Павло Савчук, ARGO: Ми продовжимо розвивати мережу магазинів та виводити на ринок нові бренди

Павло Савчук, ARGO: Ми продовжимо розвивати мережу магазинів та виводити на ринок нові бренди

18.01.2022 08:30
  2684
Володимир Тиравський

CEO компанії ARGO прo адаптацію бізнесу до нових реалій, кадрову політику та сучасні інструменти сервісу.

Читати російською мовою

Компанія ARGO прийшла в Україну майже одночасно із незалежністю – 30 років тому. Це вона вперше одягла українців у легендарний Lee Wrangler. Сьогодні асортимент fashion-рітейлера налічує понад 25 000 моделей одягу, взуття та аксесуарів від 23 світових брендів.

У команді працює понад 500 осіб. Мережа магазинів представлена ​​у Києві, Харкові, Одесі та Львові: монобрендові Benetton, Parfois, Desigual, Mango, Pinko, Liu Jo, Scotch&Soda, OVS та інші, а також мультибрендові ARGO. Компанія розвиває інтернет-магазин та має офіс у центрі столиці.

СЕО компанії Павло Савчук в інтерв’ю RAU розповів, як ARGO приваблює, винагороджує та допомагає розвиватися своїм працівникам. І які якості, крім інтересу до моди та гостинності, повинні мати кандидати, щоб приєднатися до команди.

– Як ваш бізнес адаптувався у новій ситуації – коли non-food рітейл закривався на локдауни? Як ви переглядали канали продажів, наприклад, чи підсилили онлайн?

– Ми не просто посилили онлайн, а вивели його на новий рівень. Якщо до карантину частка продажу становила 1-2%, зараз ми продаємо 8-10%, а в пікові місяці розпродажу – до 12%. У грудні ми запускаємо нову версію сайту argo.com.ua, яка буде швидша, функціональніша та стабільніша. У найближчих планах також запуск мобільного додатку та поновлення роботи власної служби доставки Argo 24.

– Чи впроваджуєте ви в роботу сучасні інструменти, наприклад гнучкі методології?

– Ми активно розвиваємо прогресивні методи взаємодії один з одним найзручнішим для всіх способом, використовуючи для цього елементи філософії Agile. Проте не в «чистому» вигляді, а вибираємо саме те, що потрібно нам, враховуючи специфіку бізнесу та культуру. Наприклад, в офісі працюємо по спринтах, команди щоранку проводять daily meetings на 15-20 хвилин. У магазинах перед робочим днем ​​проходять стендапи для фокусування колективу на пріоритетних показниках.

Наш бізнес гнучкий та адаптивний. У 90-х та на початку 2000-х секретом успіху були Brand&Place. Простими словами – якісний товар та зручна локація. Наприклад, у нашому архіві збереглися фото з величезними чергами до магазину на Хрещатику. Зі зростанням конкуренції цього виявилося недостатньо, і ми зосередилися на рівні сервісу, запровадженні кращих методик мерчандайзингу та оптимізації процесів.

Покупець повинен отримати задоволення від покупки, тому все має бути ідеальним – вітрини, товарне наповнення, викладення, швидкість та якість роботи персоналу. Ми прагнемо зайняти унікальний простір у голові клієнта, знайти щось, що виділить нас серед інших компаній. Наприклад, розуміючи, що людям під час шопінгу набридає вдесяте чути «Доброго дня, чим я можу допомогти?», вчимо продавців більш живому та дружньому спілкуванню, з урахуванням зовнішнього середовища – коли на вулиці дощить, завести діалог про погоду та розповісти про новинки з непромокальних тканин.

– Як ваша компанія діджиталізується?

– Ми йдемо в ногу з часом, створюючи зручні автоматизовані інструменти, що підвищують якість та швидкість роботи на всіх рівнях. Наприклад, у мене та інших керівників на гаджетах встановлено програму, яка кожні 15 хвилин оновлює аналітичні звіти в Power BI. Так ми в режимі реального часу відстежуємо динаміку продажів у всіх магазинах та оперативно приймаємо потрібні рішення.

У компанії є спеціальний відділ, що включає data scientists: фахівці впроваджують інструменти на основі аналізу даних, зокрема з використанням штучного інтелекту. Наприклад, прогнозування продажів, система рекомендації повторної покупки для клієнта, розрахунок оптимальної ціни та знижки на товар в даний момент і т. д. Таких прикладів безліч.

– Чи потрібно продавцям освоювати технології – наприклад, нові програми та додатки?

– У продавців у магазинах є мобільні програми, що дозволяють, наприклад, видати картку лояльності прямо під час спілкування з відвідувачем у торговому залі.

– Які якості ви шукаєте у кандидатах та цінуєте у співробітниках?

– Насамперед, ми хочемо, щоб кандидатам були близькі всі чи більшість пунктів маніфесту компанії.

Наша місія звучить так: ми будуємо сильну компанію – приклад для країни. А сильна компанія – це насамперед сильна команда, в якій усі співробітники працюють на результат та поділяють наші цінності.

– Розташування місця роботи стає все важливішим для претендентів. Чи можна сказати, що у вас є переваги – багато можливостей запропонувати людям роботу у зручному для них місці?

– Для співробітників офісу у нас немає жорсткої прив’язки до робочого місця та графіка – всі націлені на виконання взятих на себе зобов’язань, і не працюють від дзвінка до дзвінка. Є тимчасові періоди, коли ми збираємося для проведення зустрічей та синхронізації з різних питань. Ми називаємо такі періоди “Час теплого спілкування” – як правило, це 12-14 годин на тиждень. Решту часу працівники можуть працювати віддалено.

Щодо магазинів – так, наші рекрутери уточнюють у кандидатів, яка з локацій їм зручніша для роботи та намагаються запропонувати вакансії у максимальній близькості від місця проживання кандидата.

– Як ви дбаєте про здоров’я співробітників – адже колеги в магазинах щодня контактують із великою кількістю людей?

– Маски, санітайзери, регулярне інформування працівників про правила, яких потрібно дотримуватись в умовах карантину, і, звичайно, вакцинація. Ми почали з себе – насамперед прищепилися власники та топ-менеджмент. Далі провели сім хвиль вакцинації в офісі, систематично працювали з персоналом, включаючи зустрічі з лікарями. У результаті у нас близько 80% щеплених співробітників, що дозволяє всім магазинам працювати у червоній зоні.

– Яка система винагороди пропонується продавцям? Чи є крім зарплати додаткові “плюшки”, а також прив’язка до результатів?

– У нас діють дві системи мотивації, кожен продавець сам може вибрати, яку використовувати, та поміняти її, якщо не підійшла. Перший варіант – ставка + відсоток від продажів. Другий варіант – вищий відсоток від продажів, але без ставки.

До кожного магазину встановлюється тижневий план. За перевиконання працівник отримує більш високий відсоток від продажу, а якщо перевищення суттєво – додатково “Аргодоллари”, прив’язані до курсу USD. Це наша внутрішня валюта, за яку можна купити товари в магазинах або обміняти на реальні гроші. Є також спеціальна традиція нагородження найуспішніших колективів.

Ми проводимо багато конкурсів. Працівники змагаються самі з собою, покращуючи власні показники, в рамках колективу у магазині та між магазинами. Призи різноманітні: від піци, боулінгу, квест-кімнат, до тих самих “Аргодолларів”.

Проводяться і фанові конкурси – наприклад, для дітей співробітників, які стають моделями у наших рекламних кампаніях. Конкурси на почуття смаку та стилю, святкові та просто веселі.

– У компанії є люди, які працюють уже понад 20 років. Що мотивує їх так довго залишатися в організації з огляду на те, що глобально на ринку термін роботи в компаніях скорочується?

– Наші сильні сторони як роботодавця – репутація, надійність та безперервний розвиток. Я нещодавно нагороджував колег, які працюють в ARGO понад 15 років. Таких у нас понад 50 людей. Ці люди розпочали кар’єру у роздробі продавцями, зростали і сьогодні очолюють різні напрямки у дистрибуції, аналітиці, бренд-менеджменті.

Є й працівники, які вже багато років працюють у роздробі. Я часто спілкуюся з продавцями та мерчендайзерами під час візитів до магазинів. Їм до вподоби колектив, комфортні умови роботи, причетність до світу моди, постійне оновлення колекцій. І, звичайно, продавці отримують задоволення від спілкування з покупцями, адже продають не лише речі, а й емоції, роблячи людей трохи щасливішими.

– Які програми навчання у вас є для різних категорій – від керівників до продавців?

– У нас діє цікава програма Fast lane, яка дозволяє співробітнику вирости від продавця до директора магазину за 1-2 роки. Ця програма також діє для деяких офісних посад – наприклад, пройшовши ряд етапів, продавець-новачок може через короткий проміжок часу стати junior бренд-менеджером, операційним менеджером, аналітиком.

Програми навчання та розвитку для керівників індивідуальні, спрямовані на ті скіли, які співробітнику потрібно посилювати.

Як керівники (зокрема топ-менеджмент) комунікують із співробітниками?

– Ми відмовилися від моделі суворої ієрархії на користь формату команди однодумців. До мене може звернутися будь-який співробітник офісу або магазинів, якщо потрібно допомогти з певним питанням, і я завжди знайду час з ним поспілкуватися. Також, до карантину ми кілька разів на тиждень проводили “Сніданки з СЕО” – випадково вибиралися 15 співробітників, з якими я спілкувався в неформальній обстановці. Плануємо відродити ці зустрічі найближчим часом.

У нас є щотижневі зустрічі з керівниками офісу у понеділок для синхронізації завдань на тиждень. Щомісяця ми зустрічаємося для підбиття підсумків минулого місяця та узгодження планів на наступний. Щоквартально проводимо загальні збори всіх працівників компанії. Ми називаємо його Квотерлі мітингом або просто Квотерлі. На цій зустрічі я та інші керівники розповідають про ключові події минулого кварталу та плани на майбутнє.

Керівники комерційного департаменту регулярно відвідують магазини та працюють із персоналом на місцях. Як правило, керівник бізнес-юніту раз на тиждень буває у кожному магазині.

– Які плани розвитку компанії ARGO?

– По-перше, ми продовжимо розвивати мережу магазинів та виводити на ринок нові бренди. У 2021 році ми відкрили п’ять магазинів: Mango, Benetton, Scotch&Soda та Pinko у ТРЦ Nikolsky, Харків, Pinko у ТРЦ Ocean Plaza, Київ. Перемістили Scotch&Soda з ТРЦ SkyMall до Blockbaster. Вивели на ринок три нові бренди: Missguided, ОХХО та Cerruti1881. Наразі ведемо переговори ще з чотирма брендами, які плануємо представити нашим клієнтам у першому кварталі 2022 року.

По-друге, робимо акцент на розвитку онлайн-платформи і просуванні компанії в онлайн-просторі.

Ми будемо далі розвивати маркетинговий “мегамозок”, удосконалювати методики роботи з товаром, мерчандайзинг, рівень сервісу. Наша мета – завжди досить актуального товару в магазинах та на сайті, і чудовий рівень сервісу у кожний момент часу.

Читайте також –

Павло Савчук, ARGO: Плануємо довести частку онлайн-продажів до 20%


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку