Зима близько: Епіцентр фіксує рекордний попит на обладнання для обігріву

Зима близько: Епіцентр фіксує рекордний попит на обладнання для обігріву

23.08.2022 11:30
  2506
Дарія Осіїк

Протягом трьох місяців літа спостерігається не притаманне цьому сезону зростання обсягу продажів товарів для обігріву різних категорій та функціоналу – у порівнянні з 2021 роком продажі зросли в десятки разів.

Як пояснює директор напрямку “Електротехніка” мережі торговельних центрів Епіцентр Ангеліна Бурлакова, українці прагнуть вже зараз придбати необхідний товар, адже восени ціни можуть підвищитися мінімум на 25%. Серед причин ймовірного зростання — значні коливання курсу національної валюти, підвищення вартості сировини та логістики. Виробники здійснюють закупівлю металу не в Україні, як раніше, а в Туреччині. Це призводить до суттєвого здорожчання логістики та суміжних складових ціноутворення.

Згідно з даними аналітики компанії Епіцентр, динаміка зростання попиту на деякі категорії товарів для обігріву за два місяці літа 2022 року подекуди перевищила показники високого зимового сезону. У порівнянні з аналогічним періодом 2021 року продажі зросли в десятки разів.

До прикладу, попит на масляні обігрівачі підвищився у 47 разів. Значне зростання попиту спостерігається й на всі категорії електричних обігрівачів: конвектори електричні, теплові панелі, інфрачервоні обігрівачі, тепловентилятори тощо. Більш ніж утричі зросли продажі біокамінів та твердопаливного обладнання.

Намагаючись убезпечити себе від можливих перебоїв з електропостачанням, українці скуповують дизельні генератори: їхні продажі зросли ушестеро. Попит на бензинові генератори збільшився несуттєво — лише у 1,5 рази. При цьому досить суттєво зросли продажі інверторів — у 5,5 разів. Також цікаво: продажі покривал влітку 2022-го зросли аж у 47 разів.

«Ми бачимо, що українці прагнуть «застрахуватися» від усіх можливих сценаріїв розвитку подій у наступному опалювальному сезоні та завчасно забезпечити себе та свої родини теплом», — зазначає Ангеліна Бурлакова.

Водночас все ще спостерігаються проблеми з поставками імпортної продукції: через напад рф жоден з українських портів не працює, що суттєво ускладнює забезпечення покупців стратегічними товарами. Однак Епіцентр працює на максимум можливостей для недопущення дефіциту обігрівачів.

Читайте також – 

Юрій Яковлєв, Епіцентр: Як виживає український e-commerce


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку