Огляд новин логістики та e-commerce: Rozetka, Meest, Нова пошта, Uber Eats, 27.ua і інші

Огляд новин логістики та e-commerce: Rozetka, Meest, Нова пошта, Uber Eats, 27.ua і інші

19.02.2019 08:10
  618
Дарья Златьева

Підсумки року найбільших українських компаній в сфері e-commerce і логістики, а також відкриття нових точок, запуск нових сервісів та інші новини.

Цей текст доступний російською мовою

Замість коворкінгу Укрпоштв в Головпоштамт відкриється магазин Vodafone

11 лютого Укрпошта закрила свій коворкінг “Арт Хаб”, який розташовувався в приміщенні Головпоштамту на Хрещатику. Укрпошта Арт Хаб пропрацював менше року.

У компанії не виключають, що в майбутньому відкриють щось подібне в іншому місці і форматі. У колишньому приміщенні коворкінгу відкриється магазин Vodafone. Нагадаємо, Укрпошта Арт Хаб відкрився в березні 2018 року. Він вміщував від 60 до 150 чоловік і об’єднував в собі формати коворкінгу, арт-простору і кафе. Час перебування для однієї людини коштував 36 грн, весь день – 180 грн. Мінімальна вартість оренди всього залу становила 3600 грн (три години) плюс 1200 грн за кожну наступну годину.

Сервіс доставки їжі Uber Eats почав роботу в Києві

6 лютого 2019 Uber офіційно оголосив про початок роботи свого додатку для замовлення їжі в столиці України. Uber Eats дозволяє доставляти їжу з закладів, в яких немає служби доставки. Наприклад, за допомогою сервісу запустили доставку з найбільших мереж швидкого харчування McDonald’s і KFC

Партнерами Uber стали вже понад 200 ресторанів в Києві. Серед них такі популярні ресторани і кафе як Mimosa Brooklyn Pizza, Milk Bar, Musafir, Gogi, ORANG + UTAN і Bistro Bistro.

Нагадуємо, що з українських McDonald’s зараз можна доставити замовлення завдяки сервісу Glovo.

Виручка Eda.ua виросла більш ніж на 50%

СЕО Eda.ua Євген Казанцев в інтерв’ю Retailers поділився результатами роботи проекту. За результатами 2018 року виручка Eda.ua виросла більш ніж на 50%, в основному за рахунок збільшення кількості клієнтів. Також за минулий рік середній чек виріс на 18% – до 400 грн. На даний момент Eda.ua працює з понад 1500 ресторанами в 29 містах України. Велика частина замовлень припадає на великі міста, такі як Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів, Миколаїв та Івано-Франківськ.

У компанії розраховують на зростання в 200% в 2019 році.

Новий магазин Rozetka в Smart Plaza на метро Політехнічний інститут

Об’єкт почав роботу на першому поверсі ТРЦ Smart Plaza Polytech (проспект Перемоги, 24). Його загальна площа склала близько 350 кв. м, площа торгового залу – 166 кв. м. Нова торгова точка Rozetka стала вже восьмою в офлайн-мережі рітейлера.

Як виглядає нова торгова точка лідера українського e-commerce, можна побачити в фоторепортажі.

Інтерет-магазин играшок Toys.com.ua продається за 1 млн грн

Причина – переїзд власника в США. “Власник вирішив вийти з українського бізнесу і направити кошти на розвиток інших проектів в США і країнах ЄС”, – розповіли в компанії.

Згідно з даними дослідження Український e-commerce під мікроскопом, в 2017 році toys.com.ua входив а п’ятірку за охопленням аудиторії і посідав п’яте місце за Панама, Пампік, Антошка і Будинок Іграшок, з 6,6%. Але в 2018 році з п’ятірки його «видавив» інтернет-магазин babyplus.

Більше інформації в матеріалі RAU.

Підсумки роботи Нова пошта і НП Логістик

Нова пошта відправила за рік 174 млн посилок, що на 20% більше, ніж роком раніше. Протягом 2018 роки онлайн-магазини оформили в Нова пошта 36 млн посилок. Оператор доставив 2,7 млн ​​міжнародних відправлень. Nova Poshta International, що входить до групи Нова Пошта, відзначає зростання доставок з США в два, а з Європи – в 3,5 рази.

250 поштоматів Нова пошта працюють в Епіцентр, Лоток, Ашан, Leroy Merlin, компанія буде продовжувати збільшувати їх кількість. Попит на фулфілмент з боку українського е-commerce зростає в середньому на 25-30% на рік.

В кінці минулого року логістичний оператор запустив власну платіжну систему NovaPay – як вона працює і навіщо це компанії – в матеріалі RAU.

Підсумки року для Meest

Компанія вклала в розвиток бізнесу понад $ 100 млн і створила близько 20 підприємств під торговими марками Meest і Росан. Meest є партнером таких іноземних онлайн-магазинів як Next, Bonprix, Born2Be, Answear, Lamoda, YesSport і доставляє онлайн-покупки з Китаю, США, Італії, Великобританії та багатьох інших країн по будь-якому зручному для користувачів адресою.

Meest стала лідером за кількістю почтоматов в Україні. Навесні 2018 року компанія придбала 1900 апаратів, розташованих в мережах ПриватБанку і А-Банку і почала установку нових 1000 почтоматов в зручних для споживачів місцях. Частка поставок Meest Express в почтомати становить 35-40%.

Компанія виграла тендер по доставці онлайн-замовлень Next в Україні. Раніше цю роботу виконувала компанія DHL. Також Meest почав співпрацю з провідними китайськими рітейл-майданчиками і доставляє близько 120 000 посилок щомісяця в Польщу і Чехію, в тому числі з онлайн-магазинів Alibaba Group.

За два роки Zakaz.ua виріс на 300%

Комерційний директор Євген Нетреба розповів про підсумки роботи компанії: в 2018-му в число клієнтів увійшов Мегамаркет, а також компанія розширила доставку по Україні на Дніпро та Львів. Тепер компанія працює в восьми містах: Київ, Харків, Одеса, Львів, Житомир, Вінниця, Дніпро, Запоріжжя.

У компанії немає власного автопарку, вона співпрацює з водіями зі своїм авто, яких тільки в Києві більше 30. Компанія протестувала і впровадила в роботу фотобота.

Більше про те, за рахунок чого компанія активно росте, як працюють відділення в магазинах рітейлерів в інтерв’ю.

Інтернет-магазин 27.ua зростає швидше за ринок

Заступник генерального директора мережі Епіцентр К, Володимир Гончаров в інтерв’ю розповів, що в 2018 році результати роботи 27.uа перевершили очікування. Проект зростає швидше, ніж український ринок e-commerce, покращуючи свої показники і обходячи конкурентів одного за іншим. 27.ua обійшов по трафіку такого сильного інтернет-гравця, як Фокстрот. Це стало можливим за рахунок вдосконалення логістики та IT-інфраструктури, грамотного маркетингу і постійної роботи над операційними процесами.

Ведеться серйозна робота по оптимізації логістичної моделі онлайн-магазину. У наступному році заплановано відкриття нових логістичних об’єктів.

У 2018 році провели перезапуск стаціонарних центрів видачі товарів, в кілька разів розширивши їх площу. Клієнти, які зробили замовлення через 27.ua, можуть оформити доставку в будь-якому з 50 центрів видачі товарів, розташованих в ТЦ Епіцентр по всій Україні.

Планується запуск онлайн-сервісу для існуючих і нових клієнтів мережі, який дозволить вибирати і купувати максимально зручно.

Оплачувати замовлення в українських інтернет-магазинах тепер можна Google Pay

Для офлайн-магазинів можливість оплати Google Pay була доступна з 2017 року.

Цей спосіб оплати в онлайн-магазинах підключив платіжний сервіс WayForPay. Google Pay доступний на платіжній сторінці/віджеті для понад 6000 онлайн-підприємців підключених до WayForPay.

Amazon продовжує лідирувати на американському ринку e-commerce

В онлайн-продажах США частка ринку становить понад 70% в 15 топ-категоріях.

У 2018 році Amazon збільшила витрати на рекламу на 72,5%: компанія витратила на рекламу близько $ 1,84 млрд, $ 679 млн з них – на ТВ-рекламу.

Найбільший в світі інтернет-рітейлер Amazon Inc. обігнав Microsoft за капіталізацією, ставши найдорожчою компанією в світі. Капіталізація компанії склала $ 797 млрд.

Китайський логістичний оператор SF Express запустив в Україні онлайн-майданчик ChinaExpress

Один з найбільших маркетплейсов Китаю ChinaExpress вийшов на ринок України, повідомила Нова пошта на офіційній сторінці компанії в Facebook. Платформа була створена в кінці 2018 року китайської логістичної компанією SF Express.

В Україні AliExpress поки не працює безпосередньо. Всі замовлення здійснюються на зарубіжних майданчиках онлайн-гіганту.

Читайте також –

Семимильними кроками: підсумки українського e-commerce і логістики за 2018


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку