Електронний чек у Фокстрот: за рік рітейлер досяг 90% продажів з пРРО
Через рік після запровадження в Україні електронних фіскальних чеків найбільший в країні продавець електроніки – омніканальний бренд Фокстрот звітував про результати роботи з впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (пРРО).
Цей матеріал доступний російською мовою
Як повідомили RAU у прес-службі компанії, станом на листопад 2021 року рітейлер видав своїм покупцям 2,3 млн. електронних чеків, наростивши їх долю до 90% від усіх продажів – у роздрібних магазинах та офіційного інтернет-магазину бренду Foxtrot.ua.
Крім того, за цей час Фокстрот налагодив процес видачі непаперових чеків при доставці товару покупцям у п’ять міст-мільйонників (Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Харків) та ще 27-ми містах України.
У компанії підкреслюють, що послуга з видачі електронного чека формує наступні конкурентні переваги:
- швидкість обслуговування. Адже фіскальний чек автоматично надсилається в особистий кабінет покупця чи на його електронну пошту, а значить на роздрукування розрахункового документа не витрачається час;
- безпека покупки та надійність продавця. Клієнт Фокстрот гарантовано отримує підтвердження покупки з усіма реквізитами продавця для післяпродажного обслуговування – у паперовому чи електронному вигляді. Адже з 2017 року фіскальний чек обов’язковий при торгівлі складною технікою з гарантійним талоном відповідно постанови №231 Кабінету міністрів України.
- економічний зиск від впровадження пРРО. Програмні каси «не з’їдають» комерційну площу цегляного магазину, що дозволяє оптимізувати торгову площу.
У компанії називають ще одну перевагу: продавець, що працює з пРРО, та його клієнт вносять свій внесок у збереження довкілля. Адже за рік роботи з електронним чеком тільки у Фокстрот зекономили 185 км паперу в аркушах формату А4, зберігши від вирубки 3,5 тонни дерев на виготовлення цього паперу.
“Електронний чек своїми перевагами підсилює наш бренд, бо відповідає стратегічно важливому для нас тренду діджиталізації торгівлі. Ми раді першими поділитися з ринком власним досвідом оцифрування розрахункових операцій, – прокоментував рік роботи з пРРО виконавчий директор компанії Фокстрот Олексій Зозуля. – Ця новація стане must have на ринку електроніки, адже чим прозоріший та безпечніший продавець, тим більше у нього покупців, тим сильніші його позиції на ринку”.
Введення електронних чеків відбувалося поступово, що дозволило бренду та покупцям мінімізувати ризики від впровадження новації. За бажанням покупця під час розрахунку на касі продавець може надати чек у роздрукованому вигляді. Надійність вибору електронного чеку підтверджує той факт, що всі електронні чеки від Фокстрот зберігаються на фіскальному сервері податкової служби України.
Довідка. В Україні пРРО вступили в дію 1 серпня 2020 року. Восени 2019-го законодавці прийняли два нових закони від 20.09.2019 р №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та закон від 20.09.2019 р. №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг». Прийняття законів було наслідком високої тінізації на ринку електроніки, де кожен четвертий смартфон продавався як нелегальний імпорт без фіскального чеку (опитування GFK-2020 року). Саме цими законами підприємцям пропонується нова версія реєстраторів розрахункових операцій – програмний РРО, який продукує електронні чеки.
Впровадження пРРО у Фокстроті почалося 1 вересня 2020 року із сигнального проекту із електронними касами від виробника Checkbox в двох столичних магазинах. Вже за півроку новація прижилася в усіх регіонах і бренд вийшов на цифру в 1 млн електронних чеків у офлайн та онлайн торгівлі.
Читайте також –
У ТРЦ Respublika Park відкрився флагманський магазин Фокстрот (фотоогляд)