Топ-9 головних тенденцій ринку e-commerce-2018 – версія Uniorder

Топ-9 головних тенденцій ринку e-commerce-2018 – версія Uniorder

21.12.2018 08:05
  686
rau

Ринок e-commerce продовжує рости, як і число користувачів інтернет-магазинів. Рітейлери отримали потужні інструменти автоматизації бізнес-процесів й аналітики.

Цей матеріал доступний також російською мовою

У сфері електронної комерції на протязі 2018 року відбувалися значні зміни. Експерти компанії Uniorder згадують про найбільш важливі події в e-commerce за рік, що минає.

1. «Кінець» ери готівкових розрахунків

Покупці отримали можливість платити різними зручними способами за допомогою платіжних систем, з мобільних пристроїв. В майбутньому ця тенденція буде розвиватися. Наприклад, MasterCard спільно з BMO оголосили про запуск «селфі-оплати», а в Швеції в 2018 році оборот готівки склав всього лише 1%.

2. Адаптивний дизайн інтернет-магазину як обов’язкова умова продажів

Якщо раніше адаптація під мобільні пристрої була конкурентною перевагою, то в 2018 році вона стає необхідністю. Згідно з останніми статистичними даними, більше 60% українських користувачів інтернет-магазинів визнають, що покинуть сайт, якщо він не підходить для мобільного пристрою.

3. Омніканальность замість багатоканальності

Ще пару років тому рітейлери оцінили вигоду від використання декількох торгових майданчиків одночасно. Однак до недавнього часу продавці не мали інструментів для консолідації продажів по всіх майданчиках. У 2018 році з’явилися і почали впроваджуватися інтегровані платформи. За попередніми оцінками, використання даних систем дозволить підвищити ефективність на 30% за рахунок оптимізації бізнес-процесів.

4. Впровадження динамічного контенту

Як один із інструментів побудови персоналізованих пропозицій використовуються змінювані елементи контенту на сайті інтернет-магазину. Серед критеріїв – місце проживання, стать, вік, хобі, вид діяльності, попередні покупки.

5. Експрес-доставка і ефективна логістика

Завдяки впровадженню автоматизованих систем управління логістичними процесами та ряду інших інновацій сервіси доставки вийшли на якісно новий рівень. Своєрідні «рекорди» з доставки досягнуті інтернет-гігантом Amazon: всього вісім хвилин пішло на доставку термометра і всього дев’ять хвилин – п’яти пінт морозива.

6. Зростання вимог до якості контенту інтернет-магазинів

Відвідувачам торгових онлайн-майданчиків пропонується все більше різноманітний, корисний та інформативний контент. У тому числі – експертні статті, огляди, відео, відгуки, коментарі.

7. Просування технології машинного навчання

Ланцюжок дій споживача, а також загальна доступна інформація про нього аналізується за допомогою потужних інструментів Big Data.

8. Онлайн переходить в реальний світ

Інтернет-магазини виходять в фізичний світ і розширюють свою присутність. Так, одними з перших  офлайнові рітейл-точки відкрили Amazon і Alibaba, в Україні першою в офлайн вийшла Rozetka, a традиційні магазини збільшують інвестиції в інтернет-проекти.

9. Посилення мобільної комерції

Мобільні пристрої стають головною платформою для цифрового контенту для задоволення потреб покупця на всіх етапах покупки. Головна конкуренція зараз між смартфонами на Android і iOSустройствамі. Збільшується конкуренція між мобільними платіжними системами Android Pay (Google), Samsung Pay і Apple Pay.

Читайте також –

E-commerce України: підсумки 2018 року та прогнози на 2019-й (інфографіка)


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку