Закритий океан: чому не працює київський ТРЦ Ocean Plaza
ТРЦ Ocean Plaza закрито з початку війни. І навіть після масового повернення киян у ТРЦ працює лише гіпермаркет Ашан та магазини, розташовані по сусідству з ним. При цьому в Києві поновили роботу майже усі ТРЦ, навіть ті, що постраждали від обстрілів.
Цей матеріал доступний російською мовою
Як пише видання НВ, київські торгові центри поступово відкриваються та фіксують зростання кількості відвідувачів. Наприклад, за даними інвестиційної компанії Dragon Capital, у київських ТРЦ Aladdin, ТРЦ Piramida та ТРЦ Smart Plaza Obolon позитивна динаміка відвідуваності набирає обертів з травня. Нині компанія фіксує 80−85% кількості покупців від довоєнного рівня з тенденцією до подальшого зростання.
“У підприємців, які змогли відкрити свої магазини та забезпечити їх товарами, теж непогані показники, – каже співзасновник Асоціації рітейлерів України Андрій Жук. – Перевагу отримали бренди, які виробляються в Україні. Вони не мають таких труднощів з поставками товарів, оскільки вони відшиваються на фабриках усередині країни”. Орендні ставки після відкритого вторгення рф, за його оцінкою, знизилися загалом на 50%.
Але пожвавлення ринку поки не стосується Ocean Plaza. Коли запрацює один із найуспішніших торгових центрів Києва – загадка навіть для його орендарів, яким менеджери ТРЦ лише присилають відписки про майбутнє відкриття але без вказування конкретних строків.
“Можливо, торгівельний центр не відкривають через його власників”, – припускає Андрій Жук. Контрольний пакет у ТРЦ ще кілька років тому офіційно належав російським власникам — сім’ї та партнерам Аркадія Ротенберга, олігарха та друга Володимира Путіна. Керівники двох девелоперських компаній, з якими поспілкувався НВ Бізнес, вважають, що ТРЦ Ocean Plaza може все ще належати сім’ї Аркадія Ротенберга.
Український бізнесмен Василь Хмельницький навіть не виключає, що Ocean Plaza можуть націоналізувати з цієї причини.
ТРЦ Ocean Plaza, загальна площа якого становить 165 000 кв. м, відкрився у грудні 2012 року. Він належав російській групі ТПС «Нерухомість», яку заснували Олександр Скоробогатько, Олександр Пономаренко та Аркадій Ротенберг. ТПС купила Ocean Plaza наприкінці 2012 року, заплативши компанії UDP Василя Хмельницького та Андрія Іванова, KAN Development Ігоря Ніконова та структурам бізнесмена Степана Черновецького $270 млн.
ТРЦ через компанію “Інвестиційний союз Либідь” належить ТОВ “Авангард-Віларті”. Її кінцеві власники — громадяни Швейцарії Андреа Рішааль та Сюзанна Валлабх, а також український бізнесмен Василь Хмельницький. Хоча лише кілька років тому список був іншим. До квітня 2018-го серед співвласників був Аркадій Ротенберг, а до вересня 2019-го — його дочка Лілія.
У грудні 2019-го частку у 33,5% купив Василь Хмельницький. За його словами, продавцями виступили британські бізнесмени Родні Кофі (Rodney Coffey) та Колін Лейд (Colin Laird).
У квітні Хмельницький в інтерв’ю Forbes Україна сказав, що перед Новим роком продав будівельний бізнес своєму партнеру Андрію Іванову, проте формально лишається власником, бо «не переоформив всі активи». Угода торкнулася і Ocean Plaza.
Читайте також –
Польський рітейлер LPP відновлюю роботу усіх своїх магазинів в ТРЦ Respublika Park, Dream і SkyMall