Карантин в законі: інструкція з пошуку актуальної інформації

Карантин в законі: інструкція з пошуку актуальної інформації

20.09.2021 04:00
  837
Костянтин Симоненко

Віталій Невінчаний, директор юридичного департаменту Arricano, в колонці для RAU розповідає: як рітейлерам структурувати інформацію, і які орієнтири використовувати для пошуку потрібних документів при введенні владою тих чи інших обмежень.

Цей матеріал доступний російською мовою

Генераторами інформації про карантин, окрім ЗМІ, виступають Кабінет міністрів України, Міністерство охорони здоров’я, Державна і місцеві комісії ТЕБ та НС, державні та місцеві керівники робіт з ліквідації наслідків НС, державні та місцеві штаби з ліквідації наслідків НС, а також телеграм-канали, фейсбук- сторінки чиновників, їх інтерв’ю на різних телеканалах та ін. Щоб не потонути в цьому інформаційному морі потрібно користуватися основними орієнтирами, перш за все, вимогами закону.

Головне джерело інформації

Головним джерелом інформації про карантинні обмеження є постанова Кабміну № 1236, розміщена на веб-сайті парламенту. На цьому сайті опублікована редакція документа з урахуванням всіх змін (менше ніж за рік редакція вже змінювалася 24 рази).

У той же час, оновлення сайту Верховної Ради відбувається із затримкою в кілька днів, тому найсвіжіші зміни в документі також необхідно перевіряти на сайті Кабміну в розділі рішень уряду. Працювати з документами з сайту Кабміну менш зручно, тому що там публікується не актуальна версія постанови, а перелік змін (наприклад, «1. У пункті 22 абзац другий підпункту 7 викласти у такій редакції (…), 2. У пункті 3 абзац другий підпункту 6 виключити» і т.д.), але це дозволить вам виграти пару днів і швидше отримати актуальну інформацію. Механізм роботи такий: брати версію постанови з сайту Верховної Ради і по кожному пункту перевіряти зміни, які містить цей сайт Кабміну.

Також Кабмін не намагається зробити пошук змін легким і зрозумілим, тому часто зміни мають загальну назву «Постанова про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» (з такою назвою може бути опубліковано кілька постанов за день, потрібно відкривати кожну і дивитися). Крім того, прийняті за день постанови (в середньому близько 20 за день) публікуються в хаотичному порядку (тобто якщо ви тільки що перевіряли сайт і не було потрібної постанови, то через п’ять хвилин вона може з’явитися під номером 13 в нижній частині списку).

Ким встановлюються «кольори регіонів»

Рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 можуть встановлюватися як на території всієї країни, так і на території окремого регіону.

Зелений, жовтий, помаранчевий (окремо по регіонах) – встановлюються керівником робіт по ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня (тобто міністром охорони здоров’я Віктором Ляшко).

Червоний – встановлює і скасовує Державна комісія ТЕБ та НС. До складу комісії входять: прем’єр-міністр, міністри охорони здоров’я, внутрішніх справ, голови Національної поліції, ДСНС, СБУ та інші. З повним складом Державної комісії можна ознайомитися за посиланням.

Протоколи Державної комісії ТЕБ зібрані в одному місці і розміщені в темпоральном порядку за посиланням.

Жовтий (по всій країні) – встановлює Державна комісія ТЕБ та НС.

Де шукати перелік карантинних обмежень

Зелений рівень – перелік обмежень встановлено пунктом 2-2 постанови;

Жовтий рівень – перелік обмежень встановлено пунктом 3 постанови;

Помаранчевий рівень – діють ті ж самі обмеження, що і при жовтому рівні, але місцеві комісії ТЕБ можуть вводити додаткові обмеження (п. 3-2 постанови).

Протоколи місцевих комісій ТЕБ розміщені на сайтах міських і обласних рад. Тому при введенні помаранчевого рівня необхідно щодня перевіряти наявність нових протоколів.

Протоколи Київської комісії ТЕБ розміщені в темпоральном порядку за посиланням.

Червоний рівень – перелік обмежень встановлено пунктом 3-5 постанови.

Нововведення

Починаючи з 20 вересня 2021 року набувають чинності зміни, суть яких зводиться до того, що при дотриманні деяких умов – обмеження не застосовуються.

Якщо в регіоні встановлено жовтий рівень, то обмеження не застосовуються в разі, коли всі відвідувачі (крім тих, кому немає 18-ти) і 80% співробітників закладу мають:

  • документ про вакцинацію 1 дозою або
  • негативний ПЛР-тест (72 години з години забору матеріалів) або
  • документ про одужання (180 днів з дати забору матеріалів, які дали позитивний результат).

Якщо в регіоні встановлено червоний рівень, то обмеження не застосовуються, коли всі відвідувачі (крім тих, кому немає 18-ти) і 100% співробітників закладу мають:

  • документ про повний курс вакцинації (365 днів) або
  • негативний ПЛР-тест (72 години з моменту забору матеріалів) або
  • документ про одужання (180 днів з дати забору матеріалів, які дали позитивний результат).

Рекомендації

Критично ставитися до клікбейт-заголовків і брати інформацію з офіційних джерел.

Підписатися на телеграм-канали прем’єр-міністра, міністра Кабінету міністрів, місцевих голів – вони повідомляють про прийняття офіційних рішень до їх публікації.

Промовляти наперед з постачальниками послуг і товарів (і прописувати в договорах) сценарії, при яких необхідність в товарах/послугах може відпасти через введенні обмеження. Наприклад, заплановані маркетингові заходи до дня народження магазину можуть не відбутися через введенні обмеження.

Завчасно підготувати свої об’єкти до введення червоного рівня (для незастосування обмежень).

Автор: Віталій Невінчаний, директор юридичного департаменту Arricano

Читайте також –

Retail hacks by Arricano: Діджиталізація в юридичному департаменті – між новими KPIs і консервативними контраргументами «навіщо»


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку