Впливова п’ятірка: топ-5 найвпливовіших бізнес-леді України з рітейлу
Співвласники або топ-менеджери Епіцентр К, Rozetka, Baydera Group, Vodafone та МХП увійшли до списку найвпливовіших жінок України за версією журналу Фокус.
Цей текст доступний також російською мовою
Журнал Фокус представив традиційний щорічний рейтинг “ТОП-100 найвпливовіших жінок України”. До нього увійшли дипломати, політики, вчені, спортсменки, жінки, чиї професії пов’язані з музикою, кіно та літературою, бізнесвумен та інфлюенсери з соцмереж. У публікації вказується, що рейтинг складений редакційною колегією Фокуса. В обговоренні враховувалися думки експертів у сфері політики, економіки, соціальної сфери та культури. Оцінювався вплив жінок на прийняття державних рішень, їх здатність формувати громадську думку, надавати бізнес-вплив, а також творчі та спортивні успіхи, які позначаються на іміджі України у світі.
RAU проаналізувала рейтинг, і вибрала з нього власниць і топ-менеджерів компаній, пов’язаних з рітейлом. Список наводиться в алфавітному порядку.
Наталія Бондарева
співвласниця Bayadera Group
Компанії, співвласницею якої є Наталія Бондарева, у 2021 році виповниться 30 років. Сьогодні це великий виробник та імпортер алкогольних напоїв, зокрема горілки, коньяків, вермутів, ігристого — всього понад 30 брендів. У структурі групи — національна горілчана компанія, виноробня Koblevo, Миколаївський коньячний завод. Компанія імпортує Hennessy, Moet&Chandon, Jagermeister, Captain Morgan, Baileys.
За даними компанії, за 2020 рік відбулося зростання експорту українського вина та горілки виробництва Bayadera Group. Частка експорту горілки Bayadera Group серед всіх експортерів країни — 17,3%.
В компанії зазначають, що головне завдання холдингу на 2021-й — розвиток імпорту. За період з 1 січня по 31 жовтня 2020 роки кількість пляшок міцного алкоголю, імпортованого Bayadera Group на територію України, склав 6,02 млн штук. Одним із стратегічних кроків компанії став запуск мережі складів-магазинів Wine Wine, що стартував у 2019-м.
Галина Герега
співвласниця компанії Епіцентр
Галина Герега керує разом з чоловіком Олександром компанією Епіцентр К, ключовий актив якої — мережа гіпермаркетів Епіцентр. У 2020 році в рейтингу Фокуса “100 найбагатших українців” подружжя зайняло шосте місце з оцінкою вартості активів у $1,2 млрд. Сьогодні мережа компанії Герег налічує 65 ТЦ Епіцентр та 10 гіпермаркетів Нова лінія. У 2020 році компанія поліпшила фінансові показники. За даними системи YouControl, виручка від реалізації продукції збільшилася до 50,4 млрд грн, що вище на 14,8%, ніж у 2019-му.
На найближчі роки у Галини Гереги великі плани. Припускається, що $1 млрд буде інвестований в будівництво нових торгових центрів та розвиток логістики.
Епіцентр К активно розвиває аграрний напрямок. Компанія обробляє більше 160 000 га у Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Черкаській та Київській областях. У складі також 20 тваринницьких ферм та 14 елеваторів.
Вікторія Капелюшна
фінансовий директор холдингу МХП
Вікторія Капелюшна з 1998 року працює в одному з найбільших агрохолдингів країни, а з 2006 року входить до ради його директорів. За підсумками минулого року компанія зазнала збитків $133 млн, виручка скоротилася на 7% — до $1,91 млрд.
На найближчі роки у МХП багато амбітних цілей, деякі з яких курує Вікторія Капелюшна. За її словами, в МХП відбуваються масштабні зміни — трансформація в кулінарну компанію, цифрова трансформація з впровадженням системи SAP. “Основні зусилля фінансового департаменту спрямовані на підтримку трансформації та посилення ролі фінансового бізнес-партнера, створення цінних інноваційних рішень для бізнесу. Ми працюємо над створенням нової для компанії функції інтегрованого планування”, — розповідає Вікторія Капелюшна Фокусу. Вона також зазначає, що компанія побудує Мультифункціональний сервісний центр, який надаватиме послуги з підтримки продажів, закупівель, логістики, кадрового адміністрування.
Ірина Чечоткіна
співзасновниця та співвласниця Rozetka
Ірина Чечоткіна спільно з чоловіком Владиславом Чечоткіним у 2005 році заснувала інтернет-магазин Rozetka.ua, який за кілька років став найбільшим в Україні онлайн-рітейлером. Сьогодні Rozetka — це не тільки інтернет-маркетплейс, де може продати свій товар будь-який підприємець, але і розгалужена мережа офлайн-магазинів і точок видачі заявок, зокрема відкритих за франшизою. У планах компанії — створення власної платіжної системи.
Ініціатором заснування бізнесу була Ірина Чечоткіна. Вона розповідала ЗМІ, що на початку шляху їй доводилося бути і курʼєром, і бухгалтером, і продавцем. Сьогодні у подружжя немає визначених посад у компанії. Звісно, що Чечоткіна відповідає за операційну діяльність, співпрацю з постачальниками та логістику. В компетенції Владислава — маркетинг та стратегія.
Ольга Устинова
генеральний директор Vodafone Україна
Ольга Устинова шість років очолює велику телекомунікаційну компанію Vodafone Україна. У першому півріччі підприємство отримало дохід 4,73 млрд грн, що на 8% більше, ніж за аналогічний період 2020-го. А чистий прибуток компанії за перший квартал склав 888 млн грн. За підсумками кварталу абонентська база Vodafone Україна склала 18,8 млн.
У карантинному 2020 році компанія скоротила чистий прибуток у 2,1 рази порівняно з 2019 роком — до 1,2 млрд грн, а ось виручка минулого року збільшилася на 14% — до 18 млрд грн.
Восени 2020-го Ольга Устинова заявила, що компанія почне будувати власну мережу фіксованого інтернету. За її словами, на найближчі два роки розвиток такої мережі стане пріоритетним для оператора. “Ми плануємо серйозно проінвестувати цей бізнес. Акцент — на будівництві власної мережі. Робота над проектом почалася. Також ми не виключаємо використання гібридної моделі, яка включає як будівництво власних грінфілдів, так і покупку компаній”, — зазначила Устинова.
За матеріалами Фокус
Читайте також –
Топ-10: найвпливовіші рітейлери та девелопери України 2021 року