Роман Романчук, Multiplex: Кінотеатри не повинні підпадати під вибіркові заборони

Роман Романчук, Multiplex: Кінотеатри не повинні підпадати під вибіркові заборони

27.10.2020 08:00
  403
rau

Як тільки в країні посилюється карантин, кінотеатри одні з перших, кому забороняють працювати, незважаючи на всі впроваджені заходи безпеки. СЕО мережі кінотеатрів Multiplex пояснює чому це несправедливо.

Цей матеріал доступний російською мовою

В своїй колонці на порталі Liga.net керівник мережі кінотеатрів Multiplex Роман Романчук на конкретних прикладах пояснює, чому не варто зачиняти на карантин кінотеатри, коли працюють ТРЦ, кафе та ресторани. RAU пропонує ознайомитися з основними тезами, які мають доводити безпечність знаходження у кінотеатрі.

Карантинні обмеження в містах України стають все більш вибірковими та суперечливими. Приміром, у Харкові, Чернігові, Полтаві та Хмельницькому після попадання міст в “червону зону” заборонили роботу кінотеатрів, хоча торгово-розважальні центри та кафе продовжують працювати. Керівники великих мереж кінотеатрів вже заявили, що виступають проти повторного локдауну та закликали владу раціонально підходити до обмежень.

І справді, чи є логіка у вибірковому підході до роботи громадських закладів під час карантину?

Міжнародний досвід свідчить, що – ні. Найяскравіше про безпеку кінотеатрів свідчить той факт, що в жодній країні не зафіксовано спалаху COVID-19, який був би пов’язаний з перебуванням у кіно. Це виявили під час нещодавнього дослідження, проведеного одним з провідних світових ресурсів про кіноіндустрію Celluloid Junkie. Йдеться про досвід тих країн, в яких кінотеатри не закривали на карантин, наприклад, Південної Кореї, Японії, Швеції.

Зокрема, Південна Корея славиться ефективною системою відслідковування та локалізації поширення вірусу – в державі діє загальна система контролю контактів через смартфони. За вісім місяців в країні виявили 49 випадків відвідувань кінотеатрів глядачами, у яких згодом підтвердився коронавірус. За цей час загальна кількість відвідувань кінотеатрів становила 31,5 млн, однак жодного випадку передачі вірусу саме в кінотеатрах не встановили.

Зрозуміти цей феномен допомогла дослідниця американського науково-медичного центру UC Davis Health, спеціаліст з інфекційних захворювань Наташа Тузнік. Вона зазначає, що, порівняно з кафе або ресторанами, де люди зближаються та активно рухаються, ризики для відвідувачів кінотеатрів менші. Справа в тому, що в кінотеатрах між глядачами встановлюється безпечна дистанція, вони всі носять маски, не спілкуються між собою і дивляться в одному напрямку, що також зменшує ризик.

Окрім дотримання дистанції та носіння масок, кінотеатри мають ще одну особливість, яка знижує ризики для відвідувачів, порівняно з іншими громадськими закладами. Як зазначають німецькі дослідники з Інституту Германа Рітшеля при Технічному університеті Берліна, кінотеатри оснащені такими системами обміну повітря, що майже виключають передачу вірусу.

На даний час дослідники не тільки з Південної Кореї, а й з інших країн виявили та проаналізували навіть ті випадки, коли в кінотеатр потрапляв інфікований відвідувач. У всіх цих випадках трансмісії вірусу не відбулось.

Наприклад, німецькі спеціалісти встановили, що інфікований 25-річний чоловік сходив на “Поганих хлопців” в кінотеатр в місті Геппінген, однак жоден з присутніх 138 глядачів не був інфікований. Асоціація кінотеатрів Канади також повідомляла про випадки інфікування співробітників кінотеатрів, однак пов’язаних заражень теж не виявили.

Може виникнути питання, наскільки міжнародний досвід роботи кінотеатрів відповідає українським реаліям. Відповідь на нього дуже проста: наші мережеві кінотеатри працюють за міжнародними стандартами та дотримуються всіх необхідних заходів для безпеки відвідувачів.

Так, працівники кінотеатрів носять маски та рукавички і слідкують за дотриманням маскового режиму відвідувачами. Для зменшення потенційних контактів заохочують глядачів купувати квитки онлайн, або розраховуватись без готівки на терміналах біля кас. В зонах обслуговування встановлені захисні екрани та зроблена розмітка для дотримання дистанції, пропонують антисептики та одноразові рукавички. Місця в залах розподіляють у шахматному порядку, а самі приміщення регулярно дезінфікують, а вночі – кварцують.

А ще представники влади, вводячи вибіркові обмеження, мають усвідомити економічні та соціальні наслідки закриття кінотеатрів. Адже в кожному великому кінотеатрі працює півсотні людей, забезпечених роботою, зарплатою і соціальними гарантіями. Одних лише податків з заробітної плати працівників кінотеатру набігає на чверть мільйона гривень щомісячно, а ще є ПДВ, акцизи, ліцензії.

Безумовно, саме глядач має вирішити, чи безпечно відвідувати кінотеатр. Але при введенні карантинних обмежень, політики повинні враховувати, що кінотеатри мають цілий ряд безпекових переваг порівняно з іншими громадськими закладами, і нарівні з іншими закладами забезпечують українців роботою та платять податки. Тож кінотеатри точно не повинні підпадати під вибіркові заборони.

Джерело: Liga.net

Читайте також –

Карантин продовжено до 31 грудня: які умови робити рітейлу, кінотеатрів та ресторанів


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку