Кейс: як економити до 30% витрат на енергоресурси за рахунок автоматизації

Кейс: як економити до 30% витрат на енергоресурси за рахунок автоматизації

20.05.2019 08:00
  523
rau

Система моніторингу енергоспоживання та управління обладнанням Polymetrica довела свою ефективність в ході тижневого експерименту – вдалося знизити витрати на енергоємне обладнання на 30%.

Цей матеріал також доступний російською мовою

Автоматична система управління роботою торгового, холодильного, вентиляційного й іншого обладнання Polymetrica вже знайома деяким українським рітейлерам. Вона встановлена ​​та працює в 29-ти супермаркетах двох мережевих операторів, і результатами її використання клієнти більш ніж задоволені.

Система – повністю української розробки та виробництва: дніпровська компанія Укрчорметавтоматика самостійно пише програмне забезпечення та виробляє пристрої. Що важливо: Polymetrica легко інтегрується з іншими системами та програмами, тобто проблем сумісності софта не виникає. А при необхідності розробники можуть доопрацювати ПО, щоб домогтися максимальної ефективності для замовника.

Серед можливість програмно-апаратного комплексу:

  • облік температури, витрати електроенергії, води та газу, освітленості, відкриття дверей;
  • управління обладнанням (дистанційно через web-інтерфейс, перегляд даних в будь-який момент часу за будь-який період, автоматичний контроль заданих параметрів, спрямований на зниження витрат на енергоносії);
  • зберігання (резервування) конфігурацій, параметрів в базі даних на серверах замовника;
  • мінімізація людського фактора (обслуговуючий персонал дотримується заданих параметрів по температурі, щотижня проводиться ручне збирання даних по температурі холодильного обладнання та показань лічильників енергообліку для прогнозування ліміту споживання);
  • мінімізація часу реакції на виявлену проблему та кількість помилкових заявок (обслуговуючий технічний персонал отримує інформацію про виникаючі неполадки та їх характер згідно із заявками персоналу магазину);
  • мінімізація витрат на модернізацію обладнання.

Втім, в функціоналі системи кожен рітейлер може переконатися самостійно. Не так давно – в березні – велика продуктова мережа провела практичний експеримент: як працює та що дає впровадження системи моніторингу енергоспоживання та управління обладнанням Polymetrica.

Протягом одного тижня все обладнання в трьох випадковим чином обраних магазинах торгової мережі управлялося тільки в ручному режимі. А протягом іншого – виключно в автоматичному за допомогою системи дніпровської розробки.

Результати виявилися вражаючими. Після підбиття підсумків виявилося, що в період експерименту була досягнута економія:

  • магазин 1: холодильні ларі – 29,9%, освітлення торгового залу – 10,6%, теплові завіси – 36,2%;
  • магазин 2: ларі – 28,2%, теплові завіси – 28,6%, електричний котел – 38,9%;
  • магазин 3: ларі – 35,7%, освітлення – 14,5%, теплові завіси – 48,5%.

У період експерименту середній показник економії за трьома виділеним магазинах склав 30,1%.

 

І це не все. Згідно з розрахунками одного рітейлера, результати експерименту по окремому об’єкту на прикладі одного місяця: була досягнута економія на енергоресурси в літній період за рахунок управління зовнішнім освітленням – 39%, торгового залу – 11%, холодильним обладнанням (скринями) – 28%, кондиціонерами та витяжкою -12%, планована економія на опаленні в зимовий період ~ 13.

Більше інформації про можливості, функціонал та ефективность системи моніторингу енергоспоживання й управління обладнанням Polymetrica ви можете дізнатися на сайті виробника: www.polymetrica.com

Контактні телефони: +380977399553 (моб.), +380631902266 (моб.\viber), +380567199090 (офіс)


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку