Головні новини логістики та e-commerce квітня: Нова пошта, Leroy Merlin, Amazon та інші
Огляд найбільш важливих і актуальних для рітейлу та девелопменту подій в сфері e-commerce і логістики в Україні та світі за другу половину квітня.
Брусничка відкрила «холодний» склад в Дніпрі
Головне завдання «холодного» РЦ торговельної мережі Брусничка – централізувати поставки 90% швидкопсувних товарів. Центр працює цілодобово, його вантажообіг складає 250 тонн цілодобово. Після відкриття «холодного» розподільчого центру загальна площа складських приміщень торгової мережі Брусничка склала 10 000 кв. м.
Новий РЦ – це перший для мережі Брусничка центр, всередині якого дотримується спеціальний температурний режим для зберігання продуктів. «Тепер торгова мережа буде працювати безпосередньо з виробниками продукції, а не дистриб’юторами, що позитивно позначиться на ціні товарів», – говорить в. о. директора компанії Сергій Бєляєв.
Нова пошта буде надавати Ашан послуги фулфілменту
У ці послуги входять, зокрема, розвантаження товарів, їх зберігання, відбір та формування замовлень (комплектація і упаковка), а також оформлення супровідної документації, відвантаження та інформаційний супровід.
Ашан планує запуск продажу товарів непродовольчої групи через веб-сайт auchan.ua, а також продовження розвитку продажів через zakaz.ua. Партнерство з Нова пошта дозволить ритейлеру забезпечити доставку замовлень покупцям.
Нова Пошта планує влітку відкрити третій склад у Львівській області
Нова пошта реалізує проект будівництва нового логістичного терміналу класу “А” площею 3200 кв. м у Червонограді (Львівська обл). Про це пише interfax.com.ua. Склад розміститься на двох ділянках площею 0,8 га по вул. Коперника, 1 та 1-б у Червонограді.
Логістичний термінал буде розрахований на перевантаження товару. Там також буде Нова пошта відділення клієнтська зона. Це буде третій склад компанії у Львівській області, який буде покривати північну частину і, напевно, частину Волинської області.
Нова пошта запустить власний авіамаршрут із США
Як пише psm7.com у зв’язку з зростанням обсягу доставок із США, компанія має намір запустити власну лінію авіадоставки, на якій будуть виконуватися кілька рейсів щотижня. При цьому покупка власного літака поки відкладається. “Ми зараз активно тестуємо авіадоставку з метою збільшити швидкість. Думаю, що найближчим часом ми такий сервіс запустимо. Із зростанням міжнародної доставки нам знадобиться власний line-haul між Україною і США. З часом ми будемо завантажувати декілька літаків в тиждень, які будуть везти тільки посилки Нова пошта”, -говорить В’ячеслав Клімов, співвласник Нова пошта.
Він уточнив, що власні літаки компанія придбає тільки якщо це буде економічно вигідно. Варто зазначити, що в лютому 2017 року другий співзасновник і співвласник Нова пошта Володимир Поперешнюк заявляв, що компанія в найближчому майбутньому має намір створити свій власний авіапарк.
Нова пошта тестує доставку з допомогою безпілотників
Компанія тестує можливість доставки пошти за допомогою повноцінних безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Це буде не іграшковий безпілотник, а візуально цей невеличкий літачок, який буде просто швидко доставляти пошту між містами.
Ймовірно, що з часом в структурі Нова пошта з’явиться інжинірингова компанія, яка займатиметься цими питаннями.
Зазначимо, ще один на ринку – Укрпошта – розраховувала запустити пілотний проект з доставки посилок дрона ще в 2016 році. Підприємство тоді обрали для тестування дрони ізраїльської компанії Flytrax, які можуть доставляти посилки вагою до 3 кг на відстань 23 км зі швидкістю до 70 км/год.
Amazon запускає міжнародну торгівлю
Компанія Amazon надала жителям інших країн можливість здійснювати покупки в США за допомогою мобільних пристроїв. Користувачі зможуть придбати більше 45 млн найменувань товарів. Магазин приймає до оплати 25 валют і підтримує п’ять мов інтерфейсу, включаючи спрощений китайський, іспанський, бразильський португальська та німецька. Також сайт буде показувати вартість доставки з США і приблизну суму імпортного мита.
Amazon запускає доставку товарів в автомобілі клієнтів
Компанія оголосила про початок доставки товарів в автомобілі клієнтів. Як пише delo.ua з посиланням на The Verge, скористатися подібним сервісом можуть жителі 37 міст в США.
Нова послуга під назвою Key In-Car передбачає надання кур’єру доступу до транспортного засобу замовника. Таким чином, клієнтам, які підписалися на послугу, не доведеться чекати і зустрічати доставку — кур’єр сам складе покупку в багажник авто. Компанія запускає нову послугу у партнерстві з двома великими автовиробниками — General Motors і Volvo.
Вага доставки посилки не повинен перевищувати близько 23 кг, розмір — 26 x 21 x 16 дюймів (близько 66 х 53 х 40 см), а вартість — $1300. При замовленні користувач повинен вказати адресу, а в день доставки залишити автомобіль недалеко від даної точки. Щоб кур’єр міг отримати доступ до транспортного засобу, воно повинно перебувати в громадському місці (наприклад, на парковці біля будинку або роботи).
Кур’єри будуть шукати авто клієнта з GPS-координатами, номерних знаків і зображенню. При цьому Amazon відправить замовнику серію повідомлень, щоб повідомити, що посилка вже в дорозі.
Leroy Merlin побудує склад площею 123 000 кв. м
Сommercialproperty.ua повідомляє, що французький оператор мережі DIY-супермаркетів Leroy Merlin інвестує в будівництво складського комплексу в місті Пентек (Польща) для обслуговування торговельної мережі в Польщі, Україні та Румунії.
Об’єкт стане найбільшим складським комплексом в Польщі, його загальна площа складе 123 000 кв. м. Будівництво здійснить компанія Panattoni Europe в два етапи: перший завершиться у вересні 2018 року (66 000 кв. м), другий – в 2019 році (57 000 кв. м). Після завершення будівництва, всі постачання продукції в супермаркети будуть здійснюватися з даного складу.
Рішення про будівництво нового складу пов’язано з планами прискорення розвитку Leroy Merlin в Польщі, а також трансформацією ланцюжка поставок компанії. Зокрема, рітейлер прийняв рішення консолідувати різні канали дистрибуції: x dock, stock and e-commerce.
Кіберполіція закрила дев’ять інтернет-магазинів
Співробітники Кіберполіції затримали шахраїв, які створювали сайти інтернет-магазинів для продажу неіснуючих товарів: наприклад, мобільних телефонів і їх комплектуючих. Організаторів подібних сайтів знайшли у Харківській та Київській областях. У всіх випадках «магазини» працювали по 100% передоплаті. Про це пише AIN.
В ході операції поліцейські закрили такі магазини, як conrad.etov.ua, openstorekiev.com.ua, newgadgets.com.ua, lifetouch.etov.ua, mac.etov.ua, iphonemac.etov.ua, theistone.prom.ua, apple-family.prom.ua, obilefan.prom.ua.
Шахраї використовували «сайти-одноденки», де розміщували дані про продаж техніки. Після того як клієнт оформляв замовлення і перекладав передоплату, обривали з ним зв’язок. Загальна сума збитку покупцям оцінюється в 700 000 грн.
Укрпошта почне приймати банківські картки
Як вже писала RAU, Укрпошта в квітні запустила мобільний додаток. Ще однією новиною стало отримання ліцензії на перерахування коштів в національній валюті без відкриття рахунків. Як пише delo.ua, Національний банк України видав Укрпошта ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, а також зареєстрував договори про участь компанії в міжнародних платіжних системах VISA і MasterCard. Про це повідомила прес-служба держпідприємства.
“Розрахуватися у відділеннях можна буде через платіжні термінали Укрпошта, на сайті або в нашому мобільному додатку. Також у відділеннях тепер можна отримувати готівку з платіжних карт”, — зазначив в. о. генерального директора Укрпошта Ігор Смілянський.
Укрпошта збільшила чистий дохід майже на 1 млрд грн
Дохід компанії за результатами діяльності в 2017 становить 5,5 млрд грн. Порівняно з минулим роком цей показник зріс на 19,0%, або на 900 млн грн. Про це повідомив в. о. генерального директора компанії Ігор Смілянський.
«У 2017 році Укрпошта збільшила свої доходи майже на 20%, зростання доходів відбулося по всім продуктам компанії – вважаю це маркером позитивних змін і свідченням правильного шляху розвитку компанії», – зазначив топ-менеджер.
Зокрема, збільшення доходів від надання послуг з пересилання письмової кореспонденції склав 39%, дрібних пакетів (експорт) – 30,3%, внутрішніх посилок – 49,6%, періодичних видань – 15,2%, від платежів – 21 6%, торгівлі – 39,2%.
Укрзалізниця побудує шість логістичних хабів
Як розказав в інтерв’ю abcnews.com.ua в. о. голови правління Укрзалізниця Євген Кравцов, залізничний оператор планує побудувати шість логістичних хабів. Також він зазначив, що саме перспективне місце – Ковель, один з найбільш потужних залізничних вузлів в Західній Україні, в 65 км від кордону Польщі. У нього дві переваги: перш за все хороший підхід з території України, не перевантажені лінії. Крім того, хаби планується облаштувати в Чопі і Мукачево, під Львовом і в центральній Україні.
ПриватБанк запустив Telegram-бота для прийому платежів
ПриватБанк запустив бота PrivatPayBot, який допоможе підприємцям і малому бізнесу приймати оплату товарів та послуг у безготівковій формі через месенджер Telegram — без необхідності купувати POS-термінал. В банку цю послугу назвали «віртуальним терміналом». Щоб ним скористатися, потрібно підключити бота в месенджері, а потім додати свою пластикову картку або рахунок в банку. Про це пише AIN.
Рішення орієнтоване на приватних підприємців, вуличних торговців і всіх, хто не зобов’язаний користуватися стандартним POS-терміналом і не бачить необхідності його купувати, однак хоче приймати безготівкові платежі.
Покупець не сплачує ніяких комісій. В той же час продавець заплатить від 1% до 2,75% від суми угоди залежно від сегмента бізнесу (мінімальний тариф — 3 грн).