Яким буде новий ТЦ цікавого для України формату – Retail Park Bucha

Яким буде новий ТЦ цікавого для України формату – Retail Park Bucha

07.12.2021 08:30
  10918
Іван Зайцев

Вже 12 грудня у місті Буча Київської області відкриється новий торгівельний центр: Retail Park Bucha.  Що він запропонує Бучі, Ірпеню та мешканцям найближчих населених пунктів – розповідає керуючий партнер проекту Роман Курицький, який разом з Real Estate Group та Remi Group реалізував даний проект.

Цей матеріал також доступний російською мовою

Передмістя Києва та міста-супутники зараз за темпами житлового будівництва та зростання кількості мешканців можуть дати фору навіть столиці. Але покупці квартир у численних новітніх житлових комплексах, вже переїхавши до Ірпеня, Ворзеля, Бучі або Вишгорода стикаються з незвичною проблемою: у містах-супутниках не вистачає сучасних торгівельних площ. Темпи будівництва торговельної нерухомості значно відстають від темпів житлового будівництва, тому щасливі власники новеньких квартир змушені на шопінг і розваги відправлятися до Києва, що потребує чимало часу, враховуючи традиційні затори.

Один з проектів, які покликані ліквідувати цю проблему щонайменше для мешканців Бучі, Ірпеня, Бучанського та Макарівського районів Київської області – Retail Park Bucha. Про те, як буде виглядати новий торгівельний центр, особливості його концепції, якірних орендарів і дату відкриття в інтерв’ю RAU розповів Роман Курицький, засновник компанії Building Development.

Що саме буде являти собою Retail Park Bucha?

– Це новий для України формат торговельного центра. Серед його особливостей, перш за все – вдала локація. Він розташований на шляху з правої сторони від Києва до декількох міст-супутників по Варшавській трасі, передусім, Бучі, Ірпеня та Бородянки. Таким чином, ми маємо можливість залучати до ТЦ так званий «вечірній потік»: людей, які повертаються з роботи зі столиці до свого житла у містах-супутниках.

При цьому розраховуємо не тільки на трафік по Варшавському шосе, але й по Житомирській трасі, адже біля Retail Park Bucha проходить нова розв’язка, яка пов’язує Бучу з Житомирською трасою.

Також відзначу, що наш центр стане елементом великої «торговельної вулиці»: майже підряд розташовані майбутній ТЦ Avenir Plaza, великий оновлений Епіцентр, і, власне, ми. В міської влади є ідея об’єднати ці об’єкти в єдиний торгівельний простір зі спільним паркуванням, що ще більше спростить споживачам доступ до магазинів.

Сам формат «рітейл парк» передбачає відкриття декількох магазинів, до кожного з яких облаштовано окремий вхід. Таким чином ми максимально раціонально використовуємо простір: немає великих вільних зон. Крім того, окрема вхідна група до кожного орендаря має ще декілька переваг. Наприклад, можливість працювати автономно, встановлюючи зручні години роботи. До того ж в умовах пандемії COVID-19 і постійних карантинних обмежень можливість уникати великих скупчень людей при здійсненні покупок також є відчутною перевагою.

– Тобто це буде одна будівля, поділена на певні зони, а не декілька окремих будівель, як в деяких інших об’єктах формату «рітейл парк»?

– Так, в цьому разі ми вирішили побудувати єдиний комплекс, а зонування зробити вже в середині. На нашу думку, така концепція вдала і зручна як для орендарів, так і для споживачів.

– Яка загальна площа об’єкту?

– Під оренду відведено 13 200 кв. м, і переважна більша площ вже зайнята рітейлерами: наразі в нас вільними є лише 300 кв. м. Парковка розрахована на 210 машиномісць.

– Коли плануєте відкритися?

– Офіційний запуск проекту відбудеться 12 грудня, але деякі оператори фактично вже почали роботу.

– Яка сума інвестицій у проект?

– Поки ми остаточно не підрахували. Цього року значно змінилися ціни на будівельні й оздоблювальні матеріали, на енергоносії тощо. Тому остаточну суму поки сказати не готовий.

– Як в цілому оцінюєте ситуацію з ринком роздрібної торгівлі у Бучі, яка насиченість?

– Якби ми могли збільшити площу нашого ТЦ, то ми б легко її здали. Тобто ринок ще не насичений, є потенціал для професійних операторів торговельної нерухомості.

– Хто є орендарем Retail Park Bucha?

– Зі всіма якірними операторами вже підписані договори, й ведуться оздоблювальні роботи. Так, в нас буде відкритий АТБ площею 1300 кв. м у новому «чорному» форматі, магазин товарів для дому та затишку JYSK площею 1500 кв. м, що дозволить представити мешканцям міста розширений асортимент, супермаркети техніки та електроніки Фокстрот (1300 кв. м) і Comfy (1250 кв. м), Лео Кераміка (930 кв. м), магазин – точка видачі інтернет-замовлень Rozetka на 250 кв. м, fashion-рітейлер Sinsay на 1250 кв. м. Також будуть дрібніші оператори: Prostor, Аптекарь, Укрзолото, Master Zoo, відділення Нова пошта, мультибрендовий магазин для рибалки Black Marlin, URBAN оптика, хімчистка тощо.

Крім цього, в прикасовій зоні продуктового супермаркету будуть розміщені бутики супутніх товарів.

– Якихось операторів послуг залучати будете?

– Оскільки частина будівлі є двоповерховою, то на другому поверсі розмістили фітнес-центр Sport Life, а також першу у Бучі приватну клініку Adonis (2100 кв. м). На нашу думку, ці орендарі, хоч і не будуть генерувати високий орендний дохід, зможуть залучити до ТЦ додаткову аудиторію, оскільки рівнозначних послуг у місті більше немає.

– Самі шукаєте орендаторів, чи звернулися до брокерських компаній?

– Керуванням ТЦ, в тому числі пошуком орендарів, концепцією, брокериджом і всім іншим займається Building Development.

– А що з фуд-кортом?

– Буде відкрито дві кав’ярні місцевих підприємців дуже оригінальних форматів, але ми не будемо робити повноцінний фуд-корт, так як він нам не підходить по концепції.

– Розважальна складова передбачена?

– З цим є певні складності. Розглядали варіант розміщення дитячого розважального центру, але нам не вистачає вільних площ: все-ж таки у нас не дуже великий торгівельний центр. Також є згадувані вже карантинні обмеження. Тому поки думаємо, шукаємо варіанти.

– Скільки всього людей проживає у прогнозованій зоні охоплення Retail Park Bucha?

– Безпосередньо в радіусі пішої доступності – близько 50 000 осіб. Це ті споживачі, яким до нашого ТЦ йти 3-8 хвилин. Також поруч активно будуються нові житлові комплекси, тож після їх заселення цей показник ще збільшиться.

Якщо ж говорити до мешканців зони охоплення, яка включає 15-хвилинну поїздку на автівці, то це – біля 300 000 потенційних клієнтів: не тільки Буча, але й Ірпінь, Ворзель, Гостомель, Бородянка і так далі.

– Як будете інформувати споживачів про свій об’єкт?

– По-перше, відмічу, що нам вдалося підписати угоди з потужними операторами, в тому числі, й міжнародними, які представлені в цьому регіоні вперше. Це само по собі є сильним маркетинговим ходом, тим більше, що в торгівельних мереж чимало досвіду в інформуванні та залученні покупців.

По-друге, будемо використовувати традиційні інструменти: борди, івенти, таргетовану рекламу в соцмережах та інше.

– На який трафік розраховуєте?

– Орієнтуємося приблизно на 8500 відвідувачів по буднях і 12 500 – по вихідних.

– Є плани по благоустрою прилеглої території?

– Ми вже зробили зручні з’їзди та розв’язки. Також повністю поміняли освітлення, і тепер місце стало набагато яскравіше. Висадили дерева, і весною продовжимо озеленення території.

Зараз працюємо над оформленням фасаду, щоб він виглядав привабливо, залучав споживачів і став прикрасою міста. Цей проект ми реалізували рівно за 12 місяців, тому наше гасло – «Рухаємося тільки вперед».


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку