Підсумки 2023 року: найбільші ресторанні мережі за кількістю точок

Підсумки 2023 року: найбільші ресторанні мережі за кількістю точок

15.01.2024 08:45
  3077
rau

Ресторани у війну не на часі, тому food-рітейлу особливо важко розвиватися. Але попри всі виклики сьогодення, найсміливіші продовжують масштабуватися. Які ресторани увійшли до списку найбільших в 2023 році за кількістю закладів.

В матеріалі Forbes проаналізовано, хто з представників food-рітейлу став лідером за кількістю закладів та як на розвиток вплинула велика війна. RAU вибрала основне.

Про 2023 рік в цифрах

За дослідженнями компанії з автоматизації закладів Poster, за час великої війни ресторанний бізнес скоротився з 36 500 до 32 000 закладів. У 2023 році середній виторг зріс на 40% в порівнянні з 2022 роком, а середній чек – на 38% внаслідок підвищення цін.

Попри обстріли цивільної інфраструктури та вимкнення світла у 2022 році не було масового закриття закладів, але це позначилося на виручці. Залежно від області спад становив до 15%. Про це каже співвласник і СЕО Poster Родіон Єрошек.

Натомість кількість ресторанних ФОП і ТОВ у 2023 році зросла на 70% порівняно з 2022 роком – з 8059 до 13 721. Цьому сприяла і поява нових закладів, і масштабування найбільших мереж здебільшого шляхом франчайзингу та використання фуд-кортів у ТРЦ.

Рейтинг закладів за кількістю точок

Лідер ринку – мережа Lviv Croissants Андрія Галицького. Наразі компанія налічує 153 заклади в Україні, з яких понад 120 працюють за франшизою, а ще 11 відкрилися у Польщі. Нагадаємо, це друга спроба мережі вийти на європейський ринок. Першу зробили у 2018 році, але «провалилися», заклади закрили та проаналізували всі помилки.

На другому місці – холдинг !Fest. За 16 років мережа зросла до 105 ресторанів різного формату, частина з яких працює за франшизою. До холдингу !Fest входять 59 юридичних осіб, йдеться у даних аналітичного сервісу YouControl. Найбільші з них – «Мінпрод Галичина» з 247,9 млн грн виторгу у 2022 році та «Рітейл Менеджмент Системс» – 201,9 млн грн.

Трійку лідерів закриває мережа фаст-сервіс McDonald’s. З початком повномасштабного вторгнення, всі заклади компанії закрилися, а відновлення почали у вересні 2022 року. До того ж в 2023 році з’являлися і нові ресторани. За рік кількість точок досягла відмітки 101 заклад.

GastroFamily ресторатора Дмитра Борисова зросла до 66 закладів, більшість розвивається за франшизою.

“З преміального сегмента 30-40% клієнтів перейшли у більш демократичний, – каже Дмитро. – У демократичному закладі середній чек – 150 грн, у класичному – 300–400 грн на одну людину”.

Американська мережа Domino’s Pizza розвивається в Україні за франшизою. Через війну компанія була вимушена закрити всі свої заклади на півдні та сході України. Наразі працює 65 точок.

Мережа KFC більш рішуче відкривала свої заклади з початком війни в Україні на відміну від McDonald’s. Ресторани компанії в Україні розвивають одразу три франчайзі-оператори: Глобальна ресторанна група – Україна, Тесті Фуд і ДТС-Харків. Загалом ці компанії керують 56 закладами.

Фаст-фуд Япі, яким володіла Fast Food Systems, припинив діяльність. Натомість у компанії зберігся головний актив – піцерії Челентано. Заклади мережі функціонують у 31 місті, проте не в Києві, більшість працюють за франшизою.

Також у першій десятці лідерів – Пузата Хата, Чорноморка і Сушия.

Про тих, хто зростав, але поза списком

До списку не потрапили ще кілька великих мереж зі змішаним форматом і ресторани, кавʼярні, магазини на АЗС.

Мережа АЗС WOG нараховує 342 точки WOG Cafe, а у листопаді 2023 року відкрила фуд-хол на своїй найбільшій автозаправній станції.

Також один із найпопулярніших форматів – точки з шаурмою, системних гравців там – одиниці. Наприклад, Döner Market від МХП з понад 150 точками, які розвиваються за моделлю франшизи.

Ще окремий сегмент – паби та бари, які, як правило, не обʼєднуються у великі мережі. Серед найбільших – Портер Паб із 14 закладів. Також 11 точок у мережі Контейнер Бар.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Metro Україна доєдналась до масштабного проєкту зі збору використаних батарейок різних типів за ініціативи “Батарейки, здавайтеся!”

Metro Україна доєдналась до масштабного проєкту зі збору використаних батарейок різних типів за ініціативи “Батарейки, здавайтеся!”

 У кожному торговельному центрі незабаром з’являться спеціальні контейнери. Компанії, що є власником бренду...
time icon  
  42
Усі новини ринку