Оптом і в роздріб: топ-20 роботодавців в рітейлі

Оптом і в роздріб: топ-20 роботодавців в рітейлі

18.10.2018 08:15
  1501
Іван Зайцев

Журнал Державної фіскальної служби «Вісник. Офіційно про податки» представив список топ-200 роботодавців України. Десяту частину рейтингу зайняли рітейлери, а АТБ став найбільшим недержавним роботодавцем.

У черговому рейтингу «Топ-200 роботодавців України», складеному офіційним виданням ГФС «Вісник. Рейтинги», широко представлені всі ключові галузі економіки країни. Як і у випадку з топом платників податків, значну частину списку займають підприємства важкої промисловості, енергетики, видобувні і транспортні компанії. Але при цьому важливість рітейлу для розвитку України підкреслює той факт, що рівно десяту частину топ-200 займають компанії, прямо або побічно пов’язані з сектором роздрібної торгівлі.

Більше того: саме рітейлер став найбільшим в країні недержавним роботодавцем. Перші два рядки рейтингу посіли держкомпанії-Укрзалізниця та Укрпошта, – а на третьому рядку, першому серед приватних структур, розташувалася найбільша торговельна мережа України. Згідно з даними ГФС, в її штаті налічується майже 52 000 співробітників, і враховуючи темпи зростання мережі, можна очікувати подальшого збільшення числа працівників.

Як у переважній більшості інших рейтингів, відразу за АТБ розташувався одвічний конкурент дніпровської мережі Сільпо-Фуд, що входить в Fozzy Group Володимира Костельмана. Причому в топ-20 роботодавців в рітейлі присутні відразу три компанії холдингу: крім Сільпо представлені Фора і Експансія (Fozzy Cash&Carry). Втім, навіть сумарно група навряд чи зможе зрівнятися з АТБ за кількістю працівників, хоча точних даних про штат компаній ДФС не наводить, обмежившись досить розмитим діапазоном.

В цілому, в рейтингу присутні всі лідери рітейлу України. Сегмент продуктів харчування представляють, крім АТБ і Сільпо, Varus, Novus, Metro, група Євротек, Ашан, Рукавичка. Автозаправні комплекси – дві найбільші приватні мережі АЗС WOG і ОККО. Товари для краси і догляду – лідери ринку drogerie EVA і Watsons. Магазини побутової техніки та електроніки – відразу три оператора: Фокстрот, Eldorado і Comfy. Сегмент DIY – мережі Епіцентр і Нова Лінія, що належать Олександру і Галині Герега.

Само собою, в топ-200 увійшов і найбільший приватних поштовий оператор України, без якого неможливо уявити собі успішний розвиток сфери електронної комерції країни – Нова пошта. Згідно з інформацією ДФС, штат компанії налічує майже 30 000 осіб. Також до рейтингу потрапив і один представник ресторанного ринку – Mcdonald’s Ukraine, але в наш міні-список на цей раз ми вирішили його не включати.

Читайте також – 

Топ-5 платників податків серед рітейлерів: АТБ, Епіцентр, Сільпо, Metro і Ашан


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку