Російськькі ТРЦ втратили актуальність: потрібно змінити профіль або зносити будівлі

Російськькі ТРЦ втратили актуальність: потрібно змінити профіль або зносити будівлі

23.05.2022 12:42
  828
rau

Через збройне вторгнення російської армії на територію України багато іноземних брендів призупинили роботу в рф на невизначений термін або зовсім пішли з ринку. Звільнилося майже 3 млн кв. м орендних площ, що може призвести до банкрутства та масового закриття ТРЦ,

За даними російської ради торгових центрів (РРТЦ), у рф налічується загалом близько 1700 торгових центрів, тільки в Москві їх 294. “За прогнозами, цієї осені в торговому секторі по всій території росії виявляться вакантними торгові майданчики на 3 млн кв. м, це приблизно 420 футбольних полів”, – заявив президент РРТЦ Дмитро Москаленко.

У свою чергу, генеральний директор директор інформаційно-аналітичного агентства Infoline Іван Федяков підкреслив, що через вихід з росії багатьох fashion-операторів і зниження попиту на взуття та одяг, чимало російсбких ТРЦ опинилися у скрутному становище. “Близько третини закордонних компаній або повністю припинили роботу або частково. З одного боку, це підтримує компанії, які залишилися на ринку та які можуть замістити тих, що з ринку вийшли. Але випереджаючими темпами падає попит. Тобто, незважаючи на скорочення обсягів пропозицій на 10-20%, попит обвалюється значно вищими темпами”, — сказав Федяков.

Федяков заявив, що російські торгівельні центри повністю втратили свій потенціал і незабаром їх потрібно буде зносити через непотрібність. «Доля торгівельних центрів у росії в моєму розумінні дуже незавидна. Їм потрібно радикально переглядати свою стратегію, аж до призначення самих ТЦ. Їхня торгова функція вже давно не є ключовою. При цьому платоспроможність орендарів вже набагато нижча, грошей із них зібрати так багато не вийде. Зараз серйозно говорять про те, що є сенс зносити низку російських ТЦ, тому що вони вже втратили свій потенціал й, швидше за все, не відновлять його», — наголосив гендиректор Infoline.

За матеріалами УРТЦ, Фокус.

Читайте також –

Рітейл під вогнем: 10 найбільших ТРЦ України, які постраждали від обстрілів російських окупантів (+фото)


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку