Головна > Новини > Звіти > Аналітика ОLX: які товари найчастіше купують українці та куди відправляють
Аналітика ОLX: які товари найчастіше купують українці та куди відправляють

Аналітика ОLX: які товари найчастіше купують українці та куди відправляють

За два роки існування послуги OLX Доставка користувачі здійснили 3,4 млн відправок. Найчастіше пересилають електроніку, одяг та товари для краси.

Цей матеріал доступний російською мовою

Аналітики OLX з’ясували, наскільки далеко та які товари “подорожують” Україною, та склали топ-50 угод з найдовшим кілометражем за останній рік. У першій трійці- техніка для кухні та комп’ютери з Ужгорода (Закарпатська обл.) до Біловодська (Луганська обл.) – товари проїхали 1263 км.

На 4 км менше проїхали комп’ютери з Ужгорода до Марківки (Луганська обл.) – 1259 км. У неблизький шлях через усю країну довжиною в 1254 км також відправили товари для дому зі Станиці Луганської (Луганська обл.) до Ужгорода.

Найчастіше користувачі пересилали з одного кінця країни в інший комп’ютери та комплектуючі – 28% найдовших доставок.

Ужгород став населеним пунктом №1, звідки та куди здійснювали найдовші за відстанню доставки – з або в обласний центр товари відправляли у 7 з 10 випадків.

Що відправляють

За 2019 рік користувачі оформили більш ніж 1,1 млн доставок із середньою відстанню 381 км. При цьому щодня здійснювалось в середньому 4050 угод, 122 250 – щомісяця. Середній чек склав 1000 грн.

Найчастіше українці пересилали електроніку – 42%, або 460 000 відправок, удвічі рідше – одяг та товари для краси (234 000).

Товари для дітей відправлялися в дорогу в 14% випадків (150 600 разів), а продукція для дому та саду – у 8% (83 000). Вмістом кожної десятої посилки стали товари для хоббі, відпочинку та спорту (107 300).

Запчастини для транспорту “подорожували” у 5% випадків. При цьому найбільший чек саме в цій категорії – 5700 грн.

Електроніка виявилась майже в 4 рази дешевшою – 1500 грн, “хоббі” обходилось у 900 грн. Найменше витрачали батьки маленьких українців – середній чек на дитячі товари склав 600 грн.

Що стосується популярних днів для відправок, українці найчастіше оформляють посилки на початку тижня – з понеділка по середу. Займатися цим на вихідних – не найулюбленіше заняття наших співгромадян, на суботу та неділю припадає по 11% відправок.

Довідка. OLX — один з найбільших онлайн-бізнесів в Україні. База ресурсу налічує понад 13 млн оголошень і щомісяця поповнюється більш ніж на 4 млн нових пропозицій. За даними Gemius cервіс є найбільш відвідуваним в країні після Google, Youtube і Facebook. Кожен другий український онлайн-користувач заходить на OLX мінімум раз на місяць.

Читайте також –

Шахраї онлайн: нові способи обдурити споживача – дослідження Forter

Про автора