Головна > Новини ТРЦ > Люди девелопменту > Як працює львівський торгово-розважальний центр Victoria Gardens в умовах карантину
Як працює львівський торгово-розважальний центр Victoria Gardens в умовах карантину

Як працює львівський торгово-розважальний центр Victoria Gardens в умовах карантину

Про роботу одного з найбільших торгових центрів Західної України – ТРЦ Victoria Gardens – у Львові в умовах карантину в розмові з директором ТРЦ Ярославом Тимочко.

Цей матеріал також доступний російською мовою

Пандемія коронавірусної інфекції COVID-19 та введені через неї обмежувальні заходи вкрай негативно вплинули на всю економіку України, але чи не найсильніше постраждали торговельні центри та ритейлери. Вимушене закриття більшості магазинів спричинило неабиякі збитки власників об’єктів торговельної нерухомості, а відновити потік відвідувачів вдасться не так швидко. Як пережив карантинні обмеження найбільший торговельно-розважальний комплекс Західної України Victoria Gardens, які заходи були вжиті під час пандемії, як центр виходив з карантину та які плани на найближче майбутнє в інтерв’ю RAU розповів директор ТРЦ Victoria Gardens Ярослав Тимочко.

– Як виглядав початок карантину, які заходи були вжиті та як, в цілому, у Львові сприйняли новину про обмеження в роботі торгових центрів?

– 14 березня на сайті Victoria Gardens вперше з’явилось повідомлення про зміни в роботі орендарів. Мова йшла про закриття дитячого містечка Papashon і кінотеатру Multiplex. В усьому іншому торговий центр продовжував роботу у штатному режимі. Згодом ми повідомили і про скорочений графік роботи продуктового супермаркету Сільпо та зрозуміли, що потрібно бути готовим до припинення роботи більшості орендарів. Зрештою, так і сталося. Згідно з розпорядженням Львівської міської ради під час карантину було дозволено роботу: супермаркету, продуктових магазинів, аптек, дрогері та окремих закладів сфери послуг. Всі інші орендарі були змушені припинити роботу.

Ми негайно вжили антиковідні заходи: масковий режим, щоденна багаторазова дезінфекція, зокрема, і дезінфекція вентиляційних шаф для постійного очищення повітря в ТРЦ, вимірювання температури на входах, контроль за дотриманням безпечної дистанції, обмеження кількості відвідувачів тощо.

Логічно, що така ситуація зумовила спад відвідуваності торгового центру. Відвідувачі здійснювали тільки найнеобхідніші покупки з дотриманням обмежень та рекомендацій щодо зменшення кількості захворювань.

Директор ТРЦ Victoria Gardens Ярослав Тимочко

– А якою була реакція орендарів, які тимчасово припинили діяльність в торговому центрі?

– Реакція була такою ж, як і у всіх в умовах абсолютної невизначеності. Більшість намагались, наскільки це можливо, зберігати оптимізм і сподіватись на якнайшвидше відновлення роботи. Розпочався процес переговорів між орендарями та відділом оренди торгового центру. В результаті, компанія Dragon Capital Property Management під управлінням якої є ТРЦ Victoria Gardens, офіційно повідомила про звільнення від орендної плати орендарів, діяльність яких припинилась у зв’язку із карантином, окрім сплати операційних і комунальних платежів. Ми підписали відповідні документи із більш ніж 95% орендарів.

– Як вплинув карантин на працівників адміністрації торгового центру, чи практикувався віддалений режим роботи?

– Так, більшість офісних працівників працювали віддалено, а планові наради проводились онлайн. Відділ експлуатації продовжував роботу у звичному режимі. А от у відділу оренди та фінансового відділу роботи побільшало в рази. Окрім підготовки відповідних документів з існуючими орендарями продовжувались перемовини з потенційними.

– Невже під час карантину хтось наважився відкривати магазини в торгових центрах?

– Звісно! Потрібно було тільки дочекатись послаблень від органів влади. Вже 11 травня ми повідомили про відновлення роботи JYSK, а 12 травня опублікували розширений перелік магазинів, роботу яких було дозволено. Невизначеним залишалось питання магазинів взуття, одягу, перукарень та салонів краси.

Власне, таким був наступний етап послаблення карантину у Львові, тож вже з 18 травня більшість орендарів поновили роботу. Щоправда, з обмеженим до 20 години графіком роботи.

Стосовно ж нових орендарів, то свою роботу в торговому центрі розпочали: магазин італійського дитячого одягу Felicita, Київстар, магазини Kralja та DUNA, острівки Polaroid та Ringoo. В процесі – підписання договорів з новими якірними орендарями, про які ми, сподіваюсь, оголосимо найближчим часом!

– Цікаво, які оновлення запропонуєте відвідувачам?

– Проаналізувавши існуючий tenant-mix, ми наважились на внутрішню ротацію орендарів. До речі, в цьому карантин пішов нам на користь. Ремонтні роботи орендарів залишились майже непоміченими для відвідувачів. Тож, вже наприкінці липня очікуємо офіційне святкове відкриття Фокстрот в оновленому форматі. Приблизно тоді ж плануємо відкрити магазин Rozetka на 250 кв. м. Вже працюють в оновленому форматі Samsung Experience Store та ресторан Tomatina на фуд-корті.

Оновлення відбудуться і за межами ТРЦ. Під час карантину ми дозволили роботу еко-мийки на багаторівневому паркінгу, що дуже позитивно сприймалось відвідувачами. Однією з її переваг є можливість зарядки електромобіля під час миття. Незважаючи на те, що в нас вже є дві зарядні станції, їх уже не вистачає. Тож на паркінгу перед ТРЦ плануємо відкриття ще однієї зарядної станції.

До речі, а як зараз із закладами харчування?

– 95% ресторанів відкриті та працюють не тільки на виніс, але й в межах правил діяльності закладів харчування під час карантину. Розпочали свою роботу точки з продажу найсмачнішого крафтового морозива у Львові – Файні Льоди та LeoGelato. З дотриманням всіх вимог ми вже відкрили фуд-корт, а працівники орендарів пройшли обов’язкове ІФА-тестування.

– Торговий центр повертається до повноцінного життя? Чи збільшилась кількість відвідувачів? Як зараз почуваються орендарі?

– Поступово повертаємось до показників докарантинного періоду. Так, кількість відвідувачів зросла на 23% за останній місяць і становить 17 000 людей на день. Однак, у порівнянні з минулим червнем показник є нижчим приблизно на 25%.

Що стосується динаміки продажів, то завдяки високій конверсії та вищому середньому чеку орендарі, в загальному, показують приріст рік до року. Велику частину відвідувачів притягувала розважальна складова, з нетерпінням чекаємо відновлення роботи цього сегменту. Найближчим часом повідомимо про відкриття кінотеатру.

Потрібно змиритися з тим, що неможливо змінити, та в жодному разі не варто опускати руки. До карантину ми завершили будівництво 8000 кв. м офісних приміщень та ведемо переговори з потенційними орендарями. Серед вже підписаних орендарів – ТОВ «Сільпо-Фуд» та ТОВ «ЦЦЦ Україна», які в загальному зняли у нас понад 2000 кв. м.

Є багато новин, які дуже хочемо розповісти, однак, наразі обмежені умовами конфіденційності. Та сподіваємось, що все задумане вдасться втілити в життя, і вже найближчим часом поділимось найсвіжішими новинами в сфері львівського рітейлу.

Довідка. ТРЦ Victoria Gardens – найбільший торгово-розважальний комплекс Західної України, розташований у Львові по вул. Кульпарківська, 226 А. ТРЦ введено в експлуатацію у 2016 році. З березня 2018 року Victoria Gardens знаходиться під управлінням компанії Dragon Capital Property Management. Загальна площа комплексу – 102 000 кв. м, орендна – 54 000 кв. м. Кількість паркомісць – 1600. Також в ТРЦ розміщено офісні приміщення класу «А» загальною площею 8000 кв.м.

Читайте також –

В одному човні: як поводилися ТРЦ з орендарями в період карантину і після нього

Про автора
Иван Зайцев

Editor-in-chief Ukrainian Retail Association

Всі статті від автора