Час купувати: найгучніші угоди 2020 року в рітейлі, логістиці та девелопменті

Час купувати: найгучніші угоди 2020 року в рітейлі, логістиці та девелопменті

04.01.2021 09:00
  3141
Костянтин Симоненко

Активне зростання Novus, скупка торгових центрів компанією Concorde Capital, колаборація в доставці й інші корпоративні новини рітейлу і суміжних галузей.

Цей матеріал доступний російською мовою

У кризовий період пандемії багато компаній проходили перевірку на міцність. Цей час став також можливістю для більш успішних гравців посилити свої ринкові позиції за рахунок поглинання або злиття з тими, хто виявився менш щасливим. RAU зібрала найбільш знакові злиття і поглинання в сфері рітейлу, девелопменту, логістики та e-commerce.

Продовольчий рітейл

Billa і Novus

Австрійський ритейлер Billa йде з України, уклавши у вересні 2020 го угоду про продаж своїх активів (включаючи 35 супермаркетів) мережі магазинів Novus. Мережа супермаркетів Billа у 2000 році була першим міжнародним гравцем, який вийшов на ринок України. І ось, через 20 років після запуску, австрійці згортають діяльність в країні, продавши місцевий підрозділ іншому продуктовому рітейлеру з іноземними інвестиціями – литовській мережі Novus. Олексій Панасенко, який раніше відповідав за операційну діяльність Novus, а після придбання Billa зайняв посаду генерального директора Billa (щоб курирувати процес інтеграції її торгових об’єктів в єдину мережу під брендом Novus), розповів, що за планом цей процес повинен завершитися до кінця листопада 2021 року . Детальніше про причини виходу і деталях поглинання можна прочитать тут.

Власники Novus купують київський продовольчий ринок «Столичний»

Група компаній Stolitsa Group, яка входить в литовську групу BT Invest, звернулася в Антимонопольний комітет України по дозвіл на придбання ринку сільськогосподарської продукції «Столичний». Планувалося, що Stolitsa Group протягом трьох місяців завершить придбання 54,25% статутного капіталу ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Столичний». У січні 2019 року Stolitsa Group підписала з Олександром Стельмахом, який є бенефіціарним власником 54,25% статутного капіталу ринку, угоду про викуп належної йому частки. Після закриття угоди з Олександром Стельмахом Stolitsa Group буде володіти 76,75% статутного капіталу ринку «Столичний».

Можливий продаж активів Рітейл Груп

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що Роман Лунін готовий продати компанію Рітейл Груп, яка управляє в Україні 61-м магазином різних форматів. В якості можливих покупців названі власники мережі гіпермаркетів Епіцентр Олександр і Галина Гереги, які вже давно придивляються до продовольчого роздробу й тестують цей формат в своїх торгових центрах. Якщо угода відбудеться, група компаній Епіцентр поповниться 30-ма гіпермаркетами-дискаунтерами Велмарт, 15-ма супермаркетами Велика Кишеня, 15-ма магазинами біля дому ВК Експрес і одним супермаркетом ВК Select.

Комерційна нерухомість

Dragon Capital придбав логістичний комплекс під Києвом

Компанія Dragon Capital у 2020-му продовжувала інвестувати як у торгову так і складську нерухомість, залишаючись найактивнішим гравцем на цьому ринку. Зокрема, в червні компанія Dragon Capital завершила операцію з придбання логістичного комплексу «Фалбі» загальною площею 13 800 кв. м. Цей спеціалізований фармацевтичний логістичний комплекс в Києво-Святошинському районі Київської області був куплений в рамках процедури виконання судового рішення на торгах, організованих державною системою електронних торгів СЕТАМ в інтересах Укрексімбанку як кредитора. Він став 11-м логістичним об’єктом, і першим спеціалізованим фармацевтичним складом в портфелі логістичної нерухомості інвесткомпанії.

Голова Concorde Capital купив торгові центри Амстор

У грудні 2020-го відбулася ще одна покупка майна банкрута. Через систему Прозорро.Продажі були продані торгові центри, земельні ділянки та торгівельне обладнання мережі Амстор в Запоріжжі, Маріуполі, Мелітополі, Краматорську, Кременчуку, Бердянську та Одесі. Переможцем аукціону з пропозицією 456 млн грн стала компанія Мадера Девелопмент, кінцевим бенефіціаром якої виступає засновник і глава інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа. Детальніше про це можна прочитати тут.

Логістика та e-commerce

Rozetka початку розвиток за допомогою франчайзингових партнерів

Rozetka повідомила про запуск франчайзингу в середині жовтня. Онлайн-рітейлер шукає партнерів в таких містах як Біла Церква, Бориспіль, Бровари, Буча, Вінниця, Вишневе, Гостомель, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Ірпінь, Київ, Луцьк, Львів, Маріуполь, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси та Чернігів. Як пізніше повідомив співзасновник Rozetka Владислав Чечоткін, всього за тиждень Rozetka отримала більше 300 заявок на відкриття франчайзингових точок. Потенційні партнери Rozetka готові інвестувати близько 190 млн грн в точки видачі найбільшого в Україні e-commerce рітейлера.

Раніше, в травні Rozetka відкрила міні-відділення в приміщеннях державного оператора Укрпошта. Спочатку було запущено 10 таких точок видачі. Зокрема, одна в Києві (за адресою: вул. Костянтинівська, 71), а також в містах Сміла, Бахмут, Краматорськ, Чернігів, Умань, Кам’янець-Подільський, Кам’янське, Славута і Суми.

Інтернет-гіпермаркет Kasta і поштовий оператор Justin оголосили про старт співпраці

Як повідомили RAU в прес-службі компанії, співпраця дозволить Kasta.ua розширити географію точок видачі посилок, оскільки Justin на даний момент налічує понад 500 відділень по всій Україні. Важливо відзначити, що понад 150 відділень формату OSR (Online Service Retail) Justin обладнані примірочними, а це особливо важливо для клієнтів Kasta, які в 70% випадків купують товари категорії «Одяг та взуття». Поштовий оператор Justin активно розвиває інфраструктуру і розширює спектр сервісних продуктів, використовуючи високотехнологічні решенія. Детальніше про це читайте тут.

Uber Eats інтегрується з Poster і залишає ринок України

У березні 2020 року хмарна система автоматизації для закладів Poster оголосила про інтеграцію з сервісом Uber Eats. Українські ресторатори отримали можливість переглядати і обробляти замовлення від Uber Eats в своїй системі обліку, а не перебивати дані з планшетів служби доставки вручну. Але пандемія і карантин зруйнували плани обох компаній. Уже в червні сервіс доставки їжі з ресторанів Uber Eats припинив роботу в Україні.

Слідом за UberEats про намір згорнути свій український проект повідомив власник сервісу доставки Menu.ua Ваган Керабян. Детальніше про причини закриття можна прочитати тут.

Читайте також

Злиття і поглинання: найгучніші угоди 2019 року в рітейлі, логістиці та девелопменті

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку