Головна > Новини > Новини компаній > Комуністичний бізнес: влада Китаю почала розслідування проти Alibaba Group
Комуністичний бізнес: влада Китаю почала розслідування проти Alibaba Group

Комуністичний бізнес: влада Китаю почала розслідування проти Alibaba Group

За інформацією Wall Street Journal, голова КНР Сі Цзіньпін особисто доручив держрегуляторам розібратися з ризиками, які можуть нести компанії Джека Ма і зупинити первинне публічне розміщення акцій Ant Group.

Цей матеріал доступний російською мовою

Як пише Wall Street Journal, 24 грудня китайська Держадміністрація з ринкового регулювання оголосила про початок антимонопольного розслідування щодо Alibaba Group Holding Ltd. Про це повідомляє видання НВ.

Антимонопольний регулятор заявив, що причиною розслідування проти Alibaba стали підозри в здійсненні тиску на підприємців, що продають товари на її маркетплейсах. На думку чиновників, Alibaba міг примушувати торговців до відмови від роботи на платформах конкурентів. Як відзначає WSJ, це давня суперечка в китайській індустрії онлайн-торгівлі, де платформи Alibaba (Taobao і Tmall) конкурують з JD.com і Pinduoduo.

Одночасно центробанк Китаю та інші фінансові регулятори випустили спільну заяву про майбутню зустріч з представниками фінансового гіганта Ant Group (входить в імперію Джека Ма) з метою переконати компанію дотримуватися фінансових норм та інших вимог. Це найбільша в Китаї компанія сфери фінансових технологій і оператор платіжного сервісу Alipay.

Нагадаємо, раніше планувалося IPO компанії Ant Group на біржах в Шанхаї і Гонконзі, за рахунок чого Ant хотіла залучити $34,4 млрд. Однак, за інформацією WSJ, голова КНР Сі Цзіньпін особисто доручив регулюючим органам зупинити первинне публічне розміщення акцій Ant Group.

Формально Китай демонструє рішучість приборкати техногігантів, які занадто швидко розвиваються і нерозважливо використовують свій вплив. Але є версія, що Джек Ма просто розлютив чиновників своїм виступом на фінансовому форумі в Шанхаї 24 жовтня.

Його критика державного контролю фінансових ризиків зводилася до того, що регулятори «зосередилися тільки на ризиках і випустили з уваги розвиток». Він також звинуватив великі китайські банки в «ломбардному мисленні», яке «зашкодило багатьом підприємцям». Цей виступ став дуже популярним в китайських соціальних мережах як символ сміливої критики держави.

За інформацією WSJ, на початку листопада Джек Ма намагався налагодити відносини з Пекіном і навіть був готовий віддати владі частину Ant Group, але це не допомогло: IPO компанії було зупинено.

Джерело: НВ

Читайте також

День холостяка: продажі на Alibaba виросли в два рази

Про автора