Інвестори проявляють інтерес до ТРЦ Respublika – НБУ
Національний банк відзначає інтерес українських та іноземних інвесторів до придбання майнових прав на ТРЦ Respublika в Києві. А Фонд гарантування вкладів стурбований знеціненням об’єкта.
Про це в інтерв’ю FinClub повідомив директор департаменту управління ризиками НБУ Ігор Будник. «Інтерес до цього активу великий як з боку українських, так й іноземних інвесторів», – повідомив він. За словами Будника, продаж даного об’єкту є частиною внутрішнього процесу узгодження між НБУ і Фондом гарантування вкладів. «Що стосується ціни та найбільш оптимального способу продажу, то ця інформація стане доступною ринку тоді, коли буде затверджена Фондом і узгоджена Національним банком», – зазначив він.
Вчора заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут повідомила, що НБУ не погоджує продаж цього об’єкта на голландському аукціоні зі зниженням ціни до мінус 80%. У ФГВФО вважають, що об’єкт потрібно продати, поки ціна на нього не знизилася ще більше.
«ТРЦ Respublika входить в зиму і для об’єкта це чутливий період, оскільки він вже багато років не опалюється і не будується. Ми, як заставоутримувач, в даному випадку переживаємо, щоб предмет застави зовсім не втратив свою вартість», – зазначила Світлана Рекрут. Посилаючись на інформацію в ЗМІ, якийсь інвестор веде переговори про покупку землі під забудову альтернативного ТРЦ по сусідству з ТРЦ Respublika. «Якщо земля вже куплена, то після того, як почнеться будівництво нового ТРЦ, вартість прав вимог на ТРЦ Respublika істотно впаде», – додала представник Фонду.
За її словами, в даний час ситуація щодо продажу ТРЦ Respublika знаходиться в «підвішеному стані». «Після останніх торгів, що не відбулися по ТРЦ Respublika, з мінімальною ціною 1,1 мільярда гривень, дирекція ФГВФО, як передбачено процедурою, запропонувала виставити права вимоги на ТРЦ на «голландський аукціон»: починаючи з балансової вартості і з поступовим зниженням ціни до мінус 80%. Ми відправили цю пропозицію на узгодження в НБУ. З липня центробанк її не погоджує і не дає ніяких інших розпоряджень з приводу того, що нам робити далі», – прокоментувала Рекрут.
Раніше повідомлялося, що НБУ розглядає продаж даного об’єкту іноземних торгових майданчиках. Така опція розглядалася, оскільки у «іноземців» є відразу три групи покупців на даний об’єкт – покупці з Росії, Китаю і Туреччини.
Нагадаємо, на останніх торгах ТРЦ не змогли продати за 1,1 млрд грн через відсутність покупців. Тоді як ще в лютому бізнесмен Олександр Ярославський заявив про інтерес до ТРЦ. Втім, з тих пір торговий об’єкт так і не знайшов нового власника. І причина цього – зовсім не у високій вартості лота. Детальніше про те, чому не продається найбільший ТРЦ країни, можна прочитати у великому матеріалі RAU.
Довідка. ТРЦ Республіка розташований в Києві. Будівництво об’єкта, інвестиції в який оцінювалися в $350 млн, почалося в 2012 році, а здача об’єкта в експлуатацію планувалася в 2014-му. Будівництво було припинено в 2015 році рішенням власника. Інвесторами проекту виступали Дмитро Фірташ і Вагіф Алієв. Загальна площа ТРЦ повинна була скласти 298 000 кв. м, що дозволило б йому стати на той момент третім за величиною в Європі.
Читайте також –
Права вимоги по кредиту БФК Gulliver виставлені на продаж за 18,2 млрд грн