Земля стала світом маркетплейсов, або Тренд №1
Як гіганти електронної комерції і не тільки збільшили прибуток після переходу на модель маркетплейса.
Коли продажі неухильно переміщаються на онлайн-майданчики, рітейлерам необхідно розробити стратегію, щоб брати участь або конкурувати в цій новій парадигмі – каже Мішель Грант, керівниця відділу досліджень рітейлу Euromonitor International, перевів Evo.business
Згідно зі звітом Euromonitor, в 2017 році 40% всіх продажів в електронній торгівлі пройшли через маркетплейси – в порівнянні з 23% в 2013-му. При цьому перетворення Amazon в маркетплейс забезпечило 87% цього зростання.
За п’ять років американський онлайн-майданчик став другим в світі за вартістю компанії з капіталізацією $800 млрд. А до осені 2018 року Amazon, на думку Reuters, обжене Apple – і стане найдорожчою компанією світу з трильйонної вартістю.
Це не означає, що всюдисущий Amazon – вже непереборна сила. Зворотне доведено перетворенням в маркетплейс порталу мережі Walmart – це відбулося всього лише в 2016 році: спочатку органічно, а потім з придбанням Jet.com. Але ось результат – річний GMV Walmart за один тільки 2017 рік зріс в 2,2 рази; він увірвався в топ-п’ять маркетплейсів США.
Модель маркетплейса з шаблонами для швидкого створення інтернет-магазинів, численними зручними «фішками» і потужним сервісом для їх роботи буде рости безперервно.
Нескінченний асортимент, а також зниження цін через мінімалізацію витрат продавця на розробку, підтримку і просування сайту – все це добре “резонує” із споживачами.
Ще один важливий фактор 2017-20 років: провідні бренди і найбільші рітейлери теж почали дублювати свою онлайн-присутність і на маркетплейсах, роблячи їх ще кращими для покупця.
В результаті на даний момент для роздрібного продавця важливо лише визначитися, яка стратегія для нього найперспективніша:
- Працювати на існуючих маркетплейсах (краще – на кількох, на багатьох);
- Додати функцію маркетплейса на свій власний сайт;
- Зробити і перше, і друге (якщо у вас добре відомий, успішний сайт).
А для роздрібних торговців, які вирішать не використовувати модель онлайн-маркетплейсу, залишиться одна основна ніша: ексклюзивність товару, бренду, споживчого досвіду при вкрай агресивному просуванні (можливо, навіть із забороною перепродажів даних товарів на маркетплейсах і де-небудь ще онлайн). Це буде тактика ізоляції, яка включить в себе наявність ексклюзивних продуктів і портфеля сильних приватних брендів.
Джерело: EVO.business
Читайте також –