Нове життя ТРЦ Cherkasy Mall: час оновити камені (+презентація)

Нове життя ТРЦ Cherkasy Mall: час оновити камені (+презентація)

15.02.2021 04:00
  7081
rau

Як відбувається оновлення торгово-розважального центру на місці колишнього заводу Хімволокно, в чому особливість його концепції, що він запропонує жителям міста, та коли варто очікувати перезапуск об’єкта.

Цей матеріал також доступний російською мовою

У кожному місті обов’язково знайдуться промислові будівлі, кращі часи яких залишилися в минулому: колишні заводи та фабрики. Часто такі об’єкти знаходяться в центральних частинах міста, і території, на яких вони розташовані, нагадують місця бойових дій з напівзруйнованими будівлями. Світова практика радить перетворювати такі промзони в нові торгові або громадські простори. При цьому вигоди очевидні як для бізнесу, так і для міста та його жителів – поліпшується інфраструктура, економиться місцевий бюджет, а люди отримують нові об’єкти для життя та покупок. Саме так сталося у випадку з ТРЦ Cherkasy Mall, який побудований на місці колишнього заводу Хімволокно.

Історія перетворень

Після закриття заводу на його території в 2009 році були відкриті торгові центри Екватор і Караван. Однак у 2014 році ТЦ були закриті, а через рік було прийнято рішення виділити частину промзони для створення звалища твердих побутових відходів з подальшим будівництвом заводу з переробки сміття. Але після покупки ТЦ Екватор нові власники відновили об’єкт, перетворивши його на сучасний ТРЦ Cherkasy Mall. Тим самим мешканці Черкас позбулися негативного для екології міста рішення створення місця скупчення відходів. А замість цього отримали новий об’єкт інфраструктури й облагороджену територію.

Реконструкція будівлі ТРЦ Cherkasy Mall супроводжувалася роботами по зведенню до нуля негативного впливу колишньої промзони. «Головна умова для нової керуючої компанії Сommercial Property Management (СРМ) – забезпечити здоров’я та безпеку відвідувачів, – підкреслює засновник компанії, що управляє ТРЦ Cherkasy Mall Андрій Іоанно. – Щоб бути повністю впевненими в цьому, в 2020 році Черкаським обласним лабораторним центром Міністерства охорони здоров’я України були виконані відразу кілька досліджень». Всі проведені дослідження підтверджують факт відсутності забруднень як в самому торговому центрі, так і на прилеглій до нього території.

Багатообіцяючий досвід

Даний випадок став другим в Черкасах прикладом успішної реновації промзони: після ТРЦ Lubava, який розташований в приміщенні колишньої трикотажної фабрики. Реалізація цього проекту ТРЦ також здійснювалася без знесення промислового приміщення. Якщо ж говорити про Київ, в столиці прикладів створення об’єктів інфраструктури на місці колишніх заводів набагато більше. Більш того, багато ТРЦ настільки вписалися в міський ландшафт, що жителі столиці почали забувати, що на їх місці раніше були промпідприємства. Так комплекс Gorodok Gallery на Почайні – реконструйована будівля підприємства «Медтехніка». ТРЦ Kosmopolit Multimall розташований на місці старого комплексу заводу «Більшовик». Ще один приклад – бізнес-центр City Garden, який знаходиться на місці Київського заводу гумових і латексних виробів. А в даний час девелоперська компанія UDP веде будівництво ТРЦ Smart Plaza Arsenal і однойменного житлового комплексу на місці заводу, що закрився «Арсенал».

Ще більше проектів перетворень промзон можна знайти в світовій практиці. При цьому інвесторів не бентежать навіть колишні підприємства, які відносяться до так званих «брудних виробництв». Наприклад, п’ять контейнерів з авіаційним паливом в колишньому аеропорту Лонхуа в Шанхаї перетворені студією Open Architecture в парк мистецтва та культури загальною площею більше 60 000 кв. м. При цьому два резервуари стали художніми галереями – один виконаний у вигляді традиційного білого куба, а інший має оригінальне внутрішнє рішення, залишене відкритим для огляду. Інші три баки – це багатофункціональні виставкові та розважальні простори. Ще один зразок реновації закритого виробництва – культурний центр в Португалії в Порту. Там занедбану бойню Matadouro площею 20 500 кв. м перетворили на нові місця для відпочинку, серед яких художня галерея, музей, кафе і велика бібліотека.

«Всі ці приклади показують нам, що колишні промзони можна і потрібно перевтілювати в нові об’єкти, які зможуть внести свою лепту в розвиток міст і поліпшити життя їх жителів. Саме так ми вчинили в ТРЦ Cherkasy Mall», – резюмував Андрій Іоанно.

Читайте також –

Андрій Іоанно, ТРЦ Оазис: Слабкий шукає виправдання, сильний – можливості


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку