Arricano Real Estate PLC заявляє про спробу рейдерства своїх активів в Україні

Arricano Real Estate PLC заявляє про спробу рейдерства своїх активів в Україні

01.04.2024 02:14
  672
rau

Протягом 2023-24 років активи компанії Arricano Real Estate PLC (Кіпр) в Україні знаходяться під системним тиском з боку силових структур.

Весь цей час Arricano намагалося відстояти свої активи, бізнес та репутацію у правовому полі, використовуючи усі наявні правові інструменти. Компанія свідомо уникала публічної комунікації щодо цього, розуміючи, що будь-яка публічна заява європейського інвестора про зловживання чи ознаки корупції в силових структурах може вплинути на ставлення до України з боку західних партнерів та їхню допомогу, таку необхідну у воєнний час.

Увесь цей час Arricano вірила, що Україна, яка прагне стати членом ЄС, є правовою державою та вірила, що до позиції про те, що справа повинна розслідуватися цивілізовано, дослухаються. Проте, ситуація заходить настільки далеко за межі правового поля та адекватності, що компанія змушена публічно заявити – активи Arricano Real Estate PLC в Україні намагаються забрати силовим шляхом із використанням впливу на правоохоронні та судові органи.

Arricano дізналася про існування кримінального провадження та, згодом, про арешт усіх ТРК, у вересні-жовтні 2023 року. Ознайомитися з деталями справи змогли тільки у листопаді. З цього моменту команда юристів системно працює над тим, щоб відстояти правову позицію та ділову репутацію компанії, не допустити зупинку бізнесу та уникнути публічного скандалу щодо справи.

Ключовим припущенням сторони обвинувачення (Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області та Київська обласна прокуратура) для накладення арештів є нібито перерахування прибутку від діяльності чотирьох торговельно-розважальних центрів (ТРЦ) в Україні до держави-агресора. Сторона обвинувачення не надає жодного документа на підтвердження цього звинувачення. Аrrісаnо повністю заперечила це звинувачення і надала відповідні докази, які підтверджують, що в період з 24.02.2022 по 16.10.2023 (що є періодом, який досліджується у кримінальному провадженні) у компаній  групи Аrrісаnо в Україні апріорі були відсутні будь-які перерахування грошових коштів за кордон.

Ключовим моментом, коли стало зрозуміло, що метою дій силовиків є знищення або відібрання бізнесу, а не розслідування справи, стало: по-перше, подання клопотань про блокування рахунків усіх компаній Arricano в Україні; по-друге, безпідставне намагання передати усі ключові активи Arricano в Україні в управління третім особам через АРМА.

Задля ясності, блокування рахунків призводить до повної та безальтернативної зупинки бізнесу, а передання в управління дозволяє, щоб доходи від ТРЦ протягом усього часу розслідування (яке може тривати роками і у більшості справ не закінчується нічим) отримували треті особи, які не вклали в побудову та розвиток об’єктів жодної копійки.

Усі клопотання обґрунтовані все тим же безпідставним звинуваченням про перерахування прибутку від діяльності чотирьох ТРЦ в Україні до держави-агресора, яке не підтверджено жодним доказом. Проте, це не зупинило ні сторону обвинувачення, ні суд, і наразі по двом з чотирьох ТРЦ – City Mall у Запоріжжі й Сонячна Галерея у Кривому Розі – винесено рішення про передання в управління. Це протизаконні дії, що прямо суперечать не лише законодавству, а й здоровому глузду. Arricano буде і далі оскаржувати такі незаконні рішення усіма можливими правовими засобами, як в Україні, так і на міждержавному рівні.

Правоохоронні органи безумовно уповноважені здійснювати розслідування будь-яких фактів, які, на їхнє переконання, можуть містити ознаки кримінальних правопорушень. Проте, такі дії не мають вчинятися всупереч положенням Конституції та законів і не мають призводити до фактичного зупинення та відібрання бізнесу на початковій стадії розслідування.

Є декілька дуже простих питань, які дозволяють зрозуміти, що справжньою метою є не справедливе розслідування справи, а знищення бізнесу та привласнення активів:

  • Уже накладені на ТРЦ арешти роблять неможливим їхній продаж, тобто повністю забезпечують збереження майна у разі, якщо справа буде доведена до обвинувального вироку. За таких умов, для чого, на такому ранньому етапі терміново необхідні арешти всіх рахунків та передача ТРЦ в управління?
  • Ключовим припущенням сторони обвинувачення для накладення арештів є нібито перерахування прибутку від діяльності ТРЦ до держави-агресора. Чому в такому разі не є достатньою, до прикладу, заборона здійснення перерахувань за кордон (яких і так не існує)?
  • У разі не передання справи до суду та/або винесення виправдувального вироку, з яких джерел власнику, іпотекодержателю та орендарям буде відшкодована шкода, завдана арештами рахунків і переданням в управління? Шкода буде відшкодовуватися за рахунок державного бюджету України, а не тих осіб, які будуть цими об’єктами тимчасово “управляти”.

За всі роки роботи на ринку України Arricano інвестувала понад $600 млн в українську економіку і продовжує інвестувати. Наразі намагання заблокувати наші рахунки та передати ключові активи в управління третім особам через АРМА спричинить зупинку бізнесу та інвестиції у відновлення нашого торговельного центра у Кривому Розі, який був пошкоджений ракетною атакою ворога на початку цього року, а також інвестиції у будівництво ще одного торговельного об’єкта у Києві на Лук’янівці та покращення діючих торгово-розважальних центрів Arricano у Києві та Запоріжжі.

Компанія впевнена, що дії силових структур і намагання передати активи до АРМА – незаконні та непропорційні. Такі дії очевидно шкодять інвестиційному клімату в Україні, адже жодна іноземна компанія не буде інвестувати у країну, де маніпулюють законодавством та фактами, щоб забирати бізнес.

Наразі Arricano продовжує оскарження незаконних дій та рішень у судах, звернулася зі скаргами до всіх уповноважених інституцій в Україні. У разі блокування бізнесу компанія Arricano буде використовувати всі наявні інструменти щодо міжнародного захисту інвестицій та відшкодування завданої шкоди.

Девелопер ще раз наголошує, що єдиною причиною цієї публічної комунікації є дії правоохоронних органів України. Компанія всіма доступними способами намагалася достукатися до органів влади України, щоб перевести справу у цивілізоване русло та уникнути публічної комунікації на цю тему. 

Маргус Курм, директор Arricano Real Estate PLC (Кіпр)

До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Блиск поп-культури у кристалах Swarovski: як перша креативна директорка компанії змінює стратегію бренду

Блиск поп-культури у кристалах Swarovski: як перша креативна директорка компанії змінює стратегію бренду

Перша в історії креативна директорка компанії Swarovski Джованна Енгельберт працює над тим, щоб бренд став привабливим для...
time icon  
  148
Усі новини ринку