Київський регіон втратив п’яту частину загального обсягу складських площ через війну – дослідження CBRE Ukraine

Київський регіон втратив п’яту частину загального обсягу складських площ через війну – дослідження CBRE Ukraine

20.04.2022 08:30
  1715
Костянтин Симоненко

У Київській області внаслідок воєнних дій було зруйновано складські та логістичні комплекси загальною площею близько 364 000 кв. м, зокрема, офісні приміщення та інші будівлі на території комплексів – свідчать дані дослідження, проведеного консалтинговою та інвестиційною компанією у сфері комерційної нерухомості CBRE Ukraine.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, згідно з дослідженням CBRE Ukraine, повністю або частково знищено майже 325 000 кв. м чистих складських площ, що становить 21% від загального обсягу у Київському регіоні (станом на кінець 2021 року загальний обсяг площ становив 1,6 млн кв. м).

“Проаналізувавши інформацію про руйнування складських і логістичних об’єктів Київського регіону, ми можемо припускати умисне їх знищення з боку російської армії для обриву логістичних ланцюгів і, внаслідок цього, створення штучної гуманітарної катастрофи для населення”, – цитує керівника департаменту складської та логістичної нерухомості пресслужба CBRE Ukraine.

Серед зруйнованих об’єктів є продуктові та фармацевтичні складські комплекси, склади дистриб’юторів гігієнічних товарів першої необхідності.

Серед складських об’єктів, повністю зруйнованих через влучення ракет і внаслідок пожеж: Mirazh 1 (GBA 29 800 кв. м), основним орендарем якого був ритейлер Фокстрот, Komodor Logistics Park (GBA 68 900 кв. м), складський комплекс Kuehne + Nagel (GBA 19 000 кв. м), розподільчий центр на лівому березі Києва (GBA 24 000 кв. м), який належав найбільшому українському продуктовому ритейлеру ATБ, комплекс Prologistic Services (GBA 10 250 кв. м), у якому розташовувалася фабрика з виробництва чаю Lipton, Unilever, складський об’єкт UTA Service (GBA 23 000 кв. м) та овочеве сховище Vegi Trade (GBA 20 000 кв. м).

Часткового руйнування зазнали розподільчий центр у селі Копилів (GBA 30 460 кв. м), який належить мережі ATБ, один із найбільших холодних складів регіону RLC (GBA 63 000 кв. м), складські комплекси West Gate Logistic (GBA 97 000 кв. м) і Terminal ІІ в місті Буча (GBA 32 000 кв. м), що належать інвестиційній компанії Dragon Capital,  а також фармацевтичний склад Trans West (GBA 9500 кв. м), розташований у селі Мила. Серед основних орендарів складу West Gate Logistic були: Bohnenkamp Україна, goodwine, Ekol Logistics Ukraine, Logistic Plus, Watsons, SAVService, DC Ukraine та Mary Kay. Загальний обсяг площ вищезазначених складів, що зазнали часткової руйнації, становить 164 000 кв. м.

Як зазначається у дослідженні, найбільше постраждали складські об’єкти, розташовані вздовж автомобільної траси М-06, де значної руйнації зазнали села Стоянка, Петрушки, Бузова та Макарівський район. Саме Житомирський напрямок (М-06) був найпопулярнішим для складського будівництва, і станом на кінець 2021 року загальна площа складів за цим напрямком становила понад 290 000 кв. м.

Порівняно менше руйнувань складських об’єктів припало на Чернігівський (М-01) і Варшавський напрямки (М-07). Проте автори дослідження зазначили, що наразі здійснення повного аналізу обсягу площ зруйнованих об’єктів неможливе, оскільки власники нерухомості вивчають масштаби руйнувань.

Довідка. CBRE є найбільшою у світі консалтинговою та інвестиційною компанією у сфері комерційної нерухомості, дохід якої у 2020 році становив $23,8 млрд. Компанія входить до списку 500 найбільших компаній світу згідно з рейтингом Fortune 500 (128-е місце у 2020-му). Акції компанії CBRE Group Inc., штаб-квартира якої розташована в Лос-Анджелесі (США), торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі. Український офіс CBRE відкрився у січні 2008 року та є частиною афілійованої мережі компанії.

Читайте також –

Томаш Фіала, Dragon Capital: Ми втратили у Києві та Київській області третину наших складів


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Фокстрот плюс Kasta: популярний продавець техніки та електроніки відтепер представлений на відомому маркетплейсі

Фокстрот плюс Kasta: популярний продавець техніки та електроніки відтепер представлений на відомому маркетплейсі

Ключові гравці українського ринку продовжують розширюватись і шукають для цього інноваційні підходи та нестандартні...
time icon  
  34
Алія Айжігітова, мережа аптек Бажаємо здоров’я: Найбільшою складністю для нас є пошук кваліфікованих працівників на місцях

Алія Айжігітова, мережа аптек Бажаємо здоров’я: Найбільшою складністю для нас є пошук кваліфікованих працівників на місцях

Чому мережа аптек Бажаємо здоров’я відкриває нові аптеки в селах навіть попри те, що це не завжди економічно вигідно,...
time icon  
  76
Усі новини ринку