Клуб на $100 млн: 10 правил бізнесу від творців LeBoutique.

Клуб на $100 млн: 10 правил бізнесу від творців LeBoutique.

27.03.2018 07:05
  328
rau

Засновники шопінг-клубу LeBoutique Андрій Дрогобицький і Роман Онищенко про те, як побудувати компанію з річним оборотом в $50 млн.

В рамках проекту «Велика риба» портал mc.today публікує інтерв’ю з провідними представниками українського бізнесу. У цей раз гостями видання стали засновники шопінг-клубу LeBoutique Андрій Дрогобицький і Роман Онищенко. RAU публікує ключові тези підприємців.

Компанія LeBoutique в цифрах

  • Заснована в 2010 році вихідцями з металургійної галузі
  • Річний оборот компанії – більше $ 50 млн
  • В день компанія обслуговує до 10 000 замовлень
  • 80% покупців – жінки
  • У штаті LeBoutique – 370 осіб
  • Засновники оцінюють свій бізнес в $75-100 млн

10 правил ведення бізнесу від творців LeBoutique

  1. Розвивати бізнес за власні гроші. У запуск LeBoutique ми вклали близько мільйона доларів власних коштів. Перші два роки шукали інвесторів, але безрезультатно. З 2012 року бізнес почав приносити прибуток, і ми перейшли до постійного реінвестування, сконцентрувавшись на операційній роботі.
  2. На старті бізнесу все здається простим, але це помилка. Спочатку ми думали, що в запуску онлайн-магазину немає нічого складного: створив сайт, береш товари і розміщуєш. Але найскладніше – забезпечувати щорічне зростання в 1000% перші роки. Цьому ніхто не вчить.
  3. Управління в бізнесі потрібно делегувати. Якщо ви звикли розраховувати тільки на себе, то рано чи пізно кількість процесів накриє вас із головою, і ви не впораєтеся самостійно. Вчіться делегувати.
  4. Звільняти за злодійство й обман потрібно відразу. Якщо співробітник зробив це один раз, швидше за все, це буде не останній випадок.
  5. Не треба боятися суперечок з партнером. У суперечках народжується істина і партнер може дати новий погляд на проблему.
  6. Покупцю байдуже, за якою моделлю ти працюєш: flash-продажу, маркетплейс або щось інше. Клієнт заходить на сайт магазину і його цікавить тільки наявність товару, його ціна, швидкість доставки.
  7. Формат маркетплейса – це інші відносини з постачальниками. Одна справа, коли ти замовляєш товар, розміщуєш його на сайті, збираєш замовлення та відправляєш покупцеві. Інша справа – синхронізувати сайт із запасами на складі постачальника або на своєму складі та стежити за їх безперебійним відвантаженням.
  8. Не можна покладатися на один канал продажів. У LeBoutique після запуску зразу сконцентрувалися на соцмережах і сформували базу покупців в «Однокласниках». Платформа забезпечила магазину перші 10 000 покупців. Згодом 60% наших клієнтів користувалися ящиками від Mail.ru і Яндекс. Заборона на російські соцмережі зіграла поганий жарт. У продажах завжди важливо мати можливість для маневру.
  9. Власний бренд завжди краще, ніж продажі чужої продукції. Модель flash-продажів допомагає виробникам товарів позбудеться залишків колекції. Це означає, що клієнт не завжди отримує повну розмірну сітку товару. Продажі власних брендів нейтралізує залежність від постачальника і приносить більше маржі. Поки власні бренди одягу LeBoutique формують тільки 2% доходу компанії, але вони встигли зібрати велику кількість своїх лояльних покупців.
  10. Якщо левова частка продажів компанії – одяг, то не розраховуйте на чоловічу аудиторію. Часто одяг чоловікам купують жінки. 80% покупців LeBoutique – жінки.

Повна відеоверсія інтерв’ю

Джерело: MC.today

Читайте також –


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку