Краса в недосконалості: нові арт-вітрини київського ЦУМ

Краса в недосконалості: нові арт-вітрини київського ЦУМ

18.09.2019 06:00
  579
rau

Столичний ЦУМ представив чергову осінню новинку: фасад універмагу прикрасили креативні арт-вітрини, створені спільно з українськими художниками.

Цей матеріал також доступний російською мовою

Уже не перший рік київський Центральний універмаг презентує столичним жителям незвичайні та креативні фасадні вітрини. У минулому році для сезону осінь/зима-2018 креативний департамент ЦУМ оформив вітрини в концепції «Калейдоскоп». Навесні цього року, до 80-річного ювілею ЦУМ, в вітринах були оформлені різноманітні фантастичні сюжети, об’єднані загальною ідеєю: «Переродження».

Темою нового сезону Осінь 2019 стала “Краса в недосконалості”. Вісім талановитих українських арт-діячів разом з креативним департаментом ЦУМ розробили нові сюжети для вітрин універмагу і відкрили «галерею» для всіх жителів і гостей столиці. Також сьогодні, 18 вересня, відбудеться public talk «Краса в недосконалості», присвячений запуску арт-сезону в центральному універмазі. Слухачами public talk можуть стати всі бажаючі, попередньо зареєструвавшись за посиланням. Дізнатися більше про програму заходу можна на офіційній  Facebook-сторінці ЦУМ.

У нових вітринах художники об’єднали світ моди та мистецтва, додавши в композиції історію, урбаністику, соціальну відповідальність і усвідомленість, а також освітню функцію. У проекті взяли участь діячі мистецтва різних напрямків і стилів, фантазія яких обмежувалася лише заданою темою. Як проходила розробка творчих ідей, і як створювалися композиції, що прикрасили фасад ЦУМ, можна побачити у відео:

«Краса – це не ідеальні форми або прагнення до них. Унікальність – це і є справжня краса та цінність. Знайти красу в недосконалому і мінливому – головне завдання для сучасного мистецтва. Можна нескінченно сперечатися про сумісність моди та мистецтва, звеличувати одне або інше. Проте, подібний вид співпраці захопив ці два світи, реалізовані численні проекти: Versace і Енді Уорхол в 1991, Louis Vuitton і Джефф Кунс в 2017, Dior і Kaws в 2019 тозо», – коментує Христина Юра, керівник креативного відділу ЦУМ.

Художниця і дизайнер Маша Рева, що раніше створювала костюми для Королівської опери в Лондоні, яка брала участь в інших модних колабораціях (зокрема, була представлена ​​на Milan Design Week 2019, співпрацювала з дизайнерами Симоном Жакмюсом і Рейчл Комі, випустила серію капсульних колекцій з українським брендом Syndicate), розробила унікальний принт для вітрин ЦУМ у своїй авторській стилістиці, а також реалізувала перфоманс.

Вітрина, створена Jolie Poly (Юлією Полященко), модним фотографом і художником, наповнена символами і відсилання до української історії. Для ЦУМ вона створила інсталяцію «Мій скарб», де висловилася про любов людини до прикраси самого себе. З іншого боку, це може сприйматися як пам’ятник цілком надійного джерела впевненості у завтрашньому дні.

У вітрині ЦУМ вперше представлений один з килимів і текстильна скульптура Оксани Левченя. Її текстильні роботи – синтез традиційного декоративно-прикладного та сучасного мистецтва. Вона вміє бачити красу в повсякденних речах, створює килими ручної роботи, наповнені особливим змістом. Оксана – лауреат премії за видатну майстерність London Art Biennale.

BRATY ART – арт-дует братів-близнюків (Іван і Василь Костенко). Їх твір представлено відразу в двох вітринах ЦУМ. У своїй роботі вони «говорять» про природу людини. Художники розробили два колажи, один з яких проектується на екран, а другий статичний. Композиція розкриває творчий погляд братів, підкреслюючи їх відмінності та схожість.

Вова Воротньов – художник, що працює в тому числі й у жанрі графіті, також представив свій проект в вітрині ЦУМ. Один з його улюблених прийомів – тиражування в різних жанрах (графіті, графіка, живопис) зображення-логотипу, який символізує образ спортивного підлітка. Для ЦУМ Воротньов запропонував адаптацію одного з його відомих творів у вигляді інсталяції, що складається з скульптури і малюнка.

Ще один твір належить художникам з київської художньої арт-групи Pomme de boue, представники якої під час всього творчого процесу побажали залишитися інкогніто. У їх «портфоліо» – унікальні авторські мозаїки по всьому Києву. У вітрині столичного універмагу знаходиться найбільша з їхніх робіт, де зображений «Рибальський міст», на який падає метеорит. Зараз міст не діє за своїм прямим призначенням, зате став місцем проведення неформальних зустрічей і заходів.

Дизайн останньої восьмої вітрини креативна команда ЦУМ розробила спільно з Юлією Бєляєвої. У вітрині представлена ​​серія скульптур, в яких художниця втілює модифікацію образу людини в момент використання сучасних технологій, відзеркалюючи внутрішнє бачення чи бажане прийняття себе. Автор звертається до класичних скульптурних формам. Для створення скульптур Юлія взаємодіє з реальними людьми, скануючи їх і потім друкуючи 3D-форми, таким чином кожна скульптура максимально персоналізована.

ЦУМ запрошує відвідати public talk «Краса в недосконалості» і дізнатися історію створення арт-вітрин з вуст авторів!


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку