Лідія Боназзі, Фора: З 280 магазинів на початок війни зараз працює 212

Лідія Боназзі, Фора: З 280 магазинів на початок війни зараз працює 212

28.04.2022 09:00
  1507
Володимир Тиравський

Понад 25 магазинів Фора є частково або повністю зруйнованими, внаслідок збройної агресії росії, але робота деяких з них поступово відновлюється. Крім того, торговельна мережа активно надає гуманітарну допомогу, а її співробітники долучились до підрозділів ТрО, беруть участь у волонтерському русі та захищають Україну на фронті у лавах ЗСУ.

Лідія Боназзі, директор з маркетингу торговельної мережі Фора, в інтерв’ю RAU розповіла, скільки магазинів зараз працюють, які розподільчі центри та магазини є зруйнованими, як за допомогою місцевого населення вдалось відновити роботу зруйнованого магазину на Київщині, про складнощі з постачанням стелажної продукції та скорочення асортиментного ряду товарів, і як один із співробітників мережі отримав найвищу державну нагороду за особисту мужність, героїзм та вірність військовій присязі, проявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України.

– Скільки магазинів мережі Фора зараз працюють і в якому режимі?

– До війни мережа Фора налічувала 280 магазинів і у нас були досить амбітні плани щодо відкриття нових об’єктів. Наразі ж працює 212 магазинів. Решта або тимчасово закриті та чекають слушного моменту, щоб відкритись знову, або ж зруйновані. Тож після війни на нас, як і на всю Україну, чекає багато роботи. Режим роботи магазинів варіюється, оскільки на нього впливають різні фактори – ситуація в регіоні, комендантська година, розпорядження місцевих адміністрацій та можливості працівників доїхати до магазину й повернутись додому.

– Чи є у вас проблеми з постачанням товарів і яких саме? Чи вдається вчасно здійснювати оплату за поставлені товари? Яким чином домовляєтесь з постачальниками?

– Найбільші проблеми з постачанням товару були на початку війни, коли на складах продукти почали закінчуватись і вчасно поповнювати запаси не було можливості. Окрім того, під Києвом був знищений наш розподільчий центр із швидкопсувними та замороженими продуктами. Це теж ускладнило ситуацію. Та ми почали працювати над скороченням логістичних ланцюгів, домовлялись про прямі постачання в магазини, шукали місцевих постачальників. До речі, шукаємо і зараз, тож всіх бажаючих просимо написати на сторінку нашої компанії у Facebook.

Зараз є невеликі складнощі з постачанням стелажної продукції, зокрема круп, цукру, м’ясної консервації, солі, а також корму для тварин і засобів гігієни для жінок та дітей. Та загалом ситуація вирівнюється. Також наразі спостерігається скорочення асортиментного ряду товарів, оскільки у воєнний період виробники зменшили кількість артикулів, які виробляють. А оплати постачальникам ми здійснюємо відповідно до всіх попередніх домовленостей.

Чи істотно змінились ціни на товари у магазинах мережі Фора після початку війни?

– Ціни на деякі групи товарів зросли в середньому на 10%. Це пов’язано з дефіцитом на ринку, зростанням цін на комплектуючі, упаковку, логістичні послуги. Відсоток змін варіюється відповідно до категорії. Ціни на соціальну групу товарів регулюються державою, тож вартість таких продуктів не змінюється.

Ми уже відновили акційні знижки на товари та персональні пропозиції через програму лояльності, які потім гість може використати під час покупки продуктів у Форі.

Які товари у магазинах мережі Фора зараз користуються найбільшим попитом?

– Зараз найбільшою популярністю користуються товари першої необхідності – вода, хліб, молочна продукція, бакалія, гастрономія, зокрема ковбасні вироби, а також м’ясо, дитяче харчування, корм для тварин. Незважаючи на те, що динаміка продажів цих продуктів з початку війни змінювалась, загальна тенденція зберігається протягом всього періоду воєнних дій.

Скільки магазинів мережі Фора і в яких регіонах України було знищено або вони зазнали значних руйнувань?

– 27 магазинів нашої мережі частково або повністю зруйновано внаслідок збройної агресії росії. Зазнали руйнувань магазини в Ірпені, Бородянці, Бучі, Великій Димерці, Ворзелі, Гореничах, Гостомелі, Димері, Іванкові, Катюжанці, Клавдєво-Тарасовому, Милі, Немішаєвому. Це переважно населені пункти, які перебували під окупацією. Є магазини, які було пошкоджено та ми докладаємо всіх зусиль, щоб їх зберегти, оскільки нашим головним завданням зараз є забезпечення людей продуктами.

Магазин Фора у с. Лютіж на Київщині

Наприклад, 16 березня під час ракетного удару постраждав наш магазин у селі Лютіж Вишгородського району Київської області. На щастя, це відбулось під час комендантської години, тож людей у магазині не було. Ударною хвилею були розбиті вікна й вітрини, пошкоджені холодильники, зруйновані сонячні батареї.

Магазин Фора у с. Лютіж на Київщині

Фора – єдиний продуктовий магазин у цьому регіоні, і ми розуміли свою відповідальність, тож зробили все можливе, щоб відновити роботу цього магазину. До речі, нам дуже з цим допомогли і місцеві жителі. Зараз магазин працює у звичному режимі.

Магазин Фора у с. Лютіж на Київщині

Подібна ситуація трапилась і з магазином на проспекті Правди у Києві. Магазин також постраждав внаслідок агресії росії, і його таки вдалося зберегти, щоб продовжити забезпечувати людей продуктами.

Чи приєдналась мережа магазинів Фора до волонтерської діяльності і яким чином допомагаєте внутрішнім переселенцям та Збройним силам України?

– З початку війни ми активно допомагаємо продуктами та предметами першої необхідності армії, територіальній обороні, медикам, а також Національній поліції. До нас звертаються безпосередньо з чітким переліком товарів, які потрібні. Іноді отримуємо запити від міських та районних адміністрацій на продукти харчування для людей, які постраждали, внаслідок агресії. Часто допомагаємо продуктами волонтерським організаціям, які готують їжу для захисників або ж людей, що опинились у складних обставинах.

Наразі запущена ще одна програма допомоги – українці, що постраждали від російської агресії, зможуть отримати продукти, які вже передплачені благодійниками. Така передплата здійснюється через платформу адресної підтримки громадян єДопомога. Тобто ті, хто потребують допомоги, реєструються на платформі та залишають заявку. Ті, хто має можливість та бажання допомогти, обирають заявку на платформі єДопомога та роблять передплату. Людина, яка залишала заявку, отримає sms із кодом та штрих-кодом передплати в особистому кабінеті на платформі єДопомога. Цей код вона зможе використати на покупку потрібних їй товарів у магазинах-партнерах платформи єДопомога: Фора, Сільпо, Le Silpo, Thrash!Траш! та Fozzy C&C.

Магазин Фора у с. Мила на Київщині

Так, наприклад, кілька разів постачали продукти кейтеринговій компанії Food Imperail, які на час війни почали безкоштовно готувати обіди для територіальної оборони, для переселенців з Ірпеня, Бучі, Гостомеля, для лікарень і бомбосховищ, для пенсіонерів та людей з інвалідністю на Троєщині в Києві. З початку війни Фора надала продукти на близько 300 000 гривень. І щодня продовжуємо допомагати.

З перших днів війни ми перевели благодійний проект «Бали добра» в режим допомоги армії. На допомогу ЗСУ можна передати накопичені за покупки в мережі бали та бонуси. За весь період уже зібрано 178 643 гривень. Всі кошти ми переводимо на спеціальний рахунок НБУ. Ця опція доступна в мобільному додатку Фора.

Окрім того, Фора разом із іншими торговельними мережами групи компаній Fozzy Group бере участь в організації видачі гуманітарної допомоги для українців, яку надали постачальники та виробники з інших країн. В наших магазинах українці можуть отримати молоко, м’ясні консерви, крупи, снеки тощо. Детальну інформацію про видачу нових партій допомоги ми розміщуємо в нашому Тelegram-каналі.

Магазин Фора у с. Лютіж на Київщині

– Чи багато співробітників мережі магазинів Фора мобілізували до Збройних сил України або ж вони долучились до підрозділів територіальної оборони? Чи будуть гарантовані для них збереження робочих місць і виплата зарплати?

– Співробітниками нашої мережі ми надзвичайно пишаємось. Частина з них були мобілізовані до лав ЗСУ і захищають Україну на передовій. Частина співробітників долучились до ТрО. Багато людей беруть участь у волонтерському русі та допомагають продуктами, медикаментами або грошима.

Нещодавно ми дізнались, що один із працівників Фори був нагороджений званням «Герой України» з орденом «Золота Зірка» – за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, а також за вірність військовій присязі.

За кожним, хто зараз захищає нашу державу, обов’язково зберігаються робочі місця і виплачується заробітна плата. Ми з нетерпінням чекаємо їхнього повернення.

Читайте також –

У Боярці відкрили торгівельний центр з найбільшим у місті супермаркетом Фора


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку