Будьте здорові: хто володіє найбільшими аптечними мережами України

Будьте здорові: хто володіє найбільшими аптечними мережами України

12.04.2021 08:30
  13550
Микола Маранчак

Аналітика українського аптечного рітейлу: які компанії розвивають найбільші мережі аптек в Україні, та хто їх власник.

Цей текст доступний також російською мовою

RAU представляє дані про компанії та власників операторів даного сегменту на 1 березня 2021 року. Зібрана ​​в матеріалі інформація була отримана від прес-служб, з офіційних сайтів компаній та інших відкритих джерел. Кількість аптечних точок продажу взята станом на кінець листопада 2020 року з даних синдикативної бази даних «Axioma», даних компанії «Proxima Research» та дослідження видання Apteka.ua. Якщо інформація про вашу компанію не була включена в огляд, або в описі була припущена помилка – надсилайте зауваження  на електронну пошту редакції news@rau.ua.

Станом на листопад 2020 року в Україні налічувалося понад 20 000 аптечних точок, серед яких топ-5 аптечних мереж володіє 3900 торгових точок (19,5% ринку), а топ-100 аптечних мереж — більш ніж 11 000. Лідерами серед аптечних мереж за кількістю торгових точок є «Аптека-Магнолія» (АНЦ, Благодія, Копейка), «Гамма-55» (Аптека 911), «Сіріус-95» (Бажаємо здоров’я), «Подорожник», а також «Фармастор» (Аптека Доброго Дня). Представляємо більш детальні дані.

Аптека АНЦ (ТОВ “Аптека-Магнолія”)

 • Аптечні мережі, які входять в компанію: Аптека АНЦ, Благодія, Копійка, Шар@, Медпрепарати, Фармакопейка, Будь здоров
 • Загальна кількість торгових точок: 963

Історія бренду «Аптека АНЦ» (раніше «Аптека Низьких Цін») бере свій початок в 2000 році в Запоріжжі. Подальший розвиток почався з сусідніх областей, а потім компанія вийшла на ринок Києва та Одеси. Компанія є лідером за часткою ринку – 14,01%. Аптеки під брендами «АНЦ», «Копійка», «Шар@», «Благодія» знаходяться у 135 містах України. Це перші і єдині аптеки в Україні, що впровадили роботизовані технології в аптеках для спрощення і прискорення відпуску ліків. Також компанія першою з аптечних рітейлерів запровадила Viber-bot для своїх клієнтів, наразі він нараховує більше 253 000 користувачів. Програмою лояльності «Лайк» користується більше 6 млн клієнтів. Кінцевими бенефіціарами компанія «Аптека-Магнолія», згідно з YouControl, виступають запорізькі бізнесмени Костянтин Пучин і Артур Кадушкін.

9-1-1

 • Аптечні мережі, які входять в компанію: 9-1-1
 • Загальна кількість торгових точок: 896

Аптечна мережа “9-1-1” була створена в 1996 році в Харкові компанією “Гамма-55”. Навесні 2020 року мережа розпочала співпрацю з Нова пошта з доставки ліків по всій Україні. З майже 900 аптечних точок мережі 279 працює в Харківській області. Власниками мережі виступають Ашот Даніелян і його син Сергій Даніелян, який, крім того, є комерційним директором мережі.

 Сіріус-95

 • Аптечні мережі, які входять в компанію: Бажаємо здоров’я
 • Загальна кількість торгових точок: 836

Аптечну мережу “Бажаємо здоров’я” з 2001 року розвиває компанія Сіріус-95, яка почала свою діяльність в 1995 році й займається продажем лікарських засобів. Аптеки “Бажаємо здоров’я” представлені у всіх регіонах країни, головний офіс знаходиться в Києві. Засновниками компанії стали троє столичних бізнесменів Ігор Пустовіт, Андрій Варченко та Олександр Кощій. Зараз кінцевими бенефіціарами Сіріус-95 числяться Сергій Штойко (88%) та АТ “ЗНВКІФ “Династія” (12%).

Подорожник

 • Аптечні мережі, які входять в компанію: Подорожник, БАМ
 • Загальна кількість торгових точок: 815

Національна мережа аптек Подорожник працює на ринку вже 20 років. За цей час компанія пережила безліч криз і навіть в період пандемії продовжує активно масштабуватися. Характерними для бренду особливостями є просторі та відкриті торгові зали, нестандартні трейд-маркетингові активності, програма лояльності “Gold”. Компанія була створена у Львові, як «Добра аптека», потім еволюціонували у «Дешева аптека», поки не перейменувалися на «Подорожник». Також мережа розвиває бренд-дискаунтер БАМ. Власник компанії – Ніна Федечко.

аптека подорожник

Фармастор

 • Аптечні мережі, які входять в компанію: Аптека Доброго Дня, Перша соціальна аптека, Експрес Фарм
 • Загальна кількість торгових точок: 414

Компанія «Фармастор» — один з провідних фарм-рітейлеров на ринку України, який об’єднує мережі «Аптека Доброго Дня», «Перша соціальна аптека», «Експрес Фарм» — всього понад 400 аптек по всій Україні. На ринку присутня вже більше 15-ти років. Асортимент аптечної мережі включає медикаменти, вітаміни, медичне обладнання, товари для здоров`я, краси, гігієни та дитячий асортимент. Мережа “Аптека Доброго Дня” почала свою роботу в серпні 2006 року. Перші торгові точки були відкриті у Києві а далі – по всій території України. Власниками компанії є кіпрська компанія “Фармінвест Холдінгз Лімітед” (89,5%) і ТОВ “Аптека Доброго дня” (10,5%). Доля ТОВ “Аптека Доброго дня” раніше належала компанії, власником якої був Ігор Червоненко, який також є головою правління “Аптечної професійної асоціації України”.

Фармація

 • Аптечні мережі, які входять в компанію: Farmacia, Аптека Гаєвського, Аптека від складу, Будемо Здорові Разом
 • Загальна кількість торгових точок: 363

Компанія Фармація, в яку входять аптеки під брендами “Сім’я аптек Farmacia”, “Аптека Гаєвського”, “Аптека від складу” та “Будемо Здорові Разом”, була заснована в Одесі у 1997 році. Кінцевий бенефіціар компанії – одеський бізнесмен Юрій Родін, якому також належать банк “Південний” і два столичних торгових центри Аркадія.

Мед-Сервіс

 • Аптечні мережі, які входять в компанію: Мед-сервіс
 • Загальна кількість торгових точок: 341

Історія компанії Мед-сервіс почалася з відкриття в 1995 році першої аптеки в Дніпрі, асортимент якої на той момент налічував близько 60 найменувань препаратів. Проте вже за перший рік роботи цієї аптеки асортимент збільшився майже в 25 разів. Утворення мережі відносять до 1998-99 років, коли фірма Мед-сервіс створила свою будівельну службу і почала активно зводити будівлі під аптеки в різних містах. Мережа аптек входить до групи компаній “Мед-Сервіс Груп” бізнесмена з Дніпра Олега Токарєва.

Здорова родина

 • Аптечні мережі, які входять в компанію: Здорова родина
 • Загальна кількість торгових точок: 302

Мережа аптек Здорова Родина була заснована у 2006 році в Івано-Франківську. За 15 років існування було відкрито понад 300 аптечних точок, які знаходяться в Західній та Центральній України. Власники мережі – Анна та Микола Михайлюк.

 • Аптечні мережі, які входять в компанію:
 • Загальна кількість торгових точок: 299

Західноукраїнська фармацевтична компанія 3І (три і) вже більше 25 років забезпечує українців і установи охорони здоров’я лікарськими засобами і медичними виробами. ТОВ «ЗІ» заснував у 1993 році львівський бізнесмен Ігор Павлиш. Спочатку основним напрямком діяльності компанії було постачання до лікувально-профілактичних закладів Західної України сучасного діагностичного та лабораторного обладнання, але у 1994 році компанія запустила фармацевтичний напрямок діяльності, який і став її головним бізнесом.

D.S.

 • Аптечні мережі, які входять в компанію: D.S.
 • Загальна кількість торгових точок: 270

Мережа аптек D.S. була заснована у 1992 році компанією Маркет Універсал. З 2016 году мережа розвиває напрямок франчайзингу. Сьогодні під брендом D.S працює 270 аптек, 50 із яких – франчайзингові. Карткою клієнта користуються понад 1 млн споживачів у 70-ти містах 12-ти областей України. Співвласники мережі – Олег Никулишин, Сергій Діхтяр та Микола Шморгай.

Читайте також –

Господарі краси і чистоти: кому належать найбільші мережі drogerie & beauty України


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку