Майбутнє на порозі: топ-6 технологій, які змінять ринок логістичних послуг в найближчі 6 років

Майбутнє на порозі: топ-6 технологій, які змінять ринок логістичних послуг в найближчі 6 років

05.11.2020 08:00
  1631
rau

Які новації будуть визначати логістику рітейлерів в найближчому майбутньому, які з технологій будуть впроваджуватися найактивніше, до чого варто готуватися і торговельним мережам, і логістичним компаніям вже в найближчі п’ять-сім років.

Цей матеріал доступний російською мовою

На сайті New Retail опубліковано експертний матеріал про технологічні фактори, які докорінно змінять ринок логістичних послуг. RAU публікує основні тези статті.

Штучний інтелект прискорить процеси і різко збільшить ефективність

Одним з технологічних трендів, які змінюють логістику досить швидко, стає штучний інтелект. Допоміжні, доповнені й автономні системи ШІ вирішують і/або допомагають вирішувати такі завдання:

  • аналіз колосальної кількості онлайн-замовлень з миттєвим отриманням результатів про напрямки транспортування і прогнозуванням часу доставки на основі даних про погоду, обстановку на дорогах і т. п.;
  • застосування комплексних систем управління (ERP);
  • автоматизація систем управління складами з адресним зберіганням (WMS);
  • алгоритми розрахунку раціональних маршрутів вантажоперевезень і аналізу ефективності логістичних схем;
  • автоматизація систем управління парком транспорту (TMS);
  • управління складськими роботами й іншими засобами автоматизації складу.

Особливу роль зіграє такий тип ШІ, як розширений інтелект, який об’єднує в одну екосистему досвід живого фахівця з можливостями автоматичних розрахунків і аналізу. За оцінками Gartner, до наступного року розширений інтелект збільшить світову продуктивність праці на 6,2 мільярда годин, при цьому створить не менше $2,9 трильйона у вигляді ділової цінності.

Дрони залишать кур’єрів без роботи

В ОАЕ це вже відбувається. Прогнозують, що в найближчі 5-7 років будуть запущені аналогічні проекти в США і ЄС. Пересування по повітрю, незалежність від пробок, висока вантажопідйомність, автономність і досить низькі амортизаційні витрати зроблять дрони повсюдно поширеним типом доставки.

Уже через 10-15 років очікується поява серійних важких безпілотників, здатних переміщувати по повітрю великі вантажі на великі відстані.

Доповнена реальність

Доповнена реальність знаходить застосування як у складській, так і в транспортній логістиці. На складі за допомогою AR можна простіше знайти необхідну одиницю зберігання, а логістичному оператору – швидше дізнаватися про навколишню обстановку.

Ймовірно в майбутньому більшість співробітників логістичних компаній матимуть носимі пристрої доповненої реальності, що дозволяють отримувати дані про вантажі (маса, вміст, умови переміщення, локалізація), маршрути пересування, транспорт і т.д.

Наприклад, DHL з 2015 року тестує AR-шолом. Компанія провела дослідження, результати якого продемонстрували, що логістичні операції і процес вибору потрібних товарів на складі проходить ефективніше на 25%.

Інтелектуальна маршрутизація і терміни доставки

Застосування сучасних систем динамічного визначення маршрутів дозволяє скоротити терміни і зменшити часовий інтервал доставки вантажів.

Для переважної більшості інтернет-магазинів швидкість і «вікно» доставки представляють собою велику проблему. Це саме ті фактори, які зберігають інтерес до офлайн-торгівлі і впливають на вибір інтернет-рітейлера.

Більшість існуючих систем адаптовані до роботи в режимі реального часу з застосуванням моделі маршрутизації за рахунок фіксованої концепції часових вікон. Більш досконалі і «розумні» системи, що визначають тенденції розвитку маршрутизації в майбутньому, застосовують алгоритми з гнучкими тимчасовими вікнами, які змінюються в реальному часі, що дозволяє миттєво коригувати маршрути.

Уже все частіше впроваджуються цифрові платформи і сервіси збору даних про стан на дорогах. Вони дозволяють уникати заторів, вибирати найбільш оптимальні режими роботи світлофорів, враховувати раптові зміни погоди, оцінювати і враховувати швидкість руху потоків.

Системи інформування одержувачів про терміни доставки

Автоматизовані і навіть напівавтоматичні системи оповіщення можуть діяти значно ефективніше, ніж нинішні sms-повідомлення, якщо буде можливість вказувати конкретний час або «вікно» доставки.

Також можна запустити ботів, здатних алгоритмізованно відповідати клієнту про можливості доставки, з відстеженням переміщень кур’єра, позбавляючи їх від непотрібних питань, а клієнта – від нервування з дзвінками. Можна автоматизувати оповіщення про зміну часу доставки, в разі, якщо змінюється маршрут кур’єра.

Геолокація і трекінг стану вантажів

Не менш затребувані можливості трекінгу. Вони так само, як і оповіщення, давно використовуються усіма: від Amazon і Aliexpress до більш дрібних гравців. Але зараз більшість систем такого роду порівняно примітивні і не точні. Навіть на актуальному рівні можна забезпечити більш точний трекінг посилок в реальному часі, як це відбувається з автомобілями в транспортних агрегаторах типу Uber таксі.

Крім трекінгу місцезнаходження напевно розвинеться трекінг відстеження стану. Наприклад, температури, вологості, наявності механічних пошкоджень упаковки, освітленості і т.п. Це особливо важливо при доставці вантажів, що потребують особливих умов транспортування (рослини, домашні тварини, колекційні вина, продовольчі продукти, крихкі речі і т.п.).

Джерело: New Retail

Читайте також –

Рітейл і логістика: як збільшити офлайн-продажі за допомогою онлайн-інструментів


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку