Новий рекорд: обсяг продажів Rozetka у 2023 році перевищить довоєнні показники

Новий рекорд: обсяг продажів Rozetka у 2023 році перевищить довоєнні показники

06.10.2023 04:00
  1461
Дарія Осіїк

Український онлайн-рітейлер Rozetka повідомив, що обсяг його продажів у 2023 році перевищить показники довоєнного 2021 року у валюті.

“Якщо подивитися, що відбулося з Rozetka за час після повномасштабного вторгнення, перед вторгненням у нас було 270 магазинів, працювало близько восьми тисяч осіб. Сьогодні у нас 402 магазини, працюють 5625 осіб, і обсяг бізнесу у валюті за цей рік, згідно з попередніми розрахунками, перевищить обсяг 2021 року”, – заявив співзасновник Rozetka Владислав Чечоткін на зустрічі представників влади та бізнесу, організованій медіахолдингом NV “Діалоги про стійкість“. За час повномасштабного вторгнення Rozetka втратила 26 магазинів.

У в перший місяць після повномасштабного вторгнення рітейлер пережив глибоку кризу. “На 23 березня наш товарообіг був 22 або 23 млн грн при тому, що в січні він сягав 4 млрд грн. За останній тиждень березня ситуація покращилася за рахунок часткового відновлення операцій. Було вже 35 млн грн. За останній тиждень березня ми зробили стільки, скільки до цього – за три тижні. Але все одно це 1% від товарообігу, який був раніше. Зрозуміло, що бізнес в’їхав у стіну на повній швидкості”, – сказав Чечоткін. За його словами, 1 березня компанія повідомила своїм співробітникам, що їм нічим виплачувати заробітну плату. Її склади були заблоковані внаслідок бойових дій.

“У той період на 450 млн грн ми роздали товарів, частково за них нам потім повернули гроші. Сумлінні військові волонтери, коли з’явилося фінансування їхньої діяльності, повернули частину коштів за ці товари”, – сказав Чечоткін.

Відновлення розпочалося у квітні з відновленням руху автотранспорту. Ще більше позиції компанії зміцнилися після того, як наприкінці квітня почала працювати Нова пошта, розповів бізнесмен.

Раніше повідомлялося, що Rozetka у п’ятницю відкрила три нові точки видачі товарів, збільшивши їх кількість до 402 точок у 118 містах України. Кількість власних точок Rozetka зросла до 290, франчайзингових – до 112. Загалом за час повномасштабної війни компанія відкрила 156 точок видачі замовлень. За словами Чечоткіна, до кінця року планується збільшити кількість точок видачі замовлень Rozetka до 500.

Довідка. Онлайн-магазин електроніки та побутової техніки Rozetka заснували у 2005 році в Києві Владислав та Ірина Чечоткіни, пізніше співвласником компанії став фонд під управлінням Horizon Capital. Компанія на сьогодні трансформувалася в мультикатегорійний онлайн-маркетплейс, але також розвиває мережу власних магазинів.

ДжерелоInterfax-Україна


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку