Володимир Гранін, EVA: Третина наших продажів припадає на власні торговельні марки

Володимир Гранін, EVA: Третина наших продажів припадає на власні торговельні марки

14.09.2018 08:05
  747
Ukrainian Retail Association

Керівник департаменту ВТМ мережі магазинів EVA розповів про розвиток рітейлером напрямку private label, структуру продажів ВТМ в мережі, співпрацю із закордонними та українськими виробниками та багато іншого.

Власні торговельні марки в рітейлі вже давно перестали бути даниною моді. Так, в EVA на ВТМ припадає третина всіх продажів. Могло бути і більше. Про те, що стримує попит, в інтерв’ю порталу Delo.ua розповів керівник департаменту ВТМ мережі EVA Володимир Гранін. RAU публікує скорочену версію матеріалу.

– Чому EVA вирішила розвивати напрямок власних торгових марок?

– Для нас мета створення товарів ВТМ була очевидна – диференціюватися від конкурентів, дати унікальну пропозицію, тим самим прищепити лояльність споживача до мережі магазинів EVA.

Звичайно ж, обов’язковими вимогами залишаються збільшення маржі, зменшення залежності від постачальників, контроль якості товарів.

З 2014-15 року ми вийшли на новий виток розвитку ВТМ, коли почали виділяти окремі команди, які фокусувалися на певній торговій марці або категорії, щоб стати лідерами саме в цьому напрямку. На даний момент в мережі EVA 35 ВТМ, більше 3000 позицій. За підсумками I кварталу 2018 року кожен третій товар, який продавався в наших магазинах – власної торгової марки.

– Яка структура продажів ВТМ? Скільки припадає на косметику, парфумерію, засоби особистої гігієни, побутову хімію, товари для догляду за дітьми, біжутерію та аксесуари?

– У 2010-13 роках основна частка продажів ВТМ припадала на господарські товари, паперово-гігієнічні вироби та побутову хімію – в структурі продажів вони займали 80%. У всіх мережах в цих категоріях основну частку продажів займають товари ВТМ. Однак вдалося кардинально змінити структуру продажів. Так, тепер групи, що входять в категорію “краса”, займають близько 45%, “догляд і гігієна” – 30%, дитячі категорії – 12%, решта 13% – побутова хімія, паперово-гігієнічні вироби та господарчі товари.

eva

– Товари якого цінового сегмента купують більше?

– Споживчий попит на товари ВТМ зростає, але поки що не дуже швидко. Це обумовлено тим, що велика частина українських споживачів не обізнана про ВТМ, а ті, хто знають – ставляться з недовірою.

Покупці побоюються низької якості товарів через більш низьку ціну в порівнянні з аналогічними товарами відомих брендів. Але при ціноутворенні у випадку з private label EVA не переплачує за бренд, як це відбувається з товарами відомих торгових марок.

У структурі продажів мережі EVA близько 30% – це товари «першої ціни» (low price), низька ціна – 40%, все інше – це середній і високий ціновий сегмент.

Зараз змінюється структура споживчого попиту. Покупець вже не є прихильником одного бренду і при гарній ціновій пропозиції готовий перейти на інші марки. Такі тенденції відкривають перспективи для розробки власних марок як в середньому, так і у високому ціновому сегменті.

– Де виробляються товари власних торгових марок EVA? Чи зростає частка українських підприємств?

– 40% усіх ВТМ – імпорт. Відсутність спеціалізованих підприємств або потужностей з виробництва певних груп товарів, необхідних для нашої мережі, змушує шукати виробників за кордоном. Співпрацюємо c виробниками більш ніж 15 країн світу: Італія, Франція, Чехія, Польща, Туреччина, ОАЕ, Китай та інші.

Часто привозимо технології і намагаємося їх реалізувати на території України, що дає імпульс для розвитку українського виробництва. Ми відстежуємо появу нових прогресивних фабрик на території України та намагаємося з ними почати роботу з виробництва різних груп.

– За рахунок яких напрямків плануєте розширювати асортимент надалі?

– Розвиток власних торгових марок в різних цінових сегментах – один з провідних напрямків нашої компанії. Ведемо постійну, регулярну роботу по розширенню асортименту ВТМ, розробляємо нові товари в різних категоріях.

В цьому році випустили нові лінійки продукції: натуральні дезодоранти-кристали, антицелюлітні засоби, іспанську лінійку кремів і воску для депіляції, дитячі сонцезахисні засоби.

Новинки також вийшли і в категорії засобів по догляду за порожниною рота, по догляду за волоссям, ведемо системну роботу з асортиментом декоративної косметики. Без уваги не залишили панчішно-носкову продукцію і випустили нову італійську fashion-колекцію колготок.

– Чи не плануєте інвестувати у власне виробництво косметики або товарів для дому?

– Рітейл-бізнес і виробничий бізнес – це два різних напрямки, які вимагають різних підходів і стратегій розвитку. Мережа магазинів EVA – фахівці в рітейл-бізнесі, і якщо ми почнемо займатися виробничим бізнесом, то відірвемо ресурси як фінансові, так й інтелектуальні, і не факт, що це призведе до успіху. У світі існує багато проектів і торгових марок, які входять в топ-100 найпопулярніших світових брендів і при цьому не мають жодної власної виробничої площадки і розміщують замовлення на різних фабриках.

Джерело: Delo.ua

Читайте також –

Руслан Шостак, Varus і EVA: У 2017 фінансовому році чистий дохід EVA зріс на 36%


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку