Час відпочивати: які інтернет-магазини потрапили в топ-25 UAnet за січень 2021
У січні українці значно менше цікавилися шопінгом, зате з великим інтересом читали новини і дивилися кіно.
Цей матеріал доступний російською мовою
Дослідницька компанія TNS Ukraine опублікувала рейтинг найпопулярніших сайтів UAnet за січень 2021 року. Як свідчать дані рейтингу Kantar CMeter, після сплеску передсвяткових закупівель в грудні минулого року, українці різко знизили інтерес до відвідування інтернет-магазинів і маркетплейсів.
З цієї причини Foxtrot.com.ua знову покинув топ-25 популярних сайтів, так само як і Нова пошта (сайт Novaposhta.ua). Також погіршив свої позиції сайт allo.ua, перемістившись за місяць з 15-го на 22-е місце. Фактично ситуація повернулася до листопада минулого року.
У той же час інший рітейлер побутової техніки та електроніки – comfy.ua – який вибув в листопаді з топ-25 найпопулярніших сайтів UAnet, зміг повернутися в рейтинг і не без втрат охоплення аудиторії залишитися в топ-25 найбільш відвідуваних сайтів. Ще місяць тому він був на 17-й позиції з часткою 14,9%.
Інтерес до товарів на Rozetka.com.ua, Prom.ua, Olx.ua і Bigl.ua українці в цей раз виявляли по-різному. Якщо Rozetka.com.ua після передсвяткового сплеску інтересу просто повернулася до охоплень листопада 2020 року (46,9%), то Bigl.ua зовсім зник з рейтингу. Істотно знизив охоплення і Prom.ua (-5,3 пп до листопада і майже на 10 пп до грудня 2020-го). У той же час Olx.ua, навпаки, наростив популярність і в грудні і в січні, досягнувши охоплення в 40,8% аудиторії. Це дозволило сервісу безкоштовних оголошень піднятися на шосте місце, обійшовши Prom.ua. Аналогічно в рейтинг повернулася дошка безкоштовних оголошень Ria.com, відразу на 18-е місце.
Традиційно в сезон новорічних свят українці виділяють більше часу для відпочинку, в тому числі перегляду фільмів, про що свідчить потрапляння в рейтинг Ivi.ru і інших сервісів онлайн-контенту.
Незважаючи на велику кількість святкових вихідних, січень видався багатим на події та новини. Початок дії мовного закону і зміна тарифів на газ змусили українців швидко повернутися до новинних і офіційним ресурсів. Так, в рейтинг потрапив сайт Rada.gov.ua і портал для споживачів газу 104.ua.
Новинні портали Pravda.com.ua і Nv.ua збільшили свої охоплення та потрапили в топ-10 і топ-14 найпопулярніших сайтів України відповідно.
Трійка незмінних лідерів: Google, Youtube, Facebook.
Читайте також –
Великі зміни: які інтернет-магазини і сервіси потрапили в топ-25 UAnet за листопад