Sayenko Kharenko створила комплексний огляд підходів до оподаткування у різних країнах
Sayenko Kharenko разом із іноземними колегами із Andersen Global підготували комплексний огляд підходів до оподаткування у найбільш актуальних країнах, що зараз приймають значну кількість українців.
Цей матеріал доступний російською мовою
Як повідомили RAU у юридичній компанії, мільйони українців з початком війни виїхали за кордон, багато з них отримали дозвіл на роботу, а отже мають платити податки. І тому виникають питання: в якій країні треба сплачувати податки? Яку стратегію щодо оподаткування обрати?
Вже до кінця року більшість українців можуть опинитися в ситуації подвійного оподаткування, коли водночас і Україна вважає їх своїм податковим резидентом, і країна перебування. До того ж, у деяких випадках під ризиком подвійного оподаткування опиняється не лише персональний дохід, але й дохід від бізнес-діяльності. Один із найбільш розповсюджених прикладів: якщо топ-менеджер і далі працює на українську компанію, перебуваючи за кордоном.
Базуючись на досвіді іноземних колег, цей огляд допоможе знайти відповідь на питання:
- Як швидко зорієнтуватися в країні перебування: які документи отримати, на який захист можна претендувати?
- Коли варто задуматися про оподаткування в приймаючій країні: як і коли набувається податкове резидентство, чи треба оподатковувати бізнес-діяльність?
- Скільки платити податків: ставки оподаткування, спеціальні чи пільгові режими оподаткування?
З детальною інформацією про кожну країну можна ознайомитися за посиланням: https://taxresidence.sk.ua/uk/
Читайте також –
Sayenko Kharenko: які податкові зміни вступили в силу на період воєнного стану 2.0