Лишилося тільки троє: переважна більшість рітейлерів не потрапила до списку топ-20 найбагатших українців – Forbes

Лишилося тільки троє: переважна більшість рітейлерів не потрапила до списку топ-20 найбагатших українців – Forbes

27.12.2022 02:45
  3161
Микола Маранчак

У топ-20 найбагатших українців залишаються власники Епіцентр, Roshen та DCH (ТРЦ Караван, LeBoutique). Власники АТБ, Fozzy Group та інші поки випали з short-list найбагатших за підсумками 2022 року.

Про це стало відомо із рейтингу найбагатших воєнного часу від Forbes. “2022 рік – не час мірятися статками. Чимало активів лідерів рейтингу зруйновано, окуповано чи ушкоджено. На часі релокація, розбудова нових логістичних ланцюгів, вихід на іноземні ринки, пошук постачальників, підрядників та споживачів”, – заявило видання та оцінило цього року лише двадцятку найбагатших українців. Їхні статки порівняно з початком лютого 2022-го впали більш як на $20 млрд – до $22,5 млрд.

За даними Forbes, найбагатшими рітейлерами наразі є Галина і Олександр Гереги – власники мережі Епіцентр К. Незважаючи на те, що за рік їх статки зменшилися з $1,8 млрд до $1,2 млрд, вони посідають шосте місце найбагатших українців. Попереду лише власник групи СКМРінат Ахметов, співвласники Grammarly Максим Литвин і Олексій Шевченко, а також бізнесмени Віктор Пінчук і Костянтин Жеваго.

У березні 2022 року співвласниця Епіцентр К Галина Герега зателефонувала меру Харкова Ігорю Терехову та запропонувала безплатно брати в гіпермаркетах усе, що треба для міста. У той час мережа була не в найкращій формі: три її гіпермаркети (в Чернігові, Маріуполі та Бучі) були зруйновані російськими окупантами, ще два істотно пошкоджено. Загалом не працювало 15% мережі. Успіхи ЗСУ допомогли рітейлеру відновитися і вже у вересні компанія навіть відкрила два нових гіпермаркети – у Києві та Львові на 30 000 кв. м та 90 000 кв. м відповідно.

Власник Roshen Петро Порошенко втратив статус мільярдера ще на початку війни. Він 12-й у списку найбагатших українців. Наразі його статки оцінюються в $730 млн. Також на 19-му місці залишається у 20-ці власник трьох ТРЦ Караван в Києві, Харкові та Дніпрі Олександр Ярославський з $340 млн (проти $1 млрд рік назад).

Головна бізнес-орбіта власника DCH – Харків. Російські обстріли значно пошкодили його підприємства, у тому числі на 60% зазнав ушкоджень ТРЦ Караван. Прите у бізнесмена залищаються прибутки з закордонних активів та інвестицій в ОВДП.

Загалом видання проаналізувало стан справ у 129 українських бізнесменів, які потрапляли до рейтингу найбагатших у минулі два роки. Проте навіть такі оцінки – справа невдячна, адже “зараз не можна оцінювати бізнес”, – коментували власники бізнесів з різних галузей. Причина цього очевидна – ринкова капіталізація українських публічних компаній часом падає нижче за ліквідаційну вартість активів. На ринку M&A – прогнозоване затишшя, яке навряд чи зміниться пожвавленням, допоки в бік України летять російські ракети.

Читайте також

Рейтинг найбагатших рітейлерів світу 2022 року за версією Forbes: статус їх роботи в Україні та позиція по рф


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку