Woman Power: топ-10 успішних бізнес-леді України за версією журналу Новое Время
Галина Герега, Оксана Середюк, Анна Луковкіна та інші увійшли до списку ста найуспішніших жінок України, складеного журналом Новое Время.
Цей текст доступний також російською мовою
Напередодні 8 березня журнал Новое Время представив свій традиційний топ-100 з українок, які досягли вражаючих результатів у бізнесі, політиці, громадській діяльності та інших значимих сферах. Автори видання не ранжували учасниць рейтингу за номерами, розділивши їх лише за сферами діяльності. Також вони не стали приводити критерії, на підставі яких їх включали в список. Зате привели коротку біографію, і основні досягнення кожної номінантки. RAU дослідила рейтинг і вибрала з топ-100 найуспішніших жінок України тих, хто має пряме або непряме відношення до рітейлу.
Галина Герега, співвласниця мереж будівельних гіпермаркетів Епіцентр та Нова лінія, 59 років
Галина Герега з чоловіком Олександром стабільно входять в десятку найбагатших людей країни: в 2018 році Новое Время і Dragon Capital оцінили їх стан в $843 млн.
Головний актив сім’ї – мережа будівельних гіпермаркетів Епіцентр загальною площею 1,2 млн кв. м. Тільки в Києві, за оцінками Антимонопольного комітету, компанія Герег контролює 53% ринку.
Оксана Середюк, співвласниця ресторанів MAFIA, CASTA Sushi&Panasia, Georgia, BAO Modern Chinese Cuisine, NAM, 43 роки
Оксана Середюк разом зі своїм чоловіком Тарасом побудували один з найуспішніших ресторанних бізнесів в країні. Минулого року сім’я почала кілька нових проектів: відкрила ресторан в’єтнамської кухні NAM, а також другий заклад мережі Georgia в Києві. Але найуспішніше рестогрупа Середюків розвивається в сегменті закладів для середнього класу: у складі мережі – 17 закладів MAFIA і п’ять точок CASTA.
Анна Луковкина, засновниця маркету українських виробників Всі.Свої, 35 років
Проект Всі.Свої починався в 2015 році з фестивалів-ярмарок українських товарів – вони досі кожні два тижні проходять на столичній вулиці Десятинна. У 2016-му Анна Луковкіна розвинула успіх: відкрила перший стаціонарний магазин одягу вітчизняних брендів на Хрещатику. А ще через два роки, і теж на центральній столичній вулиці – торгову точку з продажу товарів для дому. Всю цю продукцію можна купити онлайн: минулого року запрацювало інтернет-представництво Всі.Свої.
Наталія Єремєєва, співвласниця і керівник компанії Stekloplast, 47 років
Компанія Наталії Єремєєвої – найбільший виробник вікон в країні. За добу завод Stekloplast, розташований в Дніпропетровській області, випускає 1800 відповідних металопластикових і алюмінієвих конструкцій. Компанія береться і за нестандартні замовлення: саме Stekloplast виготовив незвичайний скляний купол для столичного ЦУМ, а також прозорий атріум для ТРЦ Lavina Mall.
Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації, 42 роки
Будучи главою Європейської бізнес-асоціації Анна Дерев’янко пролобіювала прийняття безлічі рішень, які полегшили життя вітчизняним та іноземним підприємцям.
У послужному списку – нормалізація відшкодування ПДВ експортерам, просування законопроекту про Службу фінансових розслідувань. А також ініціативи щодо позбавлення українських силових структур функції нагляду над економікою.
Катерина Онищенко, генеральний директор OLX в Україні, 33 роки
Кар’єра Катерини – той випадок, коли успішний маркетинг-директор стає на чолі компанії.
Про якість маркетингової політики найбільшого українського онлайн-маркетплейсу говорять цифри: за п’ять років аудиторія olx.ua зросла в 2,5 рази.
Єлизавета Коробченко, генеральний директор AVON Cosmetics в Україні і Грузії
Єлизавета Коробченко починала свою кар’єру в торгуючій косметикою AVON з типовою для цієї міжнародної компанії мережевого маркетингу стартової позиції – відділу продажів.
Потім вона стала керівником українського підрозділу. Справи у топ-менеджера пішли настільки добре, що на початку минулого року Коробченко очолила бізнес компанії відразу в двох країнах.
Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна, 44 роки
Ольга Устинова очолила Vodafone, одного з представників великої української трійки мобільних операторів, в 2016 році.
Під її управлінням Vodafone запустив формати 3G і 4G, а також поліпшив фінансові показники. Так, за підсумками другого кварталу 2018-го дохід компанії збільшився на 7,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склав 3,1 млрд грн. А чистий прибуток зріс на 3,2% до 0,5 млрд. грн.
Збільшення доходів на цьому ринку формуються за рахунок зростання споживання послуг мобільного інтернету. І Vodafone цілком цим скористався: компанія збільшила виручку від передачі даних на 51,5%.
Інна Поперешнюк, співзасновниця і член наглядової ради компанії Нова пошта, 41 рік
Майже дев’ять років тому Інна разом зі своїм тоді ще чоловіком Володимиром і партнерам В’ячеславом Климовим заснувала компанію Нова пошта. Скромний спочатку бізнес з доставки відправлень перетворився, в тому числі і зусиллями Поперешнюк, в національного гіганта. На цінець 2018 року мережа Нова пошта, що розкинулася по всій країні, складалася з 2600 точок-відділень і поштаматів.
Крім того, Поперешнюк розвиває біговий рух в Україні: під егідою компанії Нова пошта пройшло вже 15 полумарафонів в семи містах країни.
Ірина Данилевська, співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week, 54 роки
Більше 20 років Ірина Данилевська присвятила розвитку української моди. У 1997 році вона, журналіст за освітою, заснувала перший в країні тиждень моди, що став згодом масштабною подією всеукраїнського масштабу. Ukrainian Fashion Week проходить двічі на рік і збирає не менше чотирьох десятків колекцій кращих дизайнерів України, багато з яких відомі і за кордоном.
Читайте також