Сергій Башлаков, МТІ Group: Регіональні склади є чудовою альтернативою під час форс-мажорних обставин

Сергій Башлаков, МТІ Group: Регіональні склади є чудовою альтернативою під час форс-мажорних обставин

18.04.2022 08:45
  1349
Володимир Тиравський

Співвласник групи компаній МТІ (куди входять розрібна мережа Intertop і ряд інших бізнесів), поділився власним досвідом релокації логістичних потужностей у воєнний час.

Асоціація рітейлерів України провела вебінар на тему «Релокація підприємств – захід України», під час якого обговорювалась методологія перенесення підприємств, допомога Львівської обласної державної адміністрації з обробки запитів бізнесу, пошуку та пропозиції складських приміщень і переселення персоналу, допомога торгово-промислової палати Львівської області в адаптації та колаборації бізнесу.

Сергій Башлаков, віце-президент та співвласник групи компаній МТІ, під час вебінару розповів, як відновлював роботу магазинів у Львові та переносив туди склади, які основні перешкоди виникли на його шляху, яким чином допомагала місцева влада, а також повідомив чи повертатиметься до централізованої логістики. RAU пропонує ознайомитись із головними тезами його виступу.

На початку березня я опинився у Львові. Евакуював свою сім’ю і поглянувши на місто, зателефонував своїм співробітникам та запитав їх: чому ми не відновлюємо роботу магазинів? Перша їх відповідь була такою: торгові центри не готові. Я проїхався по торговим центрам, і побачив, що працюють продуктові супермаркети, а торгові галереї, насправді, зачинені.

І тому я запропонував ідею розпочати переговорний процес, адже людей багато і потреб у них також достатньо. В цей час, як відомо, було дуже багато людей, які переїхали із зони бойових дій. Зрозуміло, що люди приїхали лише з однією валізою найнеобхідніших речей і роздрібні мережі якраз покликані задовольняти їхні потреби. У підсумку, багато торгівельних центрів відгукнулись на нашу пропозицію, і почали відкривати магазини.

Звісно, зараз не є актуальним відкриття нових магазинів, а потрібно хоча б запустити діючі магазини. І головною перешкодою для цього є логістична проблема, оскільки так історично склалось, що у всіх національних мереж основні логістичні центри були розташовані у Києві, звідки буквально за один день можна було доставити товар у торговельну точку.

Зважаючи на те, що столиця України опинилась де-факто у зоні бойових дій, зокрема неподалік нашого основного складу було чутно вибухи, то приїхати туди і завантажити товар стало проблематично. Таким чином, виникла гостра потреба організації регіональних складів, але у мене навіть думки не виникло про те, щоб звертатись до влади за допомогою. Хоча місцева військово-цивільна адміністрація надала нам організаційну, юридичну та інформаційну підтримку, за яку ми дуже вдячні.

Підприємці – це люди, які покладаються винятково на себе, і тому ми самостійно знайшли локації і запустили роботу складів. У процесі запуску складів, нам довелось зіткнутись із певними проблемами. Найголовніша – це мобілізація, адже усім переселенцям потрібно було ставати на військовий облік і після медичної комісії їх забирали на збори. Деякі з них були нашими ключовими співробітниками і запустити об’єкт за їх відсутності було досить важко.

Наші подальші перспективи важко спрогнозувати, оскільки війна триває, але ми відновили роботу своїх мереж не лише в західному регіоні, а в усіх містах, де немає активних бойових дій, зокрема в Одесі, Дніпрі, Запоріжжі та Полтаві. Чи будемо ми надалі повертатись до централізованої логістики або ж залишимо регіональні склади? Не можу однозначно відповісти на це запитання, але, на мою думку, регіональні склади залишаться, оскільки вони є зручними, безпечними та альтернативними варіантами під час форс-мажорних обставин.

Довідка: Група компаній МТІ функціонує на території України та Казахстану у напрямках інформаційно-комунікаційних технологій, роздрібної торгівлі та 3PL-логістики з 1991 року. У структуру групи МТІ входять наступні компанії: «MTI hi-tech дистрибуція» (один з найбільших в Україні мультивендорних імпортерів і дистриб’юторів у секторі hi-tech обладнання та інноваційних рішень, який представлений у 120 товарних категоріях високотехнологічного обладнання, споживчої техніки, програмного забезпечення та хмарних сервісів); «MTI Сервіс» (мережа сертифікованих сервісних центрів гарантійного та післягарантійного обслуговування техніки провідних світових брендів); «Техногард» (постачальник повного комплексу послуг у сфері технічної безпеки – від проектування, постачання і монтажу систем до їх гарантійної й сервісної підтримки); «Інтертоп» (мережа магазинів якісного і комфортного взуття від відомих світових брендів для всієї родини); Protoria (роздрібна мережа з продажу побутової техніки та електроніки); MTI Fashion (роздрібна торгівля товарами люксових брендів Ermenegildo Zegna і TODs); «Амадео» (ексклюзивний офіційний дистриб’ютор ювелірних прикрас Pandora на території України і Казахстану); Denka Logistics (логістичний провайдер класу «А», який володіє унікальним для України автоматизованим логістичним комплексом площею 20 тис. кв. м в селі Чайки під Києвом).

Читайте також –

Intertop Ukraine відкриває магазини нового формату і запускає свою службу доставки


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку