Новини DIY: Епіцентр, Агромат, JYSK, Лео Кераміка, Mebelok та інші
Новий Агромат у Києві, відбудова зруйнованих магазинів та мобільні центри видачі замовлень Епіцентр, відновлення роботи JYSK і Лео Кераміка у Бучі та інші новини рітейлерів, які продають товари для дому та затишку.
Новий Агромат у Києві
Національна мережа магазинів плитки та сантехніки Агромат відкрила перший новий під час війни магазин. Відкриття відбулося 31 травня у Києві за адресою просп. Героїв Сталінграда 8 А. Тут представлений великий асортимент керамічної плитки, сантехніки, меблі й аксесуари для ванної кімнати, дзеркала, підлогове покриття та супутні матеріали для ремонту від світових та українських брендів.
Більшість продукції в торговому просторі презентована у вигляді готових рішень для ванної кімнати, оформлених професійними дизайнерами за останніми інтер’єрними тенденціями. Їхня мета — допомогти покупцю знайти саме свій дизайн та насолодитися процесом шопінгу. Всього наразі в мережі відновили роботу 11 магазинів.
Епіцентр заявив про відбудову зруйнованих торгових центрів
У перші місяці повномасштабної війни в Україні російськими окупантами було знищено три торговельні центри Епіцентр — у Чернігові, Маріуполі та Бучі — загальною площею 59 157 кв. м. Ще два торгових центри – в Києві та у Харкові – зазнали ушкоджень. «Мережа торгових центрів Епіцентр обрала для себе курс економічного фронту країни. Ми обов’язково відбудуємо всі зруйновані торгові центри. А як символ національного відродження і пам’яті про захисників, висадимо алею червоної калини в Бучі”, — заявили у компанії.
У компанії зазначили, що хоча торгівельний центр у Бучі зруйнований, але компанія знайшла можливість забезпечення місцевих жителів необхідними товарами. Епіцентр запустив мобільні центри видачі замовлень, що дозволить покупцям робити покупки на сайті epicentrk.ua та отримувати їх у своєму місті.
Товарообіг Епіцентру в квітні
Товарообіг Епіцентру у квітні виріс на 18%, але по відношенню до 2021-го впав майже на чверть. “На жаль, в Україні може виникнути дефіцит деяких будівельних матеріалів, що пов’язано зі знищенням або захопленням окремих виробництв всередині країни та порушенням звичних ланцюжків поставок. Наприклад, вже зараз відчувається дефіцит утеплювача, який імпортувався, та гіпсокартону, виробництво якого було зосереджено в Донецькій області”, – розповів керівник будівельного напрямку компанії Сергій Будніков.
Щоб уникнути можливого дефіциту, в мережі Епіцентр вже зараз шукають можливості для диверсифікації поставок необхідних товарів та матеріалів з Європи. В тому числі з Польщі, Угорщини, Нідерландів, Туреччини та інших країн.
JYSK відновив роботу магазину в Бучі
З 1 червня JYSK повернувся в Бучу. Подію відвідав посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен. «Бій з агресором ведеться не лише мужніми українськими воїнами на полі бою. Не менш важливими є ваші зусилля у відбудові та поверненні до нормального життя у вашій місцевій громаді. Я хочу висловити щиру вдячність і щиру подяку команді JYSK, яка зробила це можливим», – сказав посол.
Магазин JYSK в Retail Park Bucha попередньо було відкрито 16 грудня 2021 року у новому форматі 3.0. Під час окупації магазин було повністю розграбовано, винесено товар, пошкоджено техніку та обладнання. Загальні втрати лише магазину в Бучі склали майже 8 млн грн. Завдяки зусиллям команди магазину він відновлений на 100% та відповідає всім внутрішнім концептам за дизайном, асортиментом тощо.
Лео Кераміка відновила роботу у Бучі
1 червня мережа магазинів оздоблювальних матеріалів для ремонту Лео Кераміка повернулася у Бучу. Рітейлер відновив роботу на вул. Нове Шосе, 62 в Retail Park Bucha. “Ми все відчистили та відремонтували, оновили виставку товарів та будемо раді вас бачити”, – говориться в повідомленні мережі.
В асортименті представлені керамічна плитка, сантехніка, двері, ламінат, паркетна дошка, шпалери та освітлення. Магазин Лео Кераміка працює з понеділка по суботу з 09:00 до 18:00, в неділю – з 10:00 до 17:00. Всього в мережі вже відновлено роботу 32 торговельних точок.
Литовський інтернет-магазин меблів Furniture1 вклав $300 000 в український проект Mebelok
У травні 2022 року сторони нарешті дійшли згоди про інвестиції. Furniture1.eu не буде активно втручатися в операційну діяльність магазину, доручивши її українській команді під керівництвом Святослава Амеліна. Як повідомляється на сайті InVenture, CEO литовського e-commerce у сфері меблів Furniture1.eu Піус Макаревичус інвестував до $300 000 в український аналог, проект Mebelok. За його словами, переговори з Mebelok компанія Furniture1 розпочала ще п’ять років тому.
До початку повномасштабної війни у Mebelok було вісім магазинів: у Києві, Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі. Наразі працюють магазини у Львові, Дніпрі, частково у Києві та Одесі. У Харкові магазин повністю зачинено. Близько 50% постачальників відновили співпрацю.
IKEA інвестує 3 млрд євро у створення в магазинах складів для виконання онлайн-замовлень
Третина цих витрат буде здійснена в Лондоні, який все частіше розглядають як тестовий майданчик для нових форматів магазинів і логістичних операцій у всьому світі для IKEA. Про це повідомляє Retail Gazette, відзначаючи, що IKEA планує інвестувати в створення міні-центрів дистрибуції у своїх великих заміських магазинах для виконання онлайн-замовлень. Гігант з торгівлі товарами для дому IKEA витратить 3 млрд євро (2,6 млрд фунтів стерлінгів) на свої магазини, причому велика частина інвестицій буде спрямована на перетворення частини закордонних магазинів у центри розповсюдження товарів електронної комерції. В компанії хочуть надолужити відставання у забезпеченні back-end, зрозумівши, що включення магазинів в ланцюжок доставки “останньої милі” та фулфілменту – це технологія win-win. IKEA також прагне скоротити витрати та час доставки, виконуючи онлайн-замовлення зі складських відділів магазинів поблизу великих міст, а не з центральних розподільних центрів.
Читайте також