Binance Pay у Фокстрот: досвід впровадження та понад 1000 чеків за місяць

Binance Pay у Фокстрот: досвід впровадження та понад 1000 чеків за місяць

11.07.2022 08:00
  1191
rau

Рітейлер поділився досвідом роботи з цифровими активами та показав перші результати з моменту запуску технології оплати Binance Pay.

Наприкінці травня 2022 року найбільша у світі криптовалютна біржа Binance та всеукраїнська мережа Фокстрот анонсували можливість розрахунку за електроніку, побутову техніку та будь-які інші товари із використанням Binance Pay. Фокстрот став першим рітейлером електроніки та побутової техніки, хто запустив такий вид оплати в Україні при купівлі у роздрібних магазинах мережі та онлайн на foxtrot.ua.

Про win-win колаборації з Binance RAU розповів Олександр Дардалан, Product owner Фокстрот-Binance Pay.

Від ідеї – до продукту

Ідея співпраці з компанією Binance виникла у жовтні 2021 року на конференції Binance Kyiv MeetUp. На той момент ми взагалі не мали уявлення, який функціонал біржа надає українському ринку криптоактивів – починаючи з локалізації сервісів українською мовою і закінчуючи підтримкою 24/7 для користувачів з України.

Спочатку розглядали можливість використовувати NFT-технологію не лише, як якусь «модну фічу», а знайти їй реальне застосування в роздробі. Наприклад, побудувати на її основі програму лояльності з урахуванням того, що NFT – унікальні і за ними легко ідентифікувати користувача або клієнта.

Надалі, в результаті обговорення з командою Binance, ідея трансформувалася у більш «практичну»: реалізувати такий спосіб оплати, який лежав би в рамках чинного законодавства та залучав би нову цільову аудиторію для мережі Фокстрот – користувачів цифрових активів. Ним став Binance Pay – безконтактна, безмежна та безпечна технологія оплати криптовалютою, розроблена Binance.

Основна затримка в запуску була в очікуванні ухвалення відповідної законодавчої бази в Україні. Та нарешті в лютому 2022 року парламент ухвалив зміни президента України до Закону «Про віртуальні активи», і це відкрило шлях для початку підготовки колаборації Фокстрот-Binance.

Свої коригування у дедлайни також внесла війна. Це з операційної точки зору. Якщо ж говорити зі сторони користувача, то саме під час війни з’явився запит від покупців на можливість оплати криптою. Адже чимало українських благодійних фондів уже приймають донати в криптовалюті, що спричинило попит на покупку із можливістю розраховуватись віртуальними грошима.

Перші клієнти та перші покупки

З моменту запуску розрахунком через Binance Pay скористалися більше тисячі покупців, і їх кількість постійно зростає. Середній чек у таких покупках близький до середнього «звичайного» компанії, що говорить про те, що нова аудиторія купує у мережі Фокстрот звичні для себе товари: гаджети для зв’язку та аксесуари до них, дрібну побутову техніку, телевізори тощо. При чому, близько 15% покупок були оплачені в офлайн-магазинах. А один із найдорожчих товарів, оплачений через Binance Pay, це iPhone 13 на 256Gb.

Також за цей час ми допрацювали фінальну, і певне, одну з найскладніших опцій в юридичній та практичній площині: оплату доставки партнерськими службами доставки, що вже успішно реалізована. І в подальшому маємо великі плани на розвиток цього проекту.

Ефект win-win та перспективи

У рамках цифрової трансформації проект з біржею Binance є закономірним наступним кроком у стратегії розвитку Фокстрот та в залученні нової для себе аудиторії. Переконані, що партнери таким чином також отримали можливість вийти в офлайн, і те, що вони обрали компанію, що стояла у витоків українського рітейлу ПТіЕ, цілком логічно.

Подібна практика широко поширена в інших країнах, наприклад, у Європі, але в Україні можливість сплатити за техніку таким способом надається користувачам криптобірж вперше.

Якщо говорити про перспективу цього методу, то тут хотілося б зазначити, що приблизно 12% населення нашої країни володіє криптоактивами. І їх кількість продовжує зростати. Тому з точки зору зручності, як ще один показник Service level, можливість оплати «не виходячи» з додатку Binance робить такі покупки ще зручнішими.

«Український бізнес завжди був дуже прогресивним у впровадженні нових технологій. Ми раді, що вже понад тисяча користувачів змогли скористатися унікальною можливістю оплати товарів у криптовалюті. Цей проект покликаний підтримати економіку країни і став ще одним доказом прийняття криптовалют як найпростішого та найзручнішого платіжного методу та способу заощадження грошей»,  – підсумував Кирило Хом’яков, генеральний менеджер Binance в Україні.

Читайте також –

Новини магазинів техніки: нові відкриття від Фокстрот, відновлені торгові точки Алло, програма Trade-in від MOYO


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку