Сільпо, Comfy, Novus: топ-3 роботодавців у рітейлі за версією Фокус
У 2021 році журнал Фокус виділив 13 галузей, що становлять основу економіки України. Серед 71-ї компанії є й представники рітейлу – експерти відзначили як кращих роботодавців мережі Сільпо, Comfy, Novus.
Цей матеріал доступний російською мовою
Видання Фокус представило свій щорічний рейтинг найкращих компаній-роботодавців України. В нього включили підприємства, які набрали найбільше балів за оцінкою галузевих експертів. Серед ключових для країни сфер бізнесу присутній також рітейл. Цьогоріч представники компаній сфери роздрібної торгівлі представлені двома мережами супермаркетів Сільпо та Novus, а також мережею техніки та електроніки Comfy.
Як зазначають автори рейтингу, поступове відновлення економіки активізувало ринок праці. Між роботодавцями зростає конкуренція за найкращих фахівців. Відповідно зростають і зарплати. Це грає на руку тим, хто хоче працевлаштуватись або змінити місце роботи.
Другий рік пандемії коронавірусу виявився не таким болісним для економіки, як 2020-й. За даними Мінекономіки, зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумками січня-серпня 2021 року прискорилося до 2,9% порівняно з 2,1% за підсумками січня-липня. Минулого року за перші вісім місяців ВВП упав на 5,7%.
Середня номінальна заробітна плата штатних працівників у вересні у річному вимірі зросла на 18,7% — до 14 200 грн. Найбільше зростання помітне у таких галузях, як громадське харчування, інформаційні технології та телекомунікації, сільське господарство, освіта, торгівля.
Зростання зарплат — ознака дефіциту фахівців. Йдеться в цьому випадку найчастіше про білих комірців, фахівців із вищою освітою та професійним досвідом не менше п’яти-восьми років. Втім, роботодавцям потрібні не лише універсальні солдати, які виконують обов’язки кількох фахівців, а й талановиті співробітники, здатні стати частиною команди та показувати результати. Таким готові платити зарплату вищу за середню на ринку, а також пропонують хороший соціальний пакет. Як зазначають автори рейтингу, час роботодавця минає, настає час претендента, який знає, вміє і може своїми компетенціями підвищити рівень стійкості та прибутковості компанії.
Портрет галузі
За даними Держстату, середня зарплата у галузі становить 13 700 грн, за вісім місяців 2021 року вона зросла на 15%. У рітейлі через пандемію коронавірусу 2020 року спостерігалися масштабні скорочення персоналу. Онлайн-торгівля дозволила компаніям і ФОП залишитися на плаву, проте кількість задіяних у галузі людей зменшилася. Тільки за офіційними даними, у 2020 році порівняно з 2019-м у галузі скоротили персонал на 4% — це 152 000 осіб, проте з урахуванням неформально працевлаштованих може йтися про скорочення 10–15%.
У 2021 році завдяки карантинним послабленням і зростанню купівельної спроможності роздрібний товарообіг підприємств за дев’ять місяців зріс на 12,3% — до 746,9 млрд грн. На ринку праці магазини та ресторани активно набирають персонал, особливо в обласних центрах і містах-мільйонниках. Продавцям у Києві пропонують зарплату приблизно 9000–20 000 грн, у регіонах — 7000–15 000 грн.
Сільпо
У мережі супермаркетів Сільпо, яка охоплює усі регіони України, працевлаштовано майже 30 000 осіб. Щоб їм було комфортно працювати, компанія щорічно проводить опитування співробітників, за результатами яких впроваджує зміни.
У листопаді 2021 року тут відкрито понад 500 вакансій. Претендентів залучають гнучким графіком роботи, можливістю часткової зайнятості, знижками на власну кулінарію, випічку та напої, а також мотиваційними програмами та конкурсами. Співробітникам доступний розвиток кар’єри та перегляд рівня оплати праці.
Comfy
У головному офісі та 85-ти магазинах рітейлера побутової техніки й електроніки Comfy працюють 3500 осіб. Варто зазначити, що приблизно 70% менеджерів компанії розпочинали кар’єру в магазинах або call-центрі Comfy. Їхньому кар’єрному зростанню сприяли HR-програми для всіх категорій персоналу.
У листопаді 2021-го в Comfy відкрито понад 200 вакансій. Новим співробітникам пропонують зрозумілі інструменти планування кар’єри від позиції стажист-продавець до директора магазину. Причому, як стверджують у Comfy, пройти цей шлях можна за рік.
Novus
У мережі супермаркетів Novus, яка працює у Києві й області, працевлаштовано 4500 співробітників і відкрито майже 200 вакансій. Претендентам тут пропонують навчання, тренінги, ознайомчі екскурсії, обіди за рахунок компанії, а іногороднім — допомогу із житлом.
У компанії готові працевлаштовувати претендентів без досвіду роботи, зокрема студентів, і наголошують на створенні можливостей для зростання. Прикладом може бути гендиректор мережі, який розпочинав кар’єру з посади директора магазину. Загалом у 2020 році 58% адміністративних посад зайняли вирощені всередині компанії кандидати.
Читайте також –
Кращі роботодавці в рітейлі України: Фокстрот, Brocard, ОККО