Обсяг безготівкових операцій в Україні в 2018 році зріс на 55%
Разом з цим в країні на 20% зросла й кількість підприємств сфери торгівлі та послуг, які забезпечують можливість здійснення розрахунків з використанням платіжних карток.
Цей матеріал також доступний російською мовою
Про це RAU повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації з посиланням на статистику НБУ щодо розвитку ринку безготівкових платежів у 2018 році. Згідно з повідомленням, за минулий рік кількість власників платіжних карток досягла 42,3 млн осіб. Крім того, зросла кількість активних платіжних карток – до загальної кількості 36,9 млн шт. Приріст, порівняно з минулим роком, склав 6%. Відзначається, що частка активних платіжних карток становить 62,2%.
Загальний обсяг безготівкових платежів у 2018 році склав 1 трлн 297 млрд грн. Це на 55,4% більше у порівнянні з попереднім роком.
Кількість безготівкових операцій зросла за рік на 33% і склала 3,1 млрд шт. Мережа POS терміналів зросла на 20% і становить наразі 279 000 шт. Також зросла на 20% і кількість підприємств у сфері торгівлі та послуг, які забезпечують можливість здійснення розрахунків з використанням платіжних карток (їх кількість становить 208 700 шт). Крім того, вже 79,4% терміналів забезпечують можливість безконтактної оплати, в тому числі з використанням сервісів Apple Pay та Google Pay.
«Як і очікувалось, українці все частіше віддають перевагу безготівковим розрахункам, про що свідчить позитивна динаміка за всіма показниками. Дані свідчать про зростання кількості платіжних карток, їх більш широке застосування, збільшення обсягу та кількості безготівкових платежів. Крім того, поступовий розвиток інфраструктури для прийому платіжних карток. І, безумовно, хорошим показником є те, що така тенденція спостерігається вже протягом кількох останніх років. Сподіваємось за кілька років все ж наздогнати європейські показники», – наголосив координатор Комітету з електронних платежів Європейської Бізнес Асоціації, Євгеній Веремійченко.
В той же час, на сьогодні лише 38% підприємств сегменту МСБ в Україні надають своїм клієнтам можливість розрахуватися карткою, а, до прикладу, в Європі ця цифра складає 62%.
Хоча за кількістю ці підприємства становлять 99% сектору. Тож, безумовно, така ситуація є стримуючим бар’єром як для власників платіжних карток, так і для можливості поширення в Україні новітніх платіжних сервісів та технологій.
В ЄБА зазначають, що виправити ситуацію може оновлена постанова КМУ щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату, яка зараз знаходиться на затвердженні Мінекономторгівлі. В асоціації сподіваються, що її схвалення дозволить визначити чіткі критерії та забезпечити поетапний перехід бізнесу на обов’язкове приймання платежів у безготівковій формі. Це, в свою чергу, дозволить встановити рівні умови та надати можливість споживачу обирати найбільш зручний спосіб розрахунків.
Читайте також –
Рік роздробу: як в 2018-му торгували рітейлери України по областям (інфографіка)