
У Сільпо запустили послугу розстрочки на касах самообслуговування


Новий план виходу на український ринок бренду IKEA, доставка за півціни від Укрпошта для малого бізнесу, безкоштовна доставка від Prom.ua та інші новини сфери електронної комерції і логістики.
Цей матеріал доступний російською мовою
Шведська компанія IKEA, найбільший в Європі рітейлер меблів і товарів для дому, оновила план виходу на український ринок, вирішивши до відкриття фізичних точок запустити інтернет-магазин.
«Щоб якомога швидше зробити асортимент товарів IKEA доступним якомога більшій кількості людей в Україні, компанія вирішила спочатку запустити електронну комерцію. Очікувана дата початку роботи – весна 2020 року », – йдеться у відповіді компанії на запит агентства Інтерфакс-Україна. При цьому шведи підтвердили намір відкрити фізичний магазин в Києві якомога швидше після запуску електронної комерції.
Укрпошта і ПриватБанк за підтримки Visa з 26 листопада запустили в Україні нову програму лояльності для підприємців і малого бізнесу. Як повідомили в банку, починаючи з 25 листопада і протягом наступного року підприємці отримуватимуть знижку 50% на вартість відправки посилок «Укрпошта Експрес» при оплаті доставки картою «Ключ до рахунку» Visa від ПриватБанку.
У компанії пояснюють цю акцію тим, що ринок доставки в сегменті підприємців і малого бізнесу в цьому році, як очікується, зросте на 23% в цілому по Україні. Оформити зі знижкою можна буде і просте оформлення відправлень в «особистому кабінеті» на сайті Укрпошта.
Як повідомили в прес-службі компанії, з січня по грудень 2019 року абоненти компанії оформили в мобільному додатку 18,3 млн експрес-накладних, ще 2,5 млн -в бізнес-кабінеті. У порівнянні з оформленням у відділенні, онлайн-інструменти прискорюють обслуговування в 2,5-4 рази.
За рік кількість активних користувачів мобільного додатка зросла на 30% – до 2,8 млн осіб. Бізнес-кабінет розрахований на підприємців, які роблять багато відправок. Через нього клієнти можуть оформляти і оплачувати відправлення по Україні та за кордон, формувати звітність. З початку року кількість користувачів бізнес-кабінету збільшилася на 35%.
Зони самообслуговування у відділеннях Нова пошта почала встановлювати восени 2019 року, зараз вони є в більш ніж 900 відділеннях. Тут клієнт може сам оформити посилку: упакувати, створити експрес-накладну, оплатити за допомогою мобільного додатку і залишити для подальшої відправки. В середньому в цих зонах клієнти оформляють понад 1,5 млн експрес-накладних в місяць.
З грудня 2019 року продавці найбільшого маркетплейса України Prom.ua будуть безкоштовно відправляти покупцям замовлення через поштові відділення Justin. Про це RAU повідомила прес-служба групи EVO, в яку входить маркетплейс Prom.ua та ряд інших e-commerce проектів. За словами CEO Prom.ua Івана Кравця, середній чек покупки на маркетплейсе 800 грн, а середня вартість доставки поштовими операторами України – близько 80 гривень, включаючи комісію за накладений платіж. Тобто покупцеві потрібно до вартості товару додати ще 10%.
Щоб заощадити, можна замовити безкоштовну доставку на будь-який товар вагою до 30 кг, якщо в якості пункту доставки вибрано велике відділення, і до 15 кг, якщо маленьке. Для цього продавцеві маркетплейса потрібно підключити додаток Justin в маркеті додатків Prom.ua, а покупцеві – вибрати товар з фільтром «Безкоштовна доставка з Prom». Також не потрібно платити комісію за накладений платіж.
Нова офлайнова торгова точка провідного інтернет-супермаркету України – і перша в Броварах – була відкрита 22 листопада 2019 року за адресою вулиця Київська, 239, в ТЦ Markt Mall.
Як повідомляється на офіційному сайті Rozetka.ua, це вже ювілейний десятий магазин в офлайн-мережі рітейлера: шість працюють в Києві (Головпоштамт, ТРЦ Smart Plaza Politech, пр-т Степана Бандери, вул. Кіото, вул. Декабристів, ТРЦ Аладдін), а ще три – в Одесі.
Крім традиційних магазинів і пунктів видачі, Rozetka спільно з поштовим оператором Justin почала розвивати мережу міні-відділень, де також можна отримати замовлений в інтернет-супермаркеті товар, а також отримати ряд додаткових послуг. На даний момент працюють 26 міні-відділень такого формату: у всіх містах-мільйонниках, а також у Чернігові. Детальніше про особливості партнерських відділень Rozetka і Justin можна прочитати тут.
Україна стала 12-ю країною в Європі, де представлений такий сервіс. Поки доставка кур’єрськими службами ресторанів доступна тільки в столиці. Головна ідея нового сервісу – допомогти ресторанам впоратися з напливом замовлень, наприклад, в обідній час. Як пояснив генеральний менеджер Uber Eats Україна Ігор Ковальов, у міру завантаженості кожен ресторан зможе сам вибирати між своїм кур’єром і кур’єром Uber Eats. Поки нову угоду з Uber Eats підписала всього одна мережа ресторанів в Києві – Pesto Cafe.
У перспективі UberEats в Україні планує розширити застосування нового сервісу на Львів, де з жовтня вже діє доставка з ресторанів. Напередодні новорічних свят стало відомо про запуск звичайної доставки Uber Eats в Одесі. Спочатку послуга буде доступна з 10:00 до 22:00 в центрі міста і частково в прилеглих до центру районах міста, таких як Малиновський і Приморський.
Іспанський сервіс швидкої кур’єрської доставки Glovo почав роботу в Житомирі – 13-му місті в Україні. В зону покриття увійшла центральна частина міста, від проспекту Незалежності на півночі до річки Тетерів на півдні. У наступному році Glovo продовжить запуск сервісу в нових містах.
Zakaz.ua тепер доставляє товари ще з двох супермаркетів Фуршет: на Нивках (пр-т Перемоги 94/1) і зі Столичного шосе (Столичне шосе, 103).
Найбільший український ритейлер АТБ запустив чат-бот в додатку Viber. Як повідомляє прес-служба компанії, АТБОТ підкаже, де знаходяться найближчі магазини, розповість про знижки на товари, відкриті вакансії, допоможе зв’язатися з оператором гарячої лінії.
АТБОТ є частиною стратегічного плану по діджіталізаціі мережі і розроблений в рамках проекту по автоматизації звернень покупців на гарячу лінію АТБ. Його мета – поліпшення якості обслуговування покупців. Чат-бот почав працювати 12 листопада 2019-го і за два тижні відповів на повідомлення більше 5000 покупців мережі магазинів АТБ. Проект реалізований на базі Corezoid Process Engine спільно з партнером по цифровій трансформації АТБ – компанією Middleware (США). Щоб скористатися сервісом в Viber необхідно відсканувати QR код камерою (або QR-рідером) і перейти за посиланням: https://vb.me/atb_join_inviber
Читайте також –