Нові смаки: мережа Родинна Ковбаска запускає в продаж продукцію Sous Vide

Нові смаки: мережа Родинна Ковбаска запускає в продаж продукцію Sous Vide

27.05.2020 11:00
  386
rau

Керівник відділу маркетингу Родинна ковбаска Ольга Саніна про нові продукти, технології приготування і труднощі, з якими сьогодні зіштовхується відділ маркетингу.

Цей текст доступний також російською мовою

В кінці травня львівська сімейна компанія «Родинна ковбаска», мережа якої налічує близько 250 магазинів в 10-ти областях України, оголосила про те, що запускає в продаж продукцію Sous Vide. Ця технологія приготування м’яса дозволяє зберігати всі корисні властивості та вітаміни, оскільки м’ясо готується при невисокій температурі у власному соці.

Протягом останніх трьох років в мережі магазинів Родинна ковбаска відбувається активне оновлення всіх ключових складових відповідно до концепції, розробленої голландськими фахівцями. Настав час впровадити в асортимент рітейлера й французький досвід – компанія запустила в продаж продукцію Sous Vide. В чому ще полягає інновація новинки ТМ «Родинна ковбаска» та які плани у компанії в подальшому, розповідає керівник відділу маркетингу компанії Ольга Саніна.

Розкажіть про бренд «Родинна ковбаска». У чому його особливість? Чому клієнт обирає або має обирати саме його з-поміж інших?

– “Родинна ковбаска”  ̶- львівська сімейна компанія, яку творять три покоління власників. Компанію засновано у 1998 році Володимиром Бараном. Основна спеціалізація  ̶ вирощування свиней, великої рогатої худоби, виготовлення та реалізація м’ясної та хлібобулочної продукції через власну мережу магазинів. Зараз мережа магазинів налічує 250 магазинів в 10 областях України. Наразі мережа магазинів у стадії ребрендингу: переходу від старого формату до нового. Новий формат передбачає новий дизайн, новий логотип з гаслом «Своє.Свіже». Сьогодні, як ніколи, гостро стоїть питання нових, інноваційних продуктів.

– Які маркетингові дослідження проводить компанія, щоб з’ясувати, який продукт потрібен клієнту?

– Наша компанія постійно проводить дослідження, бо хочемо якнайкраще розуміти свого клієнта. Спершу ми задалися ціллю з’ясувати, чому клієнт обирає нас? Що є таке, за що нас люблять? Що важливо для покупців при виборі наших продуктів? Насправді це був непростий шлях пошуку, але ми його пройшли і отримали єдину відповідь: клієнти обирають нас через СМАК. Саме цей критерій став базовим при створенні нових продуктів.

Розкажіть про шлях створення нової продукції, виготовленої за технологією Sous Vide?

– Керівник цеху ТМ «Родинна ковбаска» Наталія Підсудкевич запропонувала створити продукт за технологією Sous Vide. Оскільки ця технологія не відома широкому колу наших клієнтів, відділ маркетингу розробив алгоритм запуску нового продукту, який передбачав покроковий шлях виведення цього продукту в наші магазини. Кожен етап передбачав залучення спеціалістів із різних підрозділів – це командна робота.

Алгоритм виглядав десь так:

1. Найперше команда маркетологів розпочала пошук відповіді на такі питання: До якої категорії належить даний продукт? Які проблеми вирішуватиме цей продукт? Яку потребу закриватиме цей продукт? На цьому етапі ми зробили кілька стратегічних сесій.

2. Після того як ми сформували певні гіпотези і ядро цільової аудиторії, ми задалися ціллю провести глибинні інтерв’ю з потенційними клієнтами з метою виявлення патернів поведінки людей та смаків, яким вони надають перевагу. Завдяки глибинним інтерв’ю ми не лише підтвердили наші гіпотези, але також отримали чітке уявлення про модель поведінки щодо споживання м’ясних страв, що є ключовим при виборі того чи іншого продукту.

3. Маючи масив інформації, ми сформували головні меседжі, які мають зчитувати на упаковці, перелік продуктів та смаки, ціноутворення та вагу однієї упаковки. Ми багато часу присвятили дизайну, формі упаковки та назвам продукції.

4. Після того ми протестували наші продукти на фокус-групі з тою метою, щоб виявити п’ять лідерів у смакових характеристиках та з’ясувати, чи зчитує потенційна цільова аудиторія інформацію з упаковки. Також отримали зворотній зв’язок щодо назв та ціноутворення.

5. Паралельно ми розробили бренд-стратегію просування цього продукту.

Чим особлива технологія приготування Sous Vide?

– Як і чимало інших кулінарних інновацій, технологія приготування Sous Vide народилася у Франції і дослівно перекладається «у вакуумі». Лаври першості з використання такого методу в ресторанній сфері належать французькому кухареві Жоржу Парлю, який приготував фуа-гра в вакуумі на початку 70-х років минулого століття. Відтоді вакуумна технологія отримала визнання в ресторанах з усього світу.

Sous Vide – це технологія приготування м’яса при невисоких температурах. М’ясо вкладають у вакуумний пакет і готують на водяній бані або в апараті із режимом низькотемпературного приготування, що передбачає готування при температурі 65-75 ⁰С протягом 2-8 годин в залежності від виду м`яса. Такий спосіб приготування дозволяє зберігати всі корисні властивості та вітаміни, оскільки м’ясо готується у власному соці. За технологією Sous Vide м’ясо готується делікатно, не піддаючись жорсткій тепловій обробці.

Завдяки цій технології якість та смак страви можуть достойно конкурувати зі стравами ресторанного меню.

– Як саме готують страви за цією технологією, можна приклад?

– Щоб зрозуміти, що таке технологія Sous Vide, достатньо ознайомитись з рецептурою приготування одного з делікатесів в ТМ «Родинна ковбаска». Так, наприклад, полядвиця в соусі паприкаш – це на 100% полядвиця свинна, без ГМО, з додаванням хіба що питної води, cоняшникової олії, цибулі, паприки та прянощів. Строк придатності страви – 20 діб від дати виготовлення.

– Як активно використовують цю технологію у світі?

– Цікаво, що метод Sous Vide використовується шеф-кухарями у багатьох ресторанах високого класу для гурманів, таких як Heston Blumenthal, Paul Bocuse, Michael Carlson, Thomas Keller, Grant Achatz та інших. Відтепер завдяки ТМ «Родинна Ковбаска», страви за цією технологією доступні і українцям в 10-ти областях країни – у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Волинській, Житомирській областях, у Києві та Вінниці.

– Які інновації загалом сьогодні використовуєте в мережі?

– Ми обрали для себе чітку стратегію в комунікації з нашими клієнтами: ми не хочемо масово йти в каси самообслуговування та інші рішення, які віддаллять нашого клієнта від продавця. Ми за тренд people&people, тому щодня працюємо над сервісом в наших магазинах. Однак ми не відмовляємося повністю від сучасних ІТ-рішень, наприклад, програму подяки (саме так ми назвали нашу програму лояльності) ми робимо за допомогою алгоритмів штучного інтелекту та аналізу Big Data, завдяки чому зможемо передбачити потреби кожного клієнта, а не сегменту, та запропонувати їм те, що потрібно. У цьому випадку ми за Hyper personalization. Уже зовсім скоро розкажемо про це в деталях.

– З якими труднощами зіштовхуєтесь як маркетолог сьогодні?

– Якщо говорити про бренд «Родинна ковбаска» то, звичайно, найбільшою проблемою є те, що нас знають по старому брендингу. Складно, бо клієнт може на одній вулиці зустріти два різні формати магазину. Якщо говорити загалом, то серед викликів можна виокремити те, що сьогодні більше технологій, ніж будь-коли, інформація є доступною (клієнт може порівняти ціни), різні покоління – різні потреби, також складно передбачити поведінку людей (хто б подумав про ситуацію з коронавірусом?), ми маємо кризу довіри (достукатись до клієнта стає все складніше). Також і ситуація з COVID-19 додала «перцю». У цікавому світі ми живемо.

– У чому вбачаєте успіх мережі магазинів Родинна ковбаска?

– Я в минулому науковець, тому завжди шукаю і виводжу закономірності. Бачу успіх в трьох речах: «смачний продукт – сервіс – маркетинг». У ці три слова ми закладаємо дуже багато.

Читайте також

«Родинна ковбаска» розробляє концепт флагманського магазину


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Блиск поп-культури у кристалах Swarovski: як перша креативна директорка компанії змінює стратегію бренду

Блиск поп-культури у кристалах Swarovski: як перша креативна директорка компанії змінює стратегію бренду

Перша в історії креативна директорка компанії Swarovski Джованна Енгельберт працює над тим, щоб бренд став привабливим для...
time icon  
  51
Усі новини ринку