Топ-15 платників податків в рітейлі та девелопменті України: АТБ, Епіцентр, Сільпо та інші

Топ-15 платників податків в рітейлі та девелопменті України: АТБ, Епіцентр, Сільпо та інші

10.09.2019 08:10
  1549
Іван Зайцев

Державна податкова служба представила топ-100 найбільших платників податків України за I півріччя 2019 го. У списку є також рітейлери і власники торгово-розважальних центрів.

Цей матеріал також доступний російською мовою

Офіційне видання ДПС України – Вісник. Офіційно про податки – опублікувало черговий рейтинг компаній, які перераховують до державного та місцевих бюджетів найбільше податків і зборів. Очолюють список очікувано підприємства нафтогазової та енергетичної сфер, виробники тютюну, держмонополії (такі як Укразлізніця) і державний же ПриватБанк. Представники таких «важких» галузей традиційно займають перші місця практично у всіх подібних рейтингах.

Проте, в топ-30 платників податків увійшло два класичних рітейлера – найбільша продуктова мережа України АТБ, і де-факто монополіст в сегменті DIY – Епіцентр К. А всього компанії, пов’язані з роздрібною торгівлею, зуміли зайняти сім місць серед ста «найчесніших» підприємств України. Крім АТБ і Епіцентру з торгових мереж в список увійшли Сільпо, Metro, Ашан. Звертає на себе увагу повернення в топ-100 українського підрозділу французької компанії Ашан, яка випала зі списку рік тому. Поглинання мережі Караван і відкриття нових магазинів дозволило йому повернутися.

Окремо видання склало локальні, галузеві рейтинги платників податків – по 20 компаній в кожному сегменті. У «торговий» список потрапили в основному компанії оптової торгівлі та великі дистриб’ютори. А також ще три мережі: Comfy, Novus і Брокард Україна. За підрахунками ДПС, всього рітейлери та оптовики сплатили до бюджетів різних рівнів 11,1 млрд грн.

Цікаво, що більшість компаній скористалося своїм правом не розкривати точні суми сплачених податків – винятком став лише Епіцентр К. За інші цифри можна лише припускати, орієнтуючись на показання більш відкритих компаній, що знаходяться в топ-100 вище і нижче рітейлерів.

Окрема двадцятка «найщедріших» складена і для компаній сфери нерухомості. Зрозуміло, суми сплачених податків в рази менше: так, АТБ поодинці сплатило до бюджету більше, ніж всі девелопери разом узяті – всього 1,5 млрд грн.

Найбільше податків і зборів до казни перерахували власники столичного ТРЦ Ocean Plaza. Також в список потрапили власники київського Dream Town, МФК Gulliver, мережі ТРЦ Караван, одеського торгово-розважального комплексу Riviera, а також девелоперський підрозділ інвесткомпанії Dragon Capital, що управляє рядом ТРЦ та інших об’єктів комерційної нерухомості.

Читайте також –

Час гігантів: топ-20 найбільших торговельних центрів України


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку