Бути в тренді. Огляд стартапів, які слідують світовим тенденціям e-commerce
Приклади кількох стартапів, які пропонують онлайн-рітейлу цікаві рішення як відповідь на актуальні тренди в е-commerce.
Цей матеріал доступний російською мовою
До 2021 року обсяг світового ринку електронної торгівлі зросте до $4,5 трлн. Кількість інструментів, які роблять онлайн шопінг зручним, також зростає з неймовірною швидкістю: кнопки швидкої покупки проникають в соціальні мережі, з’являються нові швидкі способи оплати, варіанти інтеграції пошукових систем зі штучним інтелектом (AI) тощо. На зростаючому ринку завжди з’являються можливості для нового бізнесу. Про це NewRetail пише з посиланням на керівника фінансових сервісів PimPay Романа Лаврентьєва. Він описав деякі тренди, які з’явилися на міжнародному ринку електронної торгівлі та стартапи, які користуються новими нішами. RAU публікує адаптовану версію матеріалу.
Персоналізація товарів для покупців
За даними дослідження Evergage, проведеного в 2018 році, більше 74% маркетологів вважають, що персоналізація робить вирішальний вплив на ключові метрики онлайн-магазину.
В офлайні рекомендації дає продавець-консультант, в онлайні – AI та технології, які допомагають користувачам не витрачати час на нескінченний пошук товарів, а відразу знаходити в пошуковій видачі те, що їм потрібно.
Сайти електронної комерції підтримують цю тенденцію і вкладають кошти в сервіси персоналізації, щоб зробити процес покупок в інтернеті ще простішим. Це включає в себе персоналізацію повідомлень, що відправляються електронною поштою, спеціальний підбір товарів, виходячи з «цифрового сліду» користувача або підбір товарів для up sale.
Truefit – стартап, який вирішує кілька важливих завдань для клієнта інтернет-магазину одягу. Він допомагає підібрати розмір одягу користувачеві, і при цьому приховати з видачі позиції, за якими немає відповідного для конкретного користувача розміру.
Тобто покупець не витрачає час на вивчення моделей одягу без відповідного розміру. Крім цього, команда намагається сформувати пошукову видачу, яка більше підходить під конкретний стиль. З урахуванням того, що маркетплейси одягу і взуття містять сотні тисяч позицій, такий сценарій вже можна вважати не просто приємним елементом, а необхідністю.
А ось приклад стартапу, який намагається вирішити питання персоналізації конкретної товарної позиції. Customly дозволяє користувачеві інтернет-магазину, кастомізувати свою покупку. Завдяки платформі клієнт може обрати колір, напис на футболці або чашці, тим самим зробивши унікальну покупку.
Отримання покупцями кращого досвіду
Чим швидше відбувається консолідація ринку, тим менше залишається можливостей для конкуренції ціною. Онлайн-рітейлери рухаються в бік нового і незвичайного користувальницького досвіду.
Одна з головних причин, через які люди ходять за покупками в традиційні магазини: неможливість побачити і приміряти продукт. Технологія AR дозволяє вирішити цю проблему. До 2022 року тільки в США число онлайн-магазинів, які використовують AR, досягне 120 000.
Надання споживачам більш персоналізованого досвіду дозволить онлайн-рітейлерам збільшити виручку. Компанії використовують AR не тільки для підвищення якості обслуговування клієнтів, але і для того, щоб покупці могли тестувати і досліджувати товари так, як вони це роблять в офлайн-магазинах.
Наприклад, використання комп’ютерного зору. Білоруський стартап Wizart розробив додаток, що дозволяє споживачам «приміряти» шпалери на стіни квартири за допомогою екрану телефону, не виходячи з дому.
Такий додаток буде запущений в декількох DIY-мережах і дозволить клієнтам по-новому вибирати шпалери і фарбу для нової квартири.
Ще один приклад, який дуже добре показує, наскільки активно розвивається даний тренд. Voir.me пропонує інтернет-магазинам косметики показати, як буде виглядати макіяж на конкретній людині.
Домінування маркетплейсів
В цьому році в США 66% пошукових товарних запитів мігрувало з Google в Amazon. Маркетплейси починають забирати ринок не тільки у інтернет-магазинів, а й у пошукачів, і навіть у розважальних порталів (Amazon в цьому році зробив свою платформу з виробництва і перегляду контенту прямим конкурентом Netflix). Багато інтернет-магазинів частково або повністю додали маркетплейси як один з головних каналів продажів.
Це значить, що конкуренція перейшла в площину ефективності продажів на великих платформах.
У відповідь на даний тренд виникають стартапи, які представляють собою симбіоз пошукової системи і маркетплейса. Так, наприклад платформа MerchantWords через пошук дозволяє відстежити найпопулярніші запити на Amazon, їх сезонність, частоту і цінову категорію.
Персоналізація, робота щодо поліпшення користувальницького досвіду і активне використання маркетингових можливостей маркетплейсів – тренди, які продовжать впливати на розвиток електронної комерції. І у відповідь на це з’являються рішення, відстежуючи які онлайн-рітейл може значно поліпшити комунікацію з аудиторією.
Джерело: NewRetail
Читайте також –
Новий тренд: три бренди, яким соцмережі допомогли стати лідерами