грудні 2020 року, то зараз перенесли відкриття на березень 2021-го. Добре, що банк, який фінансує проект, не відмовився від своїх зобов’язань і виконує їх у повному обсязі”, – сказав він.

За його словами, поки що ніхто з партнерів від участі в проекті не відмовився. В цілому в ТРЦ Нікольський вже підписано 83% договорів.

Budhouse Group залучила кредит на будівництво ТРЦ Нікольський

У Києві реконструюють Центральний гастроном

У будівлі Центрального гастроному столиці планують розмістити продуктовий маркет, бутики, фуд-корт і ресторани. У будівництво об’єкта потрібно інвестувати $16 млн, а його відкриття планується через 1,5-2 роки. Про це в інтерв’ю виданню Property Times повідомив Микола Віхарєв, засновник компанії VIHAREV architects & engineers, яка займається проектом.

«Зараз проект проходить експертизу, днями ми подали його на реєстрацію в містобудівному кадастрі в Департамент містобудування та архітектури. Це дасть громадськості впевненість, що висотність будівлі не буде збільшена, і будівництво буде відбуватися згідно з проектом. За нашими підрахунками, в кінці літа або ж на початку осені вже можна буде приступити до будівельних робіт. Але до відкриття Центрального гастроному пройде ще півтора-два роки, так як крім великої кількості робіт необхідні ще й величезні інвестиції, близько $16 млн», – сказав Віхарєв.

За його словами, на нижніх поверхах об’єкту буде розташовано продовольчий магазин – Центральний гастроном. На другому і третьому поверхах – торговельні заклади.

Четвертий поверх планується під фуд-корт, а на даху буде розміщений ресторан і оглядовий майданчик.

Фуд-корт, продмаг і оглядовий майданчик: яким буде Центральний гастроном у Києві

Харківський ТРЦ Французький бульвар заявляє про спробу рейдерського захоплення

Керівництво харківського ТРЦ Французький бульвар заявило про тиск правоохоронних органів, і вважає, що таким чином здійснюється спроба рейдерського захоплення об’єкта. Обшуки проводили співробітники Головного слідчого управління Національної поліції України на підставі рішення судді Печерського районного суду міста Києва К. Константинової. У рішенні передбачено вилучення документів, печаток, комп’ютерної техніки. Крім того, обшуки проводилися в квартирах менеджерів компанії. Керівництво Аксіоми (керуючої компанії торговельно-розважального центру) і ТРЦ Французький бульвар вважає, що це – спроба рейдерського захоплення власності.

«В офісі компанії Аксіома, яка володіє ТРЦ Французький бульвар, проводяться обшуки за участю Головного слідчого управління та Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України. Це вже другий раз за два місяці: 6 березня обшуки проводили за 10-ма адресами, в тому числі: в офісі та за місцем проживання засновників і співробітників компанії Аксіома. Всі ці дії носять явно замовний характер, і ми розуміємо, хто за цим стоїть», – йдеться в заяві компанії.

У ТРЦ зазначають, що підставою для рішення суду стала заява одного з номінальних учасників компанії про невиплату дивідендів. За цією заявою в Аксіома вже проводилися обшуки два місяці тому з вилученням документів і техніки.

Екс-депутат і власник ТРЦ Respublika побудує ще один великий ТРЦ в Києві

На ринку торговельної нерухомості Києва з’явилася нова помітна фігура – колишній депутат Верховної Ради Віталій Хомутинник. Як пише портал НВ Бізнес, він має намір інвестувати в будівництво торгового центру Вирлиця на пр-ті Бажана. Хомутинник викупив частку в девелоперській компанії XXI век, якій належить земельна ділянка під будівництво ТРЦ загальною площею близько 200 000 кв. м, у Олега Салміна. Останній так і не зміг знайти фінансування для реалізації проекту загальною оціночною вартістю близько $200 млн.

Хомутинник придбав ТРЦ Вирлиця через свій фонд Каскад-Інвест, керівництво якого підтвердило угоду. Голова наглядової ради фонду Анатолій Шахновський повідомив, що зараз ведуться роботи з проектування, які планується завершити до кінця цього року.

Вирлиця – це вже другий київський ТРЦ, в який інвестує Віталій Хомутинник. Він також є співвласником ще однієї великої столичної недобудови – ТРЦ Respublika, загальна площа якої становить близько 300 000 кв. м. «Будівництво ТРЦ Вирлиця почнеться відразу після того, як буде запущена Respublika», – уточнив в коментарі НВ Бізнес інвестбанкір, який побажав залишитися неназваним.

Екс-депутат і власник ТРЦ Respublika побудує ще один великий ТРЦ в Києві

Прибуток Arricano в 2019-му склав $8 млн

Чистий прибуток Arricano Real Estate Plc, керуючої компанії і девелопера ряду торгово-розважальних центрів в Україні, за 2019 рік склав $8 млн, що в 4,7 рази менше показника 2018 року. Згідно зі звітом компанії, оприлюдненим на Лондонській фондовій біржі в понеділок, її виручка в минулому році збільшилася на 18,2% – до $37,3 млн, передає БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Збитки від переоцінки інвестиційної нерухомості Arricano в 2019 році склали $12,2 млн порівняно з прибутком від переоцінки інвестиційної власності в $42,25 млн роком раніше.

“У зв’язку з підвищенням обмінного курсу гривні до долара США в 2019 році був відображений збиток від переоцінки інвестиційної нерухомості на загальну суму $12,2 млн. Це було більш ніж цілком компенсовано коригуваннями перерахунку валюти, що відносяться до інвестиційної нерухомості”, – йдеться в звіті компанії.

В результаті загальна справедлива вартість інвестиційної нерухомості Arricano збільшилася на 11,9% і склала $289,3 млн станом на 31 грудня 2019 року. Збільшення вартості портфеля було обумовлено, головним чином, збільшенням орендного доходу від операційної нерухомості.

Прибуток Arricano в 2019-му впав у 5 разів рік до року

На місці ТЦ Кубометр в Дніпрі будують торгово-діловий центр Перехрестя

1 березня торговий центр Кубометр в Дніпрі припинив свою роботу. На його місці планують звести новий комплекс, про будівництво якого стало відомо відразу з декількох регіональних ЗМІ. “З моменту закриття Кубометра починається будівництво першої черги комплексу Брама – це буде багатофункціональний комплекс під загальною назвою Перехрестя. Скажу більше, його будівництво вже розпочато. У котловані, який знаходиться поблизу Кубометра, встановлені палі”, – розповів Відкритому депутат Дніпровської міськради, член постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Олександр Сирота.

Нижні три поверхи займатимуть роздрібні магазини, вестибюль офісної частини, кафе, офісні приміщення різної планувальної структури – open space, со-working, окремі офіси.

Більше фотографій, як буде виглядати торгово-діловий центр Перехрестя – в фотоогляді проекту.

Alef Estate побудує в Дніпрі багатофункціональний Ermolaev Center

Підконтрольна Вадиму Єрмолаєву девелоперська компанія Alef Estate розпочне будівництво МФК Ermolaev Center в кінці 2020 року. В комплексі передбачені торгово-офісна і житлова частини, а також багаторівневий паркінг і зони відпочинку. Як повідомила RAU прес-служба Alef-Estate, Ermolaev Center розташується неподалік від Катеринославського бульвару, і стане наступним кроком у планомірному перетворенні цієї частини міста в соціально активний простір. МФК складатиметься з трьох будівель загальною площею понад 32 000 кв. м, які об’єднають торгово-офісну і житлову складові.

У стилобатній частині Ermolaev Center розміститься автоматизований багаторівневий паркінг загальною площею майже 3500 кв. м. Також проектом передбачається створення експлуатованих дахів, великого озелененого простору загального користування і внутрішньої частини кварталу із зонами відпочинку. В компанії відзначили, що зведення Ermolaev Center розпочнеться вже в грудні поточного року, а закінчити реалізацію проекту планують в 2024 році.

ТРЦ Півночі України продемонстрували вражаючі показники після карантину

Як пише видання «Бізнес Цензор», у торгові центри цієї частини країни прийшло дуже багато відвідувачів. Характерним прикладом став ТРЦ Hollywood у Чернігові. Хороша відвідуваність торгового майданчика може бути пов’язана з низькими показниками хворих у регіоні, вдалою рекламною кампанією, яку запустили під слоганом «Безпека та знижки на максимум!», а також з тим, що ТРЦ Hollywood — єдиний великий торговий центр у цьому регіоні.

Директор з розвитку ТРЦ Марина Рейко прокоментувала ситуацію так: «Безумовно, були побоювання, що покупці не прийдуть через страх перед коронавірусом або нестабільне фінансове становище. Але, якщо порівняти з цією ж датою минулого року, зниження трафіку становить усього лише 10%. Під час карантину ми не переставали спілкуватися з нашими підписниками в соцмережах, особливо перед відкриттям ТРЦ. Ми постійно сповіщали читачів про підготовку до робочих днів в умовах послаблення карантинних заходів і розповідали про всі важливі моменти безпеки».

Читайте також

Новини ТРЦ: Ocean Plaza, Dream Town, Piramida, Gulliver та інші

Про автора
Николай Маранчак

Журналист / Head of Digital Marketing Ассоциации ритейлеров Украины

Всі статті від автора