Топ-10 найбагатших рітейлерів світу за версією Forbes

Топ-10 найбагатших рітейлерів світу за версією Forbes

15.03.2018 08:10
  1556
rau

Американський журнал Forbes опублікував свій щорічний рейтинг найбагатших людей планети. Серед них є і представники сфери рітейлу.

Рахувати гроші в чужій кишені – популярне серед журналістів і читачів розвага, і в общем-то цілком можна пробачити слабкість. Тому щороку, коли Forbes публікує свій звіт про доларових мільярдерів Землі, новина швидко розлітається по інформаційним агентствам і ЗМІ і приваблює чимало уваги. У кожній сфері є свої фаворити і завсідники рейтингу, не виняток і ритейл.

Цього року рейтинг Forbes вперше в історії очолила людина, пов’язаний зі сферою роздрібної торгівлі – засновник Amazon Джефф Безос. Звичайно, його компанія досить далека від традиційного ритейлу, але онлайн-торгівля в останні роки впевнено тіснить «цегляні магазини».

RAU проаналізувала верхню частину списку найбагатших людей світу, і вибрала з них рітейлерів. Серед них – власники Amazon, Walmart, Alibaba Group, Aldi, H & M і інші.

1. Джефф Безос

Статок: $ 112 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 1

Ключовий актив: Amazon

Стан генерального директора і засновника Amazon.com Джеффа Безоса перевищив $ 100 млрд. Йому належить 16% гіганта електронної комерції Amazon, який він заснував в гаражі в Сіетлі в 1994 році. Безос закінчив Прінстон і працював в хедж-фонді, перш ніж почав продавати книги в інтернеті. Його друга пристрасть – космічні подорожі. Його аерокосмічна компанія Blue Origin розробляє ракети, які, за задумом Безоса, будуть перевозити пасажирів. Безос купив The Washington Post у 2013 році за $ 250 млн.

2. Бернард Арно і родина

Статок: $72 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 4

Ключовий актив: LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton

Бернард Арно – голова і головний виконавчий директор LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton. Один з найбільших виробників в світі моди, Бернард Арно управляє імперією з 70 брендів, включаючи Louis Vuitton і Sephora, а 2000-ма магазинів по всьому світу.

3. Амансіо Ортега

Статок: $70 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 6

Ключовий актив: Inditex

Амансіо Ортега – один з найбагатших людей в Європі і найбагатший рітейлер в світі. Піонер Fast Fashion, разом з колишньою дружиною Розалією Мірою він заснував корпорацію Inditex в 1975 році. Йому належить близько 60% Inditex, який управляє 8-ю брендами, включаючи Massimo Dutti і Pull & Bear, і 7500 магазинами по всьому світу. Ortega зазвичай заробляє більше $ 400 млн дивідендів на рік. Він вклав свої гроші в першу чергу в нерухомість в Мадриді, Барселоні, Лондоні, Чикаго, Майамі і Нью-Йорку.

4. Трійця з Walmart – Аліса, Джим и Роб Уолтони

Джим Уолтон

Статок: $46,4 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 14

Ключовий актив: Walmart

Джим Уолтон – молодший син засновника Walmart Сема Уолтона. Управляє сімейним Arvest Bank, з активами понад $ 16 млрд. Керував Walmart більше десяти років, перш ніж поступитися місцем своєму синові, Стюарту, в червні 2016 року. Сукупно Джим і інші спадкоємці Сема Уолтона володіють трохи менше ніж половиною акцій Walmart.

 С. Робсон Уолтон

Статок: $46,2 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 15

Ключовий актив: Walmart

Роб Уолтон – старший син засновника Walmart Сема Уолтона. Він керував роздрібним бізнесом протягом 23 років, перебуваючи на посаді голови правління після смерті батька в 1992 році. Пішов на пенсію в червні 2015 року та був замінений Грегом Пеннер. Він та інші спадкоємці Сема Уолтона колективно володіють майже половиною акцій Walmart.

 Аліса Уолтон

Статок: $46,2 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 15

Ключовий актив: Walmart

Аліса Уолтон – єдина дочка засновника Walmart Сема Уолтона. Вона зосередилася на кураторстві мистецтва, замість того щоб працювати в Walmart, як її брати, Роб і Джим. У 2011 році вона відкрила Музей американського мистецтва в своєму рідному місті Бентонвілль, штат Арканзас. Її особиста колекція творів мистецтва оцінюється в сотні мільйонів доларів.

5. Джек Ма

Статок: $39 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 20

Ключовий актив: Alibaba Group

Засновник і виконавчий голова Alibaba Group. Колишній викладач англійської мови, Джек Ма очолив Alibaba Group, одна з найбільших в світі підприємств електронної комерції. Виручка Alibaba за 12 місяців, що закінчилися в березні 2017 року, зросла на 56% до $ 23 млрд. Його IPO в 2014 році в Нью-Йорку встановило рекорд в якості найбільшого в світі публічної пропозиції акцій на $ 25 млрд. Інвестиції Ма за межами Alibaba включають частки в китайських компаніях індустрії розваг Huayi Brothers і Beijing Enlight Media.

6. Біт Хістер і Карл Альбрех-молодший

Статок: $29,8 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 27

Ключовий актив: Aldi

Спадкоємці мережевого рітейлера Aldi, Біт Хейстер і Карл Альбрехт-молодший – діти Карла Альбрехта-старшого, який помер в липні 2014 року в віці 94 років. Після Другої Світової війни Карл і його брат Тео взялися за управління продуктовим магазином своєї сім’ї в Ессені в Німеччині. Масштабуючи мережу в Німеччині, вони побудували мережу супермаркетів Aldi, грунтуючись на стратегії низьку ціну, аналогічної Walmart. У 1961 році брати розділили власність: Карл взяв в управління магазини на півдні Німеччини, а також права на марку Aldi в США, Австралії і США. Тео отримав магазини в північній Німеччині та іншим країнам Європи.

7. Дітер Шварц

Статок: $20,9 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 46

Ключовий актив: Schwarz Group, мережі Lidl і Kaufland

Schwarz Group Дітера Шварца з доходом, що перевищує $ 100 млрд, складається з мереж магазинів Lidl і Kaufland. Шварц успадкував компанію від свого батька Йозефа, який став партнером в Suedfruechte Grosshandel Lidl & Co., що займається оптовою торгівлею фруктами, в 1930 році. Дітер відкрив перший магазин Lidl в 1973 році, став генеральним директором в 1977 році, коли помер Йосип, і зробив Lidl другим за величиною дискаунтерром Німеччини,залишивши позаду Aldi. Schwarz Group належить фонду, технічно компанії з обмеженою відповідальністю, але Дітер зберігає повний контроль і є реальним власником.

8. Тео Альбрехт-молодший і родина

Статок: $20,7 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 48

Ключовий актив: Aldi

Тео Альбрехт-молодший і спадкоємці його брата Бертольда успадкували один з найбільших роздрібних бізнесів в світі. У магазині продовольчих товарів в Ессені, що відкрився в 1913 році, їх батько, Тео-старший і його брат Карл-старший почали будувати свою імперію після Другої світової війни. Масштабуючи мережу в Німеччині, вони управляли мережею супермаркетів Aldi і робили ставку на стратегію низької ціни, аналогічної Walmart. У 1961 році брати розділили власність: Карл забрав магазини на півдні Німеччини, а також права на марку Aldi в США, Австралії і США. Тео отримав магазини в північній Німеччині та іншим країнам Європи. У 1971 році він купив мережу продовольчих магазинів для гурманів “Торговець Джо”.

9. Тадасі Янай і родина

Статок: $19,5 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 55

Ключовий актив: Uniqlo

Янай побудував і управляє імперією роздрібної торгівлі в Токіо – Fast Retailing – володіє відомою мережею магазинів повсякденного одягу Uniqlo. Він і його сім’я володіють 44% акцій. Fast Retailing також володіє двома іншими мережами: J Brand і Theory. Янай робить ставку на зростання Uniqlo в Азії, особливо в Китаї та Таїланді. Янай відклав відкриття тисячі магазинів Uniqlo в США. Він хоче, щоб його компанія стала найбільшим роздрібним торговцем в світі, а це означає, що їй доведеться перевершити H&M і Inditex.

10. Стефан Перссон

Сотаток: $16,8 млрд

Місце в рейтингу Forbes: 73

Ключовий актив: H&M, Hennes&Mauritz.

Найбагатша людина в Швеції -і все завдяки всесвітній роздрібної мережі Hennes & Mauritz. Перссон володіє 29% акцій H & M і є головою компанії. H & M був заснований батьком Перссона Ерлінг в 1947 році. Син Карл-Йохан, також мільярдер, є генеральним директором компанії. Два інших дитини Перссон, Шарлотта Седерстрем і Том Перссон, його сестра Лотті Тем, також мільярдери.

Читайте також –

ТОП-10 найдорожчих рітейл-брендів світу 2018 (інфографіка)


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку