Асоціація рітейлерів України просить уряд та МОЗ не запроваджувати «карантин вихідного дня» для галузі торгівлі
Асоціація рітейлерів України, як найбільше об’єднання представників роздрібної торгівлі, схвильована останніми показниками зростання захворюваності в Україні на COVID-19 і прогнозованими наслідками такої ситуації для бізнесу та громадян.
З метою мінімізації негативного впливу погіршення епідемічної ситуації на бізнес, RAU просить уряд та Міністерство охорони здоров`я переглянути підхід до запровадження карантинних обмежень. Зокрема:
- дозволити ведення господарської діяльності в «червоній зоні» закладам торгівлі, торговим центрам та іншим підприємствам. Заборона працювати частині бізнесу не є виправданою та не має позитивного впливу на зменшення захворюваності. В свою чергу, створює додаткові ризики для суб’єктів господарювання.
- не вводити «карантин вихідного дня» для торгових закладів, а, навпаки, сприяти налагодженій роботі, з метою рівномірного розподілення покупців. При введенні обмежень роботи магазинів по вихідним дням або за часом їх роботи, кількість споживачів у торгівельних закладах зросте в інші дні, що призведе до черг та скупчень, в тому числі, в громадському транспорті, оскільки такі міри не вплинуть на зменшення споживчого попиту.
- оновити затверджені постановами Головного державного санітарного лікаря України протиепідемічні заходи для окремих видів діяльності з метою їх актуалізації до ситуації, що склалась на території України.
На думку RAU, слід зосередитись не на встановленні заборон працювати окремим категоріям бізнесу, а на правильній організації роботи з дотриманням санітарних норм, незалежно від того, чи це магазин харчових продуктів, дитячих товарів, будівельних матеріалів, одягу тощо. Карантинні обмеження вже несприятливо впливають на нормальну діяльність бізнесу, і це буде мати негативні наслідки для економіки країни в цілому.
Асоціація також просить народних депутатів не приймати неможливі до виконання закони по притягненню до відповідальності підприємців за недотримання маскового режиму відвідувачами їх закладів (законопроекту № 3890). Зокрема, Комітет ВРУ з питань антикорупційної діяльності у висновку відзначив, що окремі норми пропонованої статті можуть створювати корупційні ризики.
В свою чергу, RAU закликає представників бізнесу відповідально ставитись до організації своєї діяльності та виконувати належним чином затверджені епідемічні норми, нагадувати споживачам про необхідність додержання маскового режиму, слідкувати за дотриманням дистанції в закладах торгівлі.
Асоціація ретейлерів України звертається до споживачів з проханням не нехтувати засобами індивідуального захисту, не відвідувати заклади торгівлі, якщо хворієте, тим самим наражуючи на небезпеку працівників та відвідувачів. Багатьма рітейлерами вже удосконалений процес замовлення товарів через інтернет-сайти та їх доставку. Чергуйте похід в магазин з онлайн-замовленнями.
Тільки спільна взаємодія держави, бізнесу та громадян зможуть допомогти подолати кризу COVID-19 та уникнути другого локдауну.
Читайте також –