Звернення Асоціації рітейлерів України щодо продажу алкогольних напоїв під час воєнного стану

Звернення Асоціації рітейлерів України щодо продажу алкогольних напоїв під час воєнного стану

22.03.2022 03:26
  2176
Іван Зайцев

Внаслідок російської агресії на території України в різних регіонах країни введені обмеження продажу алкогольної продукції. RAU з розумінням та підтримкою відноситься до рішень військових адміністрацій щодо припинення продажу даних товарів в регіонах, де ведуться воєнній дії. Однак вважає, що така заборона в регіонах, де не ведуться воєнні дії, є невиправданою в розрізі значного негативного впливу на фінансові показники місцевих та державного бюджетів.

Згідно звіту про виконання плану роботи Державної податкової служби України на 2021 рік, найбільше збільшення надходжень акцизного податку в розрізі видів підакцизних товарів у 2021 році порівняно з 2020 роком забезпечено, в тому числі, саме за рахунок лікеро-горілчаної продукції. Надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання підакцизних товарів до місцевих бюджетів (5% від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів) у 2021 році становили 8,2 млрд грн.

Заборона легального продажу алкогольних напоїв сприяє збільшенню продажу частки такої продукції сумнівної якості суб’єктами, що не мають ліцензії. А отже, подальші такі обмеження вже найближчим часом будуть мати негативний вплив на бюджет, а також на збільшення об’ємів продажу контрафактної продукції.

Від заборони продажу алкогольних напоїв несуть значні збитки українські підприємства виноробної та іншої алкогольної продукції, які були вимушені припинити свою діяльність. Так, наприклад, під питанням закриття опинились близько 200 вітчизняних виноробних підприємств.

Припинення роздрібного продажу алкогольних напоїв є наслідком скупчення великих об’ємів такого товару на складському просторі роздрібних магазинів та розподільчих центрів, що не дає змоги вивільнити необхідну частину приміщення та розміщувати інші соціальні товари для зберігання і поповнення запасів. У випадку довгострокової заборони реалізації цієї продукції є ризик спливу строків зберігання, що призведе до прямих збитків компаній, які і так працюють в обмеженому режимі в наслідок військової агресії з боку росії.

Не дивлячись на те, що все більше регіонів та областей приймають рішення про дозвіл реалізації алкогольної продукції, різні часові рамки та дозвіл продажу різної, але обмеженої, категорії алкогольних товарів, не дає можливості суб’єктам роздрібної торгівлі належним чином спланувати логістику та інші умови реалізації такої продукції.

Отже, з метою підтримки економіки країни, забезпечення стабільної діяльності українських підприємств, збільшення надходжень до бюджету від сплати податків та зменшення частки продажу нелегальної продукції, Асоціація рітейлерів України (RAU) пропонує дозволити реалізацію алкогольних напоїв, без встановлення додаткових часових обмежень та обмежень за категорією алкогольних напоїв, у регіонах, де не ведуться воєнні дії.

Nota Bene. Дозвіл продавати алкоголь у регіонах, де не відбуваються бойові дії, підтримує й голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Данило Гетьманцев. За його словами, якщо повністю заборонити продавати алкоголь навіть у районах, де немає бойових дій, то держава не отримає грошові надходження. А Україні, яка бореться із російськими окупантами, зараз дуже потрібні гроші. Гетьманцев наголосив, що повна заборона на продаж алкоголю під час війни призведе до корупції. Також з’явиться підпільний ринок. Тому народний депутат виступає за те, що алкогольні напої можна продавати у районах, де немає бойових дій.

Читайте також –

Відкритий лист Асоціації рітейлерів України виробникам і постачальникам харчових продуктів


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку