Поступитися місцем: хто з п’яти дітей Бернара Арно буде спадкоємцем імперії розкоші LVMH

Поступитися місцем: хто з п’яти дітей Бернара Арно буде спадкоємцем імперії розкоші LVMH

25.05.2024 09:00
  776
rau

Кому з п’ятьох дітей «Вовк у кашемірі» – саме так називають 75-річного мільярдера Бернарда Арно – ймовірно передасть свою справу – французьку імперію розкоші LVMH.

Бернар Арно вже понад 30 років керує імперією LVMH, яка охоплює такі торгові марки як Louis Vuitton, Givenchy, Kenzo, Chaumet, Moet & Chandon, Hennessy, Tiffany та інші. Він є генеральним директором, головою та контролюючим акціонером. Свою розкішну імперію вартістю 400 мільярдів євро ($425 млрд) він називає «сімейним бізнесом».

Що відбувається та які посади діти Арно займають у LVMH

У 2022 році було внесено зміни в устав компанії – пенсійний вік для генерального директора підняли з 75 років до 80. У Арно є п’ятеро дітей, які усі працюють на нього: 49-річна Дельфін, виконавчий директор Christian Dior і вона єдина серед усіх займає найвищу посаду, 46-річний Антуан, керівник відділу комунікацій та іміджу LVMH, є виконавчим директором бренду чоловічого одягу Berluti й очолює бренд одягу з кашеміру Loro Piana, 32 річний Олександр, топ-менеджер Tiffany, 28-річний Фредерік нещодавно був призначений головою LVMH Watches, 26-річний Жан, директор з маркетингу та розробки годинників Louis Vuitton.

А на щорічних загальних зборах LVMH 18 квітня, двоє з його синів – Олександр і Фредерік – готові приєднатися до Дельфін та Антуана, його старших дітей від першого шлюбу, у раді директорів. Тільки Жан, наймолодший, не має місця у раді директорів (поки що). Такі кадрові зміни дозволяють припустити, що батько готує спадкоємців. Адже на кону стоїть майбутнє лідерство найбільшої у світі групи компаній класу люкс.

Хто отримає LVMH

Родина Арно та LVMH відмовилися від коментарів. Проте експерти виділяють найімовірніші три сценарії розвитку подій.

Наразі Дельфін має найвищу посаду серед усіх дітей, тож її називають найбільш очевидною спадкоємицею імперії батька. Другий сценарій – керівництво отримає Олександр, який переконав батька купити німецького виробника валіз Rimowa та наразі досить успішно пожвавлює старомодний імідж Tiffany, співпрацюючи з такими суперзірками, як Бейонсе та репер Jay-z.

Третій – колегіальний підхід, у якому п’ять дітей управляють п’ятьма підрозділами групи.

Якби не було, наступним поколінням лідерів доведеться бути винахідливішими, щоб підтримувати зростання. Річ в тому, що після зіркового 2023 року, коли продажі зросли на 9%, виторг в першому кварталі 2024 року все ж таки впала на 2% у річному обчисленні, до 21 млрд євро. А сталося це через зниження попиту з боку китайських покупців, стурбованих економікою своєї країни. Однак це розчарування в першому кварталі може виявитися швидкоплинним. Та й експерти кажуть про те, що у найближчі кілька років світові продажі предметів розкоші зростатимуть на 6–7% щорічно, а LVMH продовжить нарощувати частку ринку.

Джерела The Economist, Financial Times


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку