Володарі техно-рітейлу: кому належать топ-10 найбільших мереж магазинів техніки та електроніки України

Володарі техно-рітейлу: кому належать топ-10 найбільших мереж магазинів техніки та електроніки України

20.01.2021 08:30
  16336
Микола Маранчак

Аналітика українського рітейлу сегмента техніки та гаджетів: які компанії розвивають найбільші мережі магазинів побутової техніки та електроніки в Україні, та хто їх власник.

Цей текст доступний також російською мовою

RAU представляє дані про компанії, власників та кількість магазинів на 1 січня 2021 року. Зібрана ​​в матеріалі інформація була отримана від прес-служб, з офіційних сайтів компаній та інших відкритих джерел. В огляді не представлені компанії, що належать до українських операторів телекомунікацій. Якщо інформація про вашу компанію не була включена в огляд, або в описі була припущена помилка – надсилайте коригування на електронну пошту редакції news@rau.ua.

АЛЛО

  • Загальна кількість магазинів в Україні: 249

Найбільшою мережею магазинів побутової техніки та електроніки України керує однойменна група компаній, заснована в 1998 році в Дніпрі. Починала компанія працювати з торгових точок площею близько 30 кв. м, перші дві з яких працювали під вивіскою “Дім”. Сьогодні мережа розвивається в оновленому форматі АЛЛО МАХ. На кінець 2020 року група об’єднувала 249 магазинів під брендом АЛЛО в 142-х містах України, 31 монобрендовий магазин Mi Store, а також 52 торгових об’єкти операторів стільникового зв’язку (Vodafone, Lifecell, Kyivstar). Володіють мережею Дмитро Деревицький і Максим Раскін.

Робота мережі АЛЛО під час локдауну: що важливо знати

Фокстрот

  • Загальна кількість магазинів в Україні: 162

Омніканальний рітейлер Фокстрот входить до складу однойменної групи компаній. Перший магазин мережі був відкритий в Харкові в 1994 році, у столиці Фокстрот з’явився у 1997-му. 2020 рік омніканальний рітейлер закінчив з 162-ма торговими об’єктами, представленими в 90-та містах України. Холдинг також займається розвитком годинникової мережі Секунда, мережі магазинів аудіо- та відеотехніки Техношара, ТРЦ DEPO’t Center. Власники компанії – Валерій Маковецький і Геннадій Виходцев.

Eldorado

  • Загальна кількість магазинів в Україні: 120

Перший магазин Eldorado в Україна був відкритий у 1999 році на центральній вулиці столиці – Хрещатику, російським підприємцем Ігорем Яковлевим і українським бізнесменом Віктором Пінчуком. У 2008 році Eldorado відділився від іноземного співзасновника і став на 100% українською компанією, яка протягом 2009-11 років поглинає мережі Домотехніка, АБВ і МегаМакс. В 2013 році компанія Технополіс, яка належала Віктору Поліщуку, поглинула мережу побутової техніки Eldorado. Новий власник вирішив відмовитися від бренду Технополіс і залишив у об’єднаної мережі лише бренд Eldorado. На кінець 2020 року мережа налічувала 120 магазинів ​​в 57-ми містах України. 

Comfy

  • Загальна кількість магазинів в Україні: 83

Історія омніканальної мережі магазинів побутової техніки та гаджетів Comfy починається з 2005 року з відкриття магазину в місті Кривий Ріг, Дніпропетровська область. У 2007-му Comfy об’єдналася з мережею «Побуттехніка» Світлани Гуцул. Перший торговельний об’єкт рітейлера в столиці відкрився у 2009 році. На кінець 2020-го компанія об’єднувала 85 магазинів в 51-му місті України. Засновник і власник – Станіслав Роніс.

Цитрус

  • Загальна кількість магазинів в Україні: 62

Національна мережа магазинів гаджетів та електроніки Цитрус бере свій початок у 2000 році. Незважаючи на те, що компанія має два співзасновники – Дмитро Зінченко і Григорій Топал, – у мережі магазинів досить складна структура управління. У різний час за торговельною маркою стояла чимала кількість юросіб, серед діючих на даний момент є ТОВ “ЗТ-ІНВЕСТ”. За даними держреєстрів, співзасновники мережі магазинів володіють неї 50% на 50%. Станом на грудень 2020 року мережа Цитрус в Україні налічувала 62 магазини та 11 сервісних центрів. Крім того, рітейлер розвиває пункти прокату електротранспорту, а також освітні простори ЦеХАБ і Цитрус Академія у флагманських магазинах мережі.

Співзасновник мережі Цитрус заявив про спробу рейдерського захоплення – ЗМІ

MOYO

  • Загальна кількість магазинів в Україні: 36

Національною мережею магазинів техніки та електроніки MOYO управляє ТОВ “НРП”, засноване у 2009 році в Києві. Того ж року в столичному торгово-розважальному центрі Aladdin відкрився перший магазин мережі. В минулому році MOYO поповнило шість нових торгових точок. Таким чином, станом на кінець року, торговельна мережа рітейлера в Україні об’єднувала 36 магазинів. Власниками компанії є Андрій Дегода, Сергій Артюх та Леонід Стольников, яким також належить Altbank.

Що дарували українці на зимові свята – інфографіка від MOYO 

ТТТ (Територія твоєї техніки)

  • Загальна кількість магазинів в Україні: 27

Компанія створена в 2000 році, а з 2007-го почала розвиток однойменної роздрібної мережі. Власником TTT числиться ТОВ “СВП ПЛЮС”, засновником якого, згідно з даними Youcontrol, виступає Тетяна Пивоваренко. На кінець 2020 року рітейлер розвивав 27 магазинів під брендом TTT, а також кілька десятків магазинів за франшизою під брендами Vodafone, Lifecell, Київстар та Samsung.

ЖЖУК

  • Загальна кількість магазинів в Україні: понад 650

Дрібноформатний рітейлер гаджетів ЖЖУК працює на ринку України з 2011 року, коли у Львові було відкрито перший магазин. Засновником мережі виступає ТОВ “МОБІЖУК”, власником якої числиться донецький бізнесмен Ігор Андреєв. З 2016 року компанія вийшла також на польський ринок, де працює під брендом ZZUK. Наразі мережа нараховує більше 650 магазинів у 23-х областях України та кількох містах Польщі.

Комп’ютерний Всесвіт

  • Загальна кількість магазинів в Україні: 78

Історія мережі спеціалізованих магазинів Комп’ютерний Всесвіт починається з 2002 року, коли у Львові було відкрито перший магазин. На кінець року компанія об’єднувала 78 магазинів в 16 областях України. За даними RAU, власником компанії є непублічний львівський бізнесмен.

Rozetka

  • Загальна кількість магазинів в Україні: 75

З одного боку Rozetka лише умовно можна назвати рітейлером електроніки, з іншого –  український онлайн-гігант є найбільшим продавцем товарів в сегменті техніки та електроніки. Компанія була заснована в 2005 році Іриною та Владиславом Чечоткіними. Rozetka стала першим класичним онлайн-рітейлером, який відкрив офлайн-супермаркет – в Києві біля метро Почайна площею 4000 кв. м. На кінець 2020 року офлайнова мережа Rozetka налічувала 75 магазинів і точок видачі у 25-ти містах України. З них п’ять магазинів-флагманів відкриті в чотирьох містах-мільйонниках: два працюють у Києві, а в Дніпрі, Харкові та Одесі – по одному.

Бонус. Епіцентр – центри техніки ЦЕ ТЕ

  • Загальна кількість магазинів в Україні: 75 у торгівельних центрах Епіцентр, 28 з яких працюють під брендом ЦЕ ТЕ

Перші центри техніки ЦЕ ТЕ було відкрито в форматі shop-in-shop в торгівельних центрах Епіцентр. Інноваційний формат магазинів побутової техніки став одним з нових рітейл-проектів будівельного гіганта, який, в тому числі, почав виводити їх за межі своїх об’єктів. В планах компанії – запустити масштабну експансію ЦЕ ТЕ за межами торгівельних центрів Епіцентр. Власники – Олександр і Галина Гереги.

Читайте також

Хто одягає Україну: кому належать найбільші fashion-мережі


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку